Mardinliler Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevincini yaşıyor

Mardinliler Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevincini yaşıyor
31 Mayıs 2019 Cuma Saat 18:31 0

Kadir Gecesi hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan Mardinliler, bu gecenin İslam ümmetinin huzuruna vesile olmasını temenni ettiler.

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in 27’nci gecesine denk gelen ve Kur’an-ı Kerim’in indirildiği gece olarak da bilinen Kadir Gecesi hakkında İLKHA’ya konuşan Mardinliler, bu mübarek geceyi ibadetle geçireceklerini ve tüm İslam âlemi için dua edeceklerini belirttiler.

Ramazan ayının içerisinde bulunan ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni akşam camilerde ihya edeceklerini belirten Mardinliler, bu gecenin İslam ümmetin huzuruna vesile olmasını da temenni etti.

“Bu geceyi manevi yönden dolu dolu geçirmeye çalışacağız”

Kadir Gecesi’nin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Canan Özçelik, Allah’ın izniyle Kadir Gecesi'ni manevi yönde dolu dolu geçirmeye çalışacaklarını söyledi.

“Geceyi ibadetle geçireceğiz”

Her Kadir Gecesi’nde sabaha kadar camide kalarak geceyi ibadetle geçirdiklerini söyleyen Hacı Ali Sarıboğa ise şunları söyledi:

“Belirli bir saate kadar camide kaldıktan sonra sahurda eve gidip çocuklarımı kaldırıyorduk. Sonra sahuru yiyip sabah namazı kıldıktan sonra yatıyorduk. Şimdi ise evi değiştirdim, camimiz sabaha kadar açık kalmıyor. İnşallah Kadir Gecesi’nde yatsı ve teravih namazını kıldıktan sonra mevlit okunacak, biz de dinleyeceğiz. Kur’an-ı Kerim okuyacağız ve tüm İslam ümmetine dua edeceğiz. Yani Geceyi ibadetle geçireceğiz.”

“Bize düşen Kadir Gecesi’ni aramaktır”

Peygamber Efendimizin “Kadir Gecesi’ni Ramazan ayının son 10 gününde arayınız” hadis-i şerifini hatırlatan Ahmet Bozan da “Kadir Gecesi’nin tekli gecede olduğu söyleniyor ama tam olarak hangi gün olduğunu Allah’tan başka kimse bilmez. Bize düşen Ramazan ayının son 10 gününde Kadir Gecesi'ni aramaktır. İnşallah biz de bu gece yatsı ve teravih namazını kıldıktan sonra Kur’an-ı Kerim okuyacağız, salâtü't-tesbîh namazını kılacağız, Teheccüd namazını kılacağız, dua edeceğiz. Sahura kadar geceyi ibadetle geçireceğiz. Sahuru yedikten sonra gün ağarıncaya kadar bekleyeceğiz. Temennimiz, Allah-u Teâlâ, yapacağımız ibadet ve duaları dergâhında kabul eder.” diye konuştu.

“Ellerimizi semaya açarak rabbimizden affımızı isteyeceğiz”

Kadir Gecesi’nin tüm İslam âleminin birliğine vesile olması temennisinde bulunan Abdurrahman Omuk, “Bu gece af ve mağfiret gecesidir. Biz de bu gecenin hürmetine ellerimizi semaya açarak Rabbimizden affımızı isteyeceğiz.” dedi.

“Kendimize ve tüm Müslümanlara dua edeceğiz”

Çetin Ablay da “Kadir Gecesi hepimize hayırlı olsun. Çok şükür bu sene ki Ramazan ayı orucunu tuttuk. Rabbim bizlere gelecek yılın Ramazan'ına yetiştirmeyi nasip etsin. Geceyi namazla ve duayla geçireceğiz. Hem kendimize hem de tüm Müslümanlara dua edeceğiz. Tuttuğumuz ve yaptığımız ibadetlerin kabulü için dua edeceğiz.” dedi.

Kadir gecesinde camiye gidip dua edeceğini söyleyen Velat Keskin, mübarek Kadir Gecesi'nin tüm Müslümanlara hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

“Kadir Gecesi’nin İslam âlemine huzur getirmesi için dua edeceğiz”

Kadir Gecesi'nin tüm İslam âlemine barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Sedat Bahadır, “Her sene olduğu gibi bu sene ki Kadir Gecesi'ni de camide geçireceğiz. Camide mevlit okutulacak dinleyeceğiz namaz kılıp ve dua edeceğiz.” diye konuştu.

“Kadir Gecesi’ne ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz”

Ramazan ayının son hastasına denk gelen kadir gecesine ulaşmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Davut Yalçınkaya, “Şuan idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nde oluşacak coşkunun heyecanını yaşıyoruz. Yüce Rabbim bizleri bu gecenin hürmetine bağışlasın inşallah. Kadir Gecesi'nin başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

YAŞAM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını kaybetti

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını [...]

16 saat önce...

Mardin'de, Korona'dan ilk ölüm gerçekleşti

Mardin Tabipler Odası Başkanı Covid-19'dan pozitif [...]

1 gün önce...

Mardin Emniyeti korona virüs önlemleri için seferber oldu

Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya öncülüğün [...]

1 gün önce...

Tatlıdede'den sonra Büyük Mardin Oteli de kapılarını ücretsiz olarak açıyor

İşletmecisi Özgür Azad Güngör olan Tatlıdede Konağ [...]

1 gün önce...

Cenaze namazı salgın önlemleri altında kılındı

66 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybeden bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN