Mehmet Şakir Çelebioğlu kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?

Milli Elektrikli Tren Setinin yurt içi ve yurt dışı tüm tasarım ve imalat süreçlerinde koordinatörlük yaparak tüm Türkiye'nin gururu olan Mardinli Mekatronik Mühendisi Mehmet Şakir Çelebioğlu kimdir? Kaç Yaşındadır?

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Türkiye Vagon Sanayi Anonim Şirketi’nin (TÜVASAŞ) Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli tren setinin tasarım ve üretim süreci tamamlanan projenin kahramanı Mehmet Şakir Çelebioğlu kimdir?

1983 yılında Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Yeni Mahallede doğmuş olup ilk ve orta öğrenimini Kızıltepe’de tamamladı.

Aynı zamanda Mardin eski milletvekili Beşir Çelebioğlu'nun da yeğeni olan genç mühendisimiz, 2008 yılında Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünü birincilikle bitirerek onur öğrencisi oldu.

2008-2010 yılları arasında Milli Askeri Keşif uydusu Göktürk Uydu projesinde şef mühendis olarak çalışan Çelebioğlu, 2010 yılından itibaren Ulaştırma ve Alt yapı Bakanlığı Kurumu olan Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.de çalıştı.

2017 yılından itibaren Milli Tren Projesi Koordinatörü olarak çalışan Mehmet Şakir Çelebioğlu Projenin tüm tasarım ve imalat sürecini yönetmiş ve ekibi ile birlikte milli tren projesinin bu seviyeye getirdi.

Çelebioğlu iyi seviyede İngilizce, Almanca ve orta derecede Arapça bilmektedir.

YORUMLAR

  • sekizinci güzel adam

    kimdi bu adam

Yorum Ekle