MARSU'dan sürpriz su tarifesi açıklaması

MARSU'dan sürpriz su tarifesi açıklaması
30 Haziran 2020 Salı Saat 22:12 5

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), 1 Temmuz 2020'de uygulamaya koyacağı yeni su tarifesini yıl sonuna kadar erteledi.

Son Kararname ile Mardin'e atanan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, vatandaşların yoğun tepki gösterdiği ve yarın yapılması planlanan su zammının ertelenmesi talimatı üzerine harekete geçen MAR-SU zammın ertelenmesi kararını aldı.    

MARSU'dan yapılan yazılı açıklamada, " Ülkemizin de içinde bulunduğu küresel koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında artan maliyetler nedeniyle 1 Temmuz 2020 tarihinde uygulanmasına karar verilen su tarifesi zammı kamu sağlığı ve yararı gözetilerek yıl sonuna kadar iptal edilmiştir" denildi

"Mevcut tarife de su ve atıksu bedeli 4,75 TL, KDV 0,38 TL ile ÇTV 0,47 TL olup toplam metreküp başına 5,60 TL ‘dir" şeklinde devam eden açıklama, "Ayrıca her abone grubundan 1 aylık dönem karşılığında bakım onarım bedeli olarak 1 metreküp su ve atıksu bedeli alınmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" şeklinde ifade edildi.
YORUMLAR :::

 1. Mardine cevap
  02 Temmuz 2020 Perşembe Saat 05:05 CEVAPLA
  Bu mu Mardin’e yakışan diyen yiğidim ben cevap vereyim..Mardin’e yakışan tam da budur..hatta daha kötüsünü hakediyor..memleket sahipsiz olunca, zengini cebini düşününce gelen vurur giden vurur..
 2. Yusuf
  01 Temmuz 2020 Çarşamba Saat 20:52 CEVAPLA
  Marsu suyu marstan mı getiriyor maliyet artı diyor yeni valimize teşekkür ediyoruz bu zulmü ertelediği için ve inşallah indirime de gider bizim de dualarimizda yer edinir.
 3. ali
  01 Temmuz 2020 Çarşamba Saat 12:49 CEVAPLA
  Marsuya ne kadar şükretsek azdır. geçen yıla kadar 2 lira olan suyu 6 liraya çıkarmış ancak 8 liraya çıkarmaktan şimdilik vazgeçmiş. Size sonsuz teşşekkür ediyoruz. geçen yıldan bu yana memur ve işçi maaşları yüzde 500, elektik yüzde 400, mazot benzin yüzde 600 arttığı halde siz geçen yıldan bu yana suya sadece yüzde 200 zam yaptınız. hakikaten zarar etmeniz lazım bu maliyetlerle.Bu maliyetlerle işe gelmeyen bazı personnellerinizin maaşlarını, sağda solda pikniklerde avm lerde her gün mesai yapan kiralık arçlarınızın bedellerini nasıl çıkaracaksınız. İban numarası gönderin bağışta bulunalım size.
 4. Mardin
  01 Temmuz 2020 Çarşamba Saat 00:30 CEVAPLA
  Yaw el insaf heryere kanalizasyonlar dokuluyor, arka mahalleler ozellikle zinnar kismina bakan, hala atiksudan bahsediyorlar. Saglik maglik bir sey kalmadi, heryer sivrisinek ve lagam kokusu. bu mu mardine yakisan?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

20 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

17 saat önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

15 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN