Meclis Başkanı Kahraman Mardin'de

Meclis Başkanı Kahraman Mardin'de
27 Ocak 2018 Cumartesi Saat 16:24 3

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, bölgedeki STK ve kanaat önderleri ile bir araya gelmek üzere Mardin'e geldi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, bölgedeki STK ve kanaat önderleri ile bir araya gelmek üzere Mardin'e geldi.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Batman'da katıldığı "Yeni Türkiye Vizyonunda Doğu ve Güneydoğu'nun Kalkınmadaki Rolü" çalıştayından sonra geldiği Mardin'de ilk olarak Mardin Valiliğini ziyaret etti. Burada Vali Mustafa Yaman tarafından karşılanan Kahraman'a TBBM'nin ilk kadın amiri olan Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da eşlik etti.

BÜYÜKŞEHİR FORMASI HEDİYE ETTİ
Valilikte Vali Mustafa Yaman günün anısına TBMM Başkanı Kahraman’a el işlemeli çini tabak ve üzerine ismi yazılı sarı lacivert renkli Mardin Büyükşehir Belediyespor formasını hediye etti. Kahraman'da Vali Yaman'a bir vazo hediye etti. 

BABA MİSALİ 
Burada İsmail Kahraman'a ev sahipliği yapan TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı Meclis Başkanı Kahraman'ı Mardin'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Kendisi ile 15 Temmuz gecesi sabaha kadar beraber meclis çatısı altında çok farklı duygular içerisinde bir gün geçirdik. Çok şükür ki darbe başarısız oldu ve darbe püskürtüldü. Meclis başkanımız bir baba misali başımızda bizimle beraberdi. Kendisine huzurunuzda bir kez daha tekrar teşekkür ediyorum. "dedi.

KADINLARIN BU KADAR CESUR OLDUĞUNU O GÜN ÖĞRENDİM
TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı ve babası 22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez'e birlikte Mardin'e yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Kahraman, "Ceyda Hanım biliyorsunuz Türkiye Büyük Millet Meclisi idare amirimiz. Kendisine epey birimler bağlı. İlk günlerde acaba üstesinden gelir mi bir zorluk çeker mi diye düşündüm. Baktım maşallah bir laf vardır kişilere yapacakları işi havale etmek vardır. Ne kadar iş yapar diye düşünmez kabiliyetli ise verdiğiniz iş kadar yapar. Maşallah babanızı da tebrik ediyorum. Çok güzel çalışmalara Başarılı bir şekilde imza atıyorsunuz. Nice hizmetler nasip olur inşallah. 15 Temmuz gecesi de meclis çatısı altında beraberdik. 15 Temmuz gecesi ben hanımların bu kadar cesur olduğunu itiraf edeyim orada öğrendim. Bir yürek var bunlarda. Bombalar patlıyor, ateşler, helikopter ateşleri bunun altında şehit olmaya geldik diye mücadele veriyorlardı. Ama Cenabı Allah bizi korudu çok şükür."dedi.

GÖNÜL COĞRAFYAMIZ BİZDEN ÜMİT BEKLİYOR
Bir gazetecinin Serhat şehirdesiniz Afrin Operasyonunu nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna ise Kahraman, "Evet Serhat şehir, sınır bir şehrimizdeyiz. Tarihi ve kadim bir yerdeyiz. Değerli insanların yetişmiş olduğu bir yerdeyiz. İlim ve irfan dolu bir yerdeyiz. Burada olmaktan çok memnunum daha önce geldiğim bir yer. Evet hareketler operasyonlar devam ediyor dediğiniz gibi. Evet Türkiye Birlik ve bütünlüğünü sağlamak için çevresindeki tehlikeleri önceden gidermek adına gerekeni yapacaktır tabii ki. Terörün son bulması için gerekenleri yapıyoruz. Bu bizim geleceğimizin de garanti altına alınmasıdır. Çok mesafe katettik. Bu noktada başkomutanımız cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir dünya liderinin gayretleri, cesareti her türlü takdirin üstündedir. İnşallah bizi bölemeyeceksiniz, diz çöktüremeyeceksiniz, bayrağımız indiremeyeceksiniz, bu ülkeyi koruyacağız ve daha ötelere gideceğiz. Bir büyük Cihan Devleti'nin varisiyiz biz. Vazifemiz büyük geniş bir gönül coğrafyamız var. Sadece biz değil, gönül coğrafyamız da bizden ümit bekliyor. Bunu de yerine getiririz. İnşallah hep beraber ve hep birlikte çok iyi günler göreceğiz"dedi.
Kahraman'ın programı valilikte daha sonra basına kapalı bir şekilde devam etti.
Kahraman yarın düzenleyeceği geniş katılımlı bir toplantı ile siyasi parti temsilcileri, iş adamları, STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile biraraya geelcek.YORUMLAR :::

 1. SİYASETÇİ
  27 Ocak 2018 Cumartesi Saat 23:28 CEVAPLA
  Sayın Milletvekillerimiz, siz de Mardin'de yapılan ihalelerle bir ilgilenin. Gerçekten çok yazık oluyor.
 2. MÜHENDİS
  27 Ocak 2018 Cumartesi Saat 23:26 CEVAPLA
  Sayın Valim, Mardin'de büyükşehir belediyesi ihalelerinde çok dedikodu var. Lütfen bir inceleyin.
 3. ŞAHİT
  27 Ocak 2018 Cumartesi Saat 23:22 CEVAPLA
  Mardin büyükşehir belediyesi ihaleleri , Kızıltepe belediyesi gibi açık ihale yapsın.
  Dedikodu yapılmasın.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

19 saat önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

1 gün önce...

HDP, DEDAŞ'ın devletleştirilmesini istedi

HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, DEDAŞ’ın devletin sa [...]

1 gün önce...

TOKİ'nin arsaları açık arttırma ile satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) onlarca nitelikte arsay [...]

1 gün önce...

Teşekkür indirimi! Sağlık Çalışanlarına En Eğitimli Destek

Mardin Kültür Koleji, koronavirüs ile mücadelede ö [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN