MARSU nedeniyle bir ilçe salgın tehdidi altında

MARSU nedeniyle bir ilçe salgın tehdidi altında
14 Haziran 2019 Cuma Saat 17:03 0

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı MARSU, ‘Yakıt olmadığı’ gerekçesiyle hiçbir arızaya müdahale etmediği için ilçede birçok ev kanalizasyon suları altında kaldı.

MARSU, ‘Yakıt olmadığı’ gerekçesiyle hiçbir arızaya müdahale etmediği için ilçede birçok ev kanalizasyon suları altında kaldı.

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (MARSU) bağlı Nusaybin şubesi, bayramdan bir hafta önceden başlayarak yaklaşık 3 haftadır ‘yakıt olmadığı’ gerekçesiyle vidanjörleri çalıştırmıyor. Özellikle tıkanan lavabo ve tuvaletler için vidanjör talep eden vatandaşları geri çeviren MARSU şubesinde onlarca başvuru dilekçesi biriktiği görüldü.

İlçenin birçok mahallesinde yaşanan kanalizasyon arızalarının giderilememesi nedeniyle bazı vatandaşların evlerini terk ederek akrabalarında veya komşularında kaldıkları öğrenildi.

MARSU Genel Müdürlüğü yetkilileri de ‘yakıt olmadığı’ gerekçesiyle arızalara müdahale edilemediğini doğruladı. Yakıtın bu hafta itibariyle temin edildiğini bildiren MARSU Genel Müdürlüğü yetkilileri arızalara gitmeye başlayacaklarını dile getirdi.

Öte yanda vatandaşlar özellikle kanalizasyon arızalarına uzun süre müdahale edilememesi nedeniyle salgın hastalıklara davetiye çıkarıldığını dile getirdi.

-MARSU ŞUBESİ, NUSAYBİN BELEDİYESİNİ DE KALE ALMIYOR

Nusaybin’de, MARSU şubesine yaptıkları tüm başvurulara rağmen çözüm bulamayan vatandaşlar çareyi Nusaybin Belediye Başkanlığına başvurarak bulmaya çalışıyor. Büyükşehir yasası gereği MARSU’nun işlem ve çalışmalarına karışma yetkisi bulunmayan Nusaybin Belediyesi, vatandaşları tekrar MARSU’ya yönlendiriyor. Ancak MARSU şubesinin Nusaybin Belediyesinden yapılan yönlendirmeleri de kale almadığı ileri sürülüyor.

Nusaybin’deki Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar MARSU Nusaybin Şubesi hakkında Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk ile görüşeceklerini dile getirdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

1 gün önce...

Dilipak’ı Mahkemeye veren Kadınlara tepki

Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, gazet [...]

17 saat önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

1 gün önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

1 gün önce...

AK Partili Kadınlardan 'Dilipak' Hakkında suç duyurusu!

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam'ı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN