Memur-Sen; kan verdi destek istedi

Memur-Sen camiası Mardin İl Başkanı Eyyüp Değer başkanlığında üyeleriyle birlikte Koronavirus sürecinden etkilenerek kan stoku sıkıntısı çeken Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Gerek son aylarda tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirus salgınından ve gerekse içinde bulunduğumuz Ramazan ayı münasebetiyle insan trafiğinin minimuma indiği bugünlerde kan bağışı sıkıntısı çeken Kızılay, kan stokunda ciddi bir azalmanın görüldüğü süreci yaşıyor.

Memur-Sen il Başkanlığı, bu kapsamda Kızılay’a destek olmak amacıyla vatandaşlara kan verme çağrısında bulundu.

İftar sonrası kent merkezindeki 15 Temmuz Demokrasi Parkı önünde kurulan kan bağışı otobüsüne gelen Memur-Sen yönetimi ve bağlı kolları, sosyal mesafe kurallarına uyarak form doldurdu. İşlemlerin ardından korona virüs tedbirleri kapsamında kısıtla sayıda otobüse alınan üyeler, burada kan bağışında bulundu.

Kızılay'ın "İyilik Kanımızda Var" mottuna cevap mahiyetinde kan bağışı seferberliğine destek verdiklerini anlatan Memur-Sen Mardin İl Başkanı Eyyüp Değer, "Pandemi nedeniyle başlangıçtan bugüne Memur-Sen olarak iki kalıcı mesajımız vardı. “Evde kal, hayatta kal ve hayat eve sığar”… Bugün bunlara bir üçüncüsünü ekliyoruz. Nasıl ki evde kal hayatta kal diyorduk bugünde “Kan Ver Hayat Ver, Kızılay’a Destek Ver” diyoruz. Konusu, öznesi ve öncesi ya da sonrası insan olan her konunun muhatabı ve bizatihi tarafı olan Memur-Sen Kan hayattır, kan vermek ihtiyacı olana el vermek, can vermektir. Bu anlayışla bugün bu akşam insan merkezli, insanlık hedefli sivil toplum yaklaşımımıza, erdemli sendikal duruş kulvarımıza yeni bir eylem daha ekledik”dedi.

Kızılay ve Memur-Sen’in kriz zamanlarında, insani yardım kampanyalarında, kısaca insanı yaşatmaya matuf bütün alanlarda hep birlikte olduğunu dikkat çeken Değer, "Kan bağışı kampanyasına destek vermek amacıyla Memur-Sen olarak burada bulunuyoruz. Kan stoklarının azaldığı böyle bir dönemde her zamanki sorumlu tavrımızı önceleyerek bu çağrıya cevap vermek için geldik. Türkiye'nin sancılı bir süreçten geçtiği bu dönemlerde vefa sosyal gruplarına verdiğimiz desteğin bir benzerini kan bağışında bulunarak vermiş olduk." şeklinde konuştu.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle