Meraklı minikler, büyüklerini şu sorularla terletti

Meraklı minikler, büyüklerini şu sorularla terletti
14 Kasım 2019 Perşembe Saat 14:34 0

Minik öğrenciler, Dünya Çocuk Kitap Okuma Haftası Etkinlikleri Kapsamında Artuklu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda hem kitap okudular, hem de büyüklere kitap okuyup, okumadıklarını sordular.

Artuklu Altınkoza Anaokulu Minik Eller Sınıfı Öğretmeni Suzan Yılmaz İlhan, Minik öğrencilerini Dünya Çocuk Kitap Okuma Haftası Etkinlikleri münasebetiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'na çıkararak güzel bir etkinliğe imza attı.

Çocuk Kitap okuma Haftası'nda meraklı minikler önce kitap okudu daha sonra da parkta bulunan büyüklerine "kitap okuyormusunuz" diye sordular. Eğlenceli anlar yaşayan minik öğrenciler, parkta güzel vakit geçirirken, ellerinde kitap okumayı özendiren dövizler taşıdı. Büyüklerin ilgisiyle karşılaşan meraklı minikler, büyüklerinin en son hangi kitabı okudukları konusundaki ısrarlı sorularla büyüklerini terletmeleri dikkat çekti.

Minik öğrencileriyle birlikte örnek bir etkinliğe imza atan Artuklu Altınkoza Anaokulu Minik Eller Sınıfı Öğretmeni Suzan Yılmaz İlhan, Dünya Çocuk Kitap Okuma Haftasını meraklı öğrencileriyle birlikte bir farkındalık etkinliğine dönüştürdüklerini kaydederek, amaçlarının hem okumak, hem de okumaya teşvik edip özendirmek olduğunu söyledi.

Suzan Yılmaz İlhan, Minik öğrencilerimizi bu yaşlarda kitap okutmaya başlıyoruz. Okumadaki amaç, bilgi kazanmak, okumaktan zevk almak, hayatı tanımaktır. Çocuklarımız bu amaçla yazılan kitapları tanımalı, bulmalı, okumalı ki, amaçlarına gelecekte ulaşmış olsunlar. Küçük yaşta başlayan okuma zevki, büyüdükçe kökleşir ve gelişir. Biz bugün miniklerimizle birlikte kitap okuma etkinliği düzenlerken, diğer yandan da büyüklerimize kitap okuyup okumadıklarını, okuyan büyüklerimizden de en son hangi kitabı okuduklarını sormuş olduk" diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

1 gün önce...

74 gün sonra ilk cuma coşkusu

MARDİN’de 32’si tarihi cami olmak üzere 180 camide [...]

1 gün önce...

MHP İl başkanı "İddia asılsızdır"

MHP İl Başkanı Mehmet Veysi Oğuz sosyal medyada il [...]

1 gün önce...

Fetih coşkusu bu yıl online kutlanacak

Anadolu Gençlik Derneği’nden bir ilk! Anadolu Gen [...]

1 gün önce...

Kahvehanelerde virüs önlemleri: Yancılık bitiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 2 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN