MARSU çalışanlarından saldırıya kınama

MARSU çalışanlarından saldırıya kınama
13 Ekim 2015 Salı Saat 11:26 4

Ankara Tren Garında bir araya gelen kitleye yönelik bombalı saldırıyı ve yaşanan katliamı kınamak amacıyla Tüm-Bel-Sen Eş Başkanları ve MARSU Genel Müdürlüğü çalışanlarından oluşan kitle MARSU hizmet binası önünde basın açıklaması yaparak katliamı protesto etti.

“Barış Mitinginin” toplanma yeri olan Tren Garı’nın önünde toplanan kitleye yönelik yapılan saldırı ardından onlarca yurttaşın yaşamını yitirmesi ve yüzü aşkın yurttaşın yararlanması nedeniyle, Marsu hizmet binasına saldırıyı ve katliamı kınamak amacıyla ''Barışa Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz.Sizden Korkmuyoruz'' Pankartı asıldı.

Kitle adına konuşan Tüm-Bel-Sen Şube Temsilcisi Hamdullah Yüksekdağ: Değerli arkadaşlar 10 ekim cumartesi günü devrimci ve emekçilerin barış ve demokrasi talebine
Akp nin yanıtı katliam olmuştur... “İnadına barış” diyen barış savunucularını göz göre göre katledenleri ve bu katliamın gerçekleşmesine neden olanları lanetliyoruz.

(DİSK), (KESK), (TMMOB) (TTB) olarak ankaradaki katliamı protesto etmek için bugün ve yarın üretimden gelen gücümüzü kullanıp iş üretmiyoruz. Grevimize Bütün sendikaları, meslek örgütlerini, siyasi partileri, hangi sendikanın üyesi olursa olsun bütün işçileri, kamu çalışanlarını, insanlığa sahip çıkan bütün yurttaşlarımızı katılmaya çağırıyoruz"

"Başvurusu Ankara Valiliği'ne yapılmış, bütünüyle barışçıl bir miting için ankarada bulunan emekçilere Savaşa karşı barışı, baskı, şiddet ve zora karşı özgürlükleri, demokrasiyi, yolsuzluğa, hırsızlığa ve sömürüye karşı emeğin mücadelesini hep birlikte yükseltmek için bir araya gelmiştik. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız. Hiç kimse bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Bombaları tanıyoruz. 18 Mayıs'ta Adana ve Mersin'deki, 5 Haziran'da Diyarbakır'daki, 20 Temmuz'da Suruç'taki patlamalardan tanıyoruz, aynı seriden biliyoruz."yapılanlar karşısında korkmayıp, yılmayacaz. Tek ses, tek yumruk olarak haykırmak gerekir. akp nin faşizan uygulamalarına karşı, sarayın kurmak istediği rejimine karşı durduğumuzu hep birlikte haykıralım. Savaşa hayır barış hemen şimdi" Katilleri tanıyoruz. Katiller; diktatörlük hevesleri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kalanlardır “Katiller; 400 vekil alamadıkları için Ülkeyi iç savaşa sürükleyenlerdir. Katiller; yarattıkları terör ve dehşetin korkusuyla 1 kasım seçimlerinden galip çıkmaya çalışanlardır. Katiller; aylardır akrep’lerle, toma’larla, tanklarla, toplarla ülkeyi kan gölüne çevirenlerdir. Amaçlarını biliyoruz. Amaçları; bizi korkutarak, bizi yıldırarak, bizi sindirerek on üç yıllık zulüm ve hırsızlık düzenlerini sürdürmeye çalışmaktır. Amaçlanan; halkın iradesine rağmen Kaçak Saray’daki iktidarlarını devam ettirmeye çalışmaktır. Amaçları sokağa çıkma yasakları, katliamlar gerçekleştirerek, halkın iradesini ve direnişini kırmaya yöneliktir. Emek, Barış ve Demokrasi Mitingimiz kana bulayanlara sesleniyoruz: bütün vahşetinize rağmen bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen Eşit, Özgür, Demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan vaz geçmeyeceğiz” .. son zamanlarda savaşı desteklemek için mitingler düzenleyen yandaş sendikalar malesef hala aramızda üye bulabilmektedirler. gün tavrımızı netleştirme günüdür. ya savaştan yada barıştan yana tavır koyma günüdür . bu tür sendikalarla bağı olan bütün emekçi arkadaşlarımızı barıştan KESK, DİSK tavır koymaya davet ediyoruz '' denildi.


YORUMLAR :::

 1. Mardin AJAN-Sen
  15 Ekim 2015 Perşembe Saat 18:08 CEVAPLA
  Mardin MİS AJAN-Sen (Mardin'de kurulabilir misyoner ajan sendikası) bu konuda ne buyurmuşlar acaba? Please speak openly Türklerden ve Kürtlerden daha çok su içmek ve Avrupalı olma konusunda asillik taslayan beyaz adam, beyaz kadın ve tasmacılarımız.
 2. Hasan
  14 Ekim 2015 Çarşamba Saat 18:57 CEVAPLA
  Öncelikle katliamda hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerime Allah’tan rahmet yaralı olanlara acil şifalar ve yakınlarına sabırlar dilerim. Bu katliamı gerçekleştirenleri de lanetliyorum Bu katliamı mevcut iktidarın değerli yöneticilerine yüklemek bu terörü yapanlarla amaç ve hedef birliğinde buluşmaktır. Çünkü bütün terör eylemelerinin siyasi hedefleri mevcuttur. Bu terörün hedefi ülkemizin ve dünyanın mazlum ve mağdurların hamisi başta muhterem cumhurbaşkanımız olmak üzere güzel insan Davutoğlu’nun iktiraını yıkmaktır. Dolayısı ile bu vahşeti iktidara yüklemek bu katillerin amaçlarına ulaşmalarına yardım etmektir.
 3. HEWAL
  13 Ekim 2015 Salı Saat 13:57 CEVAPLA
  Siz şehirleri cehennem çukuruna çeviren örgüte belediye çalışanlarından topladığınız paraları gönderin, benim vergilerimle bol bol maaş alın, tek bir belediye hizmetini yerine getirmeyin sonra da kalkın "yok korkmuyoruz" "çekinmiyoruz" muhabbeti yapıp örgüt ve hdp propagandası yapın. Ölenler HDP için toplanmamıştı hewal. Siz belediyeciliğinize bakın bırakın bu şovları. Halkı perişan ettiniz zaten.
 4. MARDİN
  13 Ekim 2015 Salı Saat 13:48 CEVAPLA
  İNSANLAR UZAYA GİDİYOR MARDİNDE MARSU KARTLI DİJİTAL SU SAATLERİ DEĞİŞTİRMEYE ZORLUYOR NEDEN MARSUYA DERİMKİ SİZ GELDİKTEN SONRA SU SORUN OLMAYA BAŞLADI YETER ARTIK KİMİN NE YAPTIĞI BELİ DEĞİL

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'de 3 Daire başkanı daha görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinin 3 daire başkanı da [...]

7 saat önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

1 gün önce...

DEDAŞ'tan Açıklama: Borcunu ödeyenlere elektrik vereceğiz

Mardin’de tarımsal sulama abonelerinin birikmiş 1. [...]

10 saat önce...

Büyükşehir Belediyesinin Borç Miktarı Açıklandı

Mardin Büyükşehir Belediyesinin Borç Batağında old [...]

6 saat önce...

Yine Çin yine yeni bir salgın!

Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı Çin'de şimdi de ' [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN