Memur-Sen, Mardin'de Artan Vaka Sayısına Dikkat Çekti

Memur-Sen, Mardin'de Artan Vaka Sayısına Dikkat Çekti
07 Temmuz 2020 Salı Saat 14:01 2

Memur-Sen Mardin İl Başkanı Eyyüp Değer'den, Son günlerde Mardin’de Covid-19 vakalarının artışıyla ilgili uyarılarda bulundu.

Mardin'de artan vaka sayısına dikkat çekmek için yapılan açıklamada Memur-Sen İl Başkanı Eyyüp Değer, Zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması, çıkıldığı taktirde de mutlaka Maske” Takılması, İki Metre Sosyal Mesafe kuralına dikkat edilmesi ve El Hijyenine muhakkak riayet edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Memur-Sen İl Başkanı Değer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"2020 Yılının başından bu yana ülkemizde ve dünyada meydana gelen ve hızını hala ilk günkü gibi kaybetmeyen Covid-19 salgını maalesef son günlerde Kadim Şehrimiz Mardin’de de zirve noktaya ulaşmış durumda. Özellikle yaz aylarında düğün sezonunun açılmasıyla beraber halkımızda bir rehavet söz konusu. Ancak sevdiklerimizin yanında olmak, onlarla beraber olmak, sadece fiziksel anlamda yakın olmak anlamına gelmez. Sevdiklerimizle kalpten kalbe giden yollar vardır. Kalben destek olarak da mutluluklarımız ve acılarımızı paylaşabiliriz. Sevdiğimiz insanlara uzattığımız el ve yakınlaştığımız mesafe hastalığa, yoğun bakıma ve hatta ölüme sebebiyet verebilir. Bu sebeple Kadim Şehrimizin güzel insanlarından ricamız, Covid-19 salgınının ilk günlerindeki ciddiyeti muhafaza etmek ve zorunlu olmadıkça “Evde Kal” sloganına riayet etmeleridir. Sokağa çıktığımızda mutlaka “ Maske” takmalı, “2 Metre Sosyal Mesafe ”ye dikkat etmeli ve “ El Hijyeni” ni muhakkak yerine getirerek “üç temel kuralı” bu musibet tüm insanlığın üzerinden kalkana kadar yerine getirmeliyiz. Unutmamalıyız ki biz bu evrende tek başına değiliz ve her birey tüm insanlıktan sorumludur.

Unutmayalım bizim bir ihmalimiz sadece bizim sağlığımızı değil, toplumdaki birçok kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun belirlediği Kurallara uyarak sadece kendimizi değil sevdiklerimizi de korumuş olacağız."YORUMLAR :::

  1. Ahmet
    08 Temmuz 2020 Çarşamba Saat 18:53 CEVAPLA
    Keşke Dedaş ın elektrik kesintisinede bu kadar duyarlı olsanız ya da kurumları dolaşın memurlara sorun enflasyon karşısında nasıl geçiniyorsunuz
  2. özmardinli
    08 Temmuz 2020 Çarşamba Saat 08:21 CEVAPLA
    senin görevin vaka sayısı bildirmek değildir. senin esas görevin artan fiyatlara karşılık verilen 5.75 lik sadakaya tepki göstermek olmalıdır

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

20 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

18 saat önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

15 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN