MAÜ Kampüs alanında ücretsiz ring hizmeti

MAÜ Kampüs alanında ücretsiz ring hizmeti
07 Ekim 2019 Pazartesi Saat 17:39 0

Mardin Artuklu Üniversitesi kampüs alanındaki geniş alanda öğrencilerin mağduriyetinin önüne geçmek için kampüs alanında ücretsiz ring hizmetine başladı.

Mardin Artuklu Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin ve özellikle de KYK'ya bağlı erkek öğrenci yurdunun kampüs alanına uzaklığı ve engebeli konumu nedeniyle yaşanan çeşitli mağduriyetlerin önüne geçmeye çalışan yeni yönetim aldığı tedbirlerle sıkıntıların önüne geçmeye çalışıyor.

Özel Halk Otobüsü şoförlerinin keyfi uygulamalarıyla ulaşımda sıkıntılar yaşayan öğrencilerin çözüm arayışlarında bulunan Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi için üniversite kampüsünde nizamiye girişinden başlayarak erkek öğrenci yurdunu da kapsayacak bir güzergah üzerinde üniversiteye ait otobüsün ring hizmeti vermek üzere tahsis edildiğini duyurdu.

Kampüs içerisinde ulaşımda öğrenci mağduriyetlerin önüne geçmek için çalışmalarını sürdüren yönetim başlatılan ring hizmetiyle ilgili kurumsal sosyal medya hesabından yapılan duyuruda şu ifalere yer verildi:

"Üniversitemiz kısıtlı imkanlara rağmen, kampüs içinde öğrencilerimiz için ücretsiz ring seferleri başlatmıştır. Nizamiyeden çıkan araç, Edebiyat, İslami İlimler ve İİBF Fakülteleri, Erkek Öğrenci Yurdu ve Sağlık Hiz. MYO boyunca güzergahı izleyip yine aynı yoldan geri dönmektedir"
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli Doktordan Korona’ya Özel Tedavi Yöntemi

Korona'ya karşı, Ozonterapi yöntemi sayesinde bağı [...]

1 gün önce...

Bakan Albayrak: 3 ay maaş desteği vereceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik [...]

1 gün önce...

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

18 saat önce...

Son 24 saatte 37 can kaybı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs [...]

1 gün önce...

3 günlük bebekte koronavirüs tespit edildi

İran'ın Rezevi Horasan iline bağlı Türbetcam ilçes [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN