Mehmetçik Derhanesi Törenle Eğitime Açıldı

Mehmetçik Derhanesi Törenle Eğitime Açıldı
17 Ekim 2011 Pazartesi Saat 08:31 0

Kızıltepe'de bulunan 4.Hudut Alay Komutanlığı tarafından eğitim öğretim verecek olan Mehmetçik Dershanesi düzenlenen törenle 2011-2012 eğitim öğretim yılını açtı

Kızıltepe Mehmetçik Dershanesi 4. Hudut Alay Komutanlığına bağlı “Kızıltepe Askeri Gazinosunda yapılan açılış törenine, Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçivancı, Kaymakamlık yazı İşleri Müdürü Ramazan Uygur, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mazhar Batıhan ve İsa Avcı, 23 Nisan İlköğretim Okulu, Okul Müdürü Rüstem Çakı, Özel İdare Müdürü Mesut Özmen, Mal Müdürü Cevahir Avşar, Kızıltepe 4. Hudut Alayı Komutanı Piyade Kurmay Albay Ömer Faruk Baştürk ve diğer askeri erkânın yanı sıra öğrenci ve velileri katıldı.

Kızıltepe Mehmetçik Dershanesi tarafından ücretsiz olarak bu yıl, 42 Kız 58 Erkek toplam 100 öğrenciyi Üniversite sınavlarına hazırlayacak. 1 Sayısal, 2 sözel ve 2 eşit ağırlık olmak üzere toplam 5 sınıfta hafta sonları 08.30 ile 16.00 saatleri arasında, Kızıltpe 23 Nisan İlköğretim Okulunun yeni ek binasında öğrencilerin eğitim göreceği belirtildi.

Kızıltepe’de ikinci kez açılan Mehmetçik Dershanesinin açılış öncesinde Askeri Gazinoya ilk kez gelen öğrenci ve velilerini Askeri Gazinonun kapısında, Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık, Piyade Kurmay Albay Ömer Faruk Baştürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçivancı tarafından karşılandılar.

Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık, açılış konuşmasında; “TSK Bünyesinde bulunan asker öğretmenlerin askeri vazifeler yerine Üniversiteye hazırlanan çocuklarımızın Üniversiteye hazırlık eğitimleri için tahsis edilmeleri dolayısıyla komutanların bu davranışlarını takdirle karşıladıklarını ifade etti.”

Open in new window


KAYNAK: Kadir Üründü


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Şehrin en işlek caddesinde sigara içmek yasaklandı

Elazığ'da yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsam [...]

1 gün önce...

Türkiye ve dünyada yaşanan gıda israfına dikkat çektiler

Dünya genelinde yıllık gıda israfının 1,3 milyar t [...]

1 gün önce...

Çok tartışılacak iddialar! Türkiye'de vaka sayıları açıklanandan 5 kat fazla

Artan koronavirüs vaka sayılarına bağlı olarak gün [...]

1 gün önce...

Ruslar Ermenistan'ı altın yüzünden destekliyormuş

Ermenistan ile girdiği çatışmalarda sahada büyük ü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN