MARSEV, Üniversitenin geleceği için Ankara'da toplandı

MARSEV, Üniversitenin geleceği için Ankara'da toplandı
07 Nisan 2011 Perşembe Saat 01:29 0

MARSEV Ankara Anadolu Kulübü toplantı salonunda, gündemdeki konuları görüşmek üzere toplandı.

Toplantı Mütevelli Kurul Başkanı Sayın Haluk Eldem tarafından açıldı. Toplantıya Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey ve eski milletvekillerinden Nihat Eri ile birlikte, MAREV Yöneticileri, MARSEV Başkanı Kemal  Nehrozoğlu ve  işadamlarından Zeynel Abidin Erdem de katıldı 

 Gündemin 1. maddesinde yer alan Başkanlık Divanı’nın oluşturulmasına geçildi; Vakıf Senedinin 10. maddesi uyarınca Başkanlık Divanı Mütevelli Kurul Başkanı Mehmet Haluk Eldem, Başkan Yardımcısı Fuat Aysoy ile Divan Sekreterliği’ne Mütevelliler arasından seçilen Bülent Ensari oybirliği ile seçildi.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Mütevelli Kurul Toplantı tutanaklarının imzalanması için Başkanlık Divanı’na yetki verilmesi oya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

 Gündemin 2. maddesi uyarınca Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden kurucularımız ile Mardin eğitimine hizmet etmiş olup, ebediyete intikâl etmiş kişiler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklâl Marşı okundu.

 Gündemin 3. maddesine geçildi. Vakıf Yönetim Kurulunca hazırlanan, vakfın kuruluşundan bugüne kadar olan faaliyet raporu ile bilanço ve gelir-gider çizelgesinin görüşülerek aynen veya değiştirilerek onaylanması:

 Yönetim Kurulu’nun Faaliyet Raporu ile Bilançosu oya sunuldu, oybirliği ile kabul edildi.

 Gündemin 4. maddesine geçildi. Vakıf Denetleme Kurulunun denetleme raporlarının görüşülmesi:

 Denetleme Kurulu’nun Denetim Raporu oya sunuldu, oybirliği ile kabul edildi.

 Gündemin 5. maddesine geçildi. Vakıf Yönetim ve Denetim Kurulunun ibrası:

 Vakıf Yönetim Kurulu’nun ibrası oylamaya sunuldu; oybirliği ile kabul edildi.

 Vakıf Denetim Kurulu’nun ibrası oylamaya sunuldu; oybirliği ile kabul edildi.

 Gündemin 6. maddesine geçildi. Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından Üniversitenin durumu konusunda bilgi sunulması:

 Üniversite Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Sayın Fahrettin Çiçek Mardin Artuklu Üniversitesi’nin fiziki mekan ve inşaat çalışmaları hakkında bilgi sundu.

 Üniversite Genel Sekreter Vekili Sayın Şahin Arpağ  ise akademik gelişmeler, fakülteler, yüksek okullar, akademik personel, yabancı uyruklu eğitim görevlileri, Üniversitede düzenlenen konferanslar, Üniversite yayınları, Harvard Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen sempozyum ve Üniversitenin kültürel faaliyetleri hakkında bilgi sundu.

 Gündemin 7. maddesine geçildi. Toplantı tarihine kadar istifa veya herhangi bir nedenle Vakıf Organlarında boşalma olduğu takdirde yerine yenilerinin seçilmesi:

 Vakıf organlarında bir boşalma olmadığından görüşülmedi.

 Çalışma gruplarına çalışmaları hakkında bilgi verilmesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi içinde yurt yapılması konusunda verilen önergelerin gündeme alınmasına ve gündemin dilekler maddesinde önce görüşülmesine oybirliği ile karar verildi.

 İstanbul, Ankara, Mardin, İzmir, Adana, Gaziantep ve İskenderun çalışma grupları temsilcileri çalışmaları ve üye kayıtları hakkında genel bilgi verdi.

 Mardin Artuklu Üniversitesi içinde yurt yapılması konusunda verilen önerge görüşmeye açıldı.

 Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun üstlendiği 750 öğrencilik yurt çalışmasının yanında her yıl 250 öğrencilik yurt ihtiyacının olduğunun tespit edildiği belirtilerek, müteakip toplantılarda yurt yapımına ilişkin somut bir proje ile konunun görüşülüp karara bağlanmasının uygun olacağına karar verildi.

 Gündemin 8. maddesinde yer alan dileklere geçildi.

 Divan Başkanı, katılanlara iyi dileklerini iletti ve teşekkürlerini bildirerek Toplantıya son verildiğini bildirdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN