Mazıdağlı Çocuklar, Hayal Ettikleri Anasınıflarına SODES’le Kavuştu!

Mazıdağlı Çocuklar, Hayal Ettikleri Anasınıflarına SODES’le Kavuştu!
25 Temmuz 2011 Pazartesi Saat 18:19 0

Devlet Planlama Teşkilatı tarafından finanse edilen, Mardin Valiliği SODES Koordinasyon Birimi’nce koordine edilen ve Mazıdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen “Hayalimi Süsleyen Anasınıfını Oluşturmak” SODES Projesi kapsamında onarılıp, okul öncesi eğitim materyalleriyle donatılan anasınıflarının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Mazıdağı Kaymakamı Serdar Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kadiroğlu ve diğer kurum amirleri katıldı.

Projeyle ilgili katılımcılara yönelik yaptığı sunumda, dört köy ilköğretim okulunun (Meşeli, Ulutaş, Tarlacık ve Ürünlü) anasınıfları ile ilçe merkezinde bulunan Zübeyde Hanım Anaokulu’nun, çocukların hayal dünyasına seslenecek bir biçimde donatıldığını ifade eden projenin koordinatörü Erhan Aktumur ayrıca,  “Proje ile kullanılamaz halde bulunan Ulutaş İlköğretim Okulu ve Tarlacık İlköğretim Okulu lojmanlarının elektriği, suyu, kapı ve pencereleri değiştirilerek, boya badanaları vb. eksikleri giderilerek anasınıfları oluşturuldu. Proje kapsamındaki Meşeli, Ürünlü ve Zübeyde Hanım Anaokulu’nun da her türlü bakım–onarım ve tadilatları yapılarak okul öncesi çağındaki çocukların hayal dünyasına seslenecek, çekici, güvenilir ortamlar yaratılmıştır.”dedi.

Yapılan sunumdan sonra açılışa katılan misafirler, Zübeyde Hanım Anaokulu’nu gezdi. Gezi esnasında projeyi çok beğendiğini ifade eden Mazıdağı Kaymakamı Serdar Kaya, “Projeye katkılarından dolayı DPT ve Mardin Valiliği’ne teşekkür ediyoruz. Projeyi sağlıklı bir şekilde yürüten İlçe Milli Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini ve proje koordinatörünü tebrik ediyorum.”dedi.


KAYNAK: ABMAR


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını kaybetti

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını [...]

15 saat önce...

Mardin'de, Korona'dan ilk ölüm gerçekleşti

Mardin Tabipler Odası Başkanı Covid-19'dan pozitif [...]

1 gün önce...

Mardin Emniyeti korona virüs önlemleri için seferber oldu

Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya öncülüğün [...]

1 gün önce...

Tatlıdede'den sonra Büyük Mardin Oteli de kapılarını ücretsiz olarak açıyor

İşletmecisi Özgür Azad Güngör olan Tatlıdede Konağ [...]

1 gün önce...

Cenaze namazı salgın önlemleri altında kılındı

66 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybeden bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN