Mazlumların yanında olmak için avukat oldu

Mazlumların yanında olmak için avukat oldu
21 Kasım 2012 Çarşamba Saat 18:50 2

Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden geçen sene dereceyle mezun olan İrfan Ceylan bir yıllık stajını tamamlayarak Mardin Barosundan avukatlık ruhsatını aldı. Avukatlık mesleğine başlayan Avukat Ceylan, ilk demecinde “Mazlumların yanında olmak için avukat oldum.“dedi.

Baro Toplantı Salonunda Avukat İrfan Ceylan için yakın arkadaş, dost ve yakınlarının katıldığı mini bir tören düzenlendi.
Zor şartlar altında ilk, orta ve lise öğrenimini Mardin’de tamamlayan Avukat Ceylan’ın üniversite eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitelerinde hukuk eğitimi aldı. Avukat Çelebi Araz’ın yanında stajyerlik eğitimini alan avukat Ceylan için düzenlenen ruhsat töreninde duygulu anlar yaşandı.
Ruhsatını Mardin Barosu Genel Sekreteri Av.Çelebi Araz’dan alan Av. İrfan Ceylan’ı ilk tebrik eden ise babası Ali Ceylan oldu.
Kendisini yalnız bırakmayan sevenlerine teşekkür eden avukat Ceylan, ”Bir kardeşiniz olarak avukatlık mesleğine adım attım. Allah’tan dileğim bu mesleğin tüm insanlık için faydalı olmasıdır. Meslek hayatım boyunca Rabbimin izniyle mazlum ve mağdurların yanında yer alacağımı beyan ediyorum. Onların haklarını ve hukuklarını, maruz kaldıkları zulmü gücüm nispetinde bertaraf edeceğimi beyan ediyorum. Bu meslek hayatında müvekkil ve onların karşısında yer alan kişilerin arasında dengeli ve adaletli davranacağımı beyan ederim. Her durum ve koşulda bedeli ne olursa olsun gerçeği söyleyip, adaletin tecelli etmesine yardımcı olacağımı beyan ederim. Rabbimden tek dileğim beni bu taahhüt ve meslekte başarılı kılmasıdır.”dedi.

Tören sonunda avukat İrfan Ceylan’ı tebrik edenler arasında yer alan Kotek Mahallesi Mezopotamya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KOMDER) Başkanı Abdurrahman Ceylan ise kendisini tebrik ederek insanlığın hayrına olabilecek davaları savunması temennisinde bulundu. Ceylan, “İrfan kardeşim İslam’a hayırlı bir evlat olsun bu bize yeter.”dedi.

YORUMLAR :::

  1. süleyman ceylan
    22 Kasım 2012 Perşembe Saat 11:00 CEVAPLA
    kardeşim ilk önce seni tebrik ederim yeni görevinde başarılar dilerim işallah herkes için hayırlısı olur. he bu arada kara ali mşur oldu bütün istanbul onu konuşuyor
  2. ABDURRAHMAN CEYLAN
    22 Kasım 2012 Perşembe Saat 09:35 CEVAPLA
    Yeni görevinde başarılar dilerim. Umarum bu mesleğin icrası için hak ve hakikatten aylmazsın Selam ve dua ile.....

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doktorun gözünden Kovid-19 ile mücadelede

Mardin Devlet Hastanesi uzman doktorlarından Gamze [...]

1 gün önce...

Başkan'dan Tıp Kazanan Öğrencilere Altın Ödülü

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) yerleşti [...]

1 gün önce...

Yeşilay, Yeşil Oda Projesinde Pilot İl Mardin

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve İçişleri Bakanl [...]

1 gün önce...

Artuklu Belediyesi Parklar Konusunda Başarıyla Çalışıyor

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, ilçede [...]

1 gün önce...

Teşekkür Mesajı Minnetle Teşekkür

95 yaşında bir hasta düşünün...

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN