MAÜ’den Tercih Döneminde Tanıtım Atağı

MAÜ’den Tercih Döneminde Tanıtım Atağı
17 Ağustos 2020 Pazartesi Saat 14:56 2

İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin ve Hatay’de billboardlara üniversiteyi tanıtıcı afiş ve görseller asıldı.

Üniversite tercih döneminden geçtiğimiz bu günlerde MAÜ “Kadim şehir Modern Üniversite” sloganıyla bir tanıtım hamlesi gerçekleştirdi.

MAÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada, YKS Sınavı sonrası puanların açıklanmasının ardından, öğrencilerin yoğun bir tercih belirleme sürecine girdiği belirtilerek, bu kapsamda yoğun bir tanıtım çalışması gerçekleştirildiği ifade edildi.

Açıklamada, “ilk olarak YÖK tarafından düzenlenen “YÖK Sanal Fuarı”na katılım sağlanmış olup, sanal ortamda üniversiteyi tanıtıcı bilgi ve belgelere erişim imkânı sağlanmıştır. Ayrıca farklı bölümlerde görev yapan akademisyenlerimiz, bölümlerini tanıtmak amacıyla interaktif canlı yayınlara katılarak, öğrencilerden gelen sorulara cevap vermişlerdir. Bunun yanı sıra Mardin’e hizmet etme amacında olan çeşitli kuruluşlarla işbirliğine gidilerek İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin ve Hatay’da şehir merkezlerinde bulunan billboardlara üniversiteyi tanıtıcı afiş ve görseller asılmıştır. Yine sosyal medya platformlarına il bazlı reklamlar verilmiştir” denildi.

MAÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği açıklamasında ayrıca “Bütün bu çalışmalar sonucunda üniversitemize ciddi bir teveccüh olduğu, gerek sosyal medya kanallarından gelen mesajlar gerek bu mecrada yapılan tanıtım çalışmalarının izlenme sayıları ve gerek de birebir alınan geri bildirimler yoluyla görülmektedir. Örneğin sosyal medya platformlarından Instagram’da yayınlanan reklamlar toplamda 390.000 erişim ve 404.000’i aşkın görüntüleme sayısına ulaşmıştır. Yine bir başka sosyal medya platformu olan Facebook’taki reklamlar ise 117.000’den fazla erişime ve yaklaşık 150.000 gösterim sayısına ulaşmış bulunmaktadır. Pandemi sonrası yüzyüze eğitime geçilmesinin planlandığı 1 Ekim 2020 sonrası öğrencilerimizin de aramıza katılmasıyla eğitime sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde başlamayı düşünüyoruz” ifadelerine yer verilerek, tanıtım faaliyetlerine bizzat destek veren AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’e, Mersin’de faaliyet gösteren işadamı Mehmet Deniz’e, Şanlıurfa’dan işadamı Süleyman Elgün ile MADER, MAREV, MARSEV ve MARDER’e teşekkür edildi.YORUMLAR :::

  1. Kalo
    18 Ağustos 2020 Salı Saat 17:53 CEVAPLA
    Ne oldu mardinlife? Yönetim değişti diye artukluyu oxford yapacaksınız neredeyse. samimi olun.
  2. Büyük işler
    18 Ağustos 2020 Salı Saat 08:37 CEVAPLA
    Aman ne büyük iş.. Üniversite başarısı sonlarda. Bunlar sık sık Amerikayı yeniden keşfediyorlar.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

Aman Dikkat... Sağlık Bakanlığı 2 bağlantı için uyardı!

Sağlık Bakanlığı resmi Twitter hesabı, pandemi des [...]

1 gün önce...

Dal, Muhtarlar gününde Cumhurbaşkanına teşekkür etti

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Mardin Hüküme [...]

1 gün önce...

2020 asgari geçim indirimi 2020 AGİ ücreti ne kadar oldu?

Asgari ücretin belirlenmesinden sonra, Asgari Geçi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN