Meraklı minikler, büyüklerini şu sorularla terletti

Meraklı minikler, büyüklerini şu sorularla terletti
14 Kasım 2019 Perşembe Saat 14:34 0

Minik öğrenciler, Dünya Çocuk Kitap Okuma Haftası Etkinlikleri Kapsamında Artuklu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda hem kitap okudular, hem de büyüklere kitap okuyup, okumadıklarını sordular.

Artuklu Altınkoza Anaokulu Minik Eller Sınıfı Öğretmeni Suzan Yılmaz İlhan, Minik öğrencilerini Dünya Çocuk Kitap Okuma Haftası Etkinlikleri münasebetiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'na çıkararak güzel bir etkinliğe imza attı.

Çocuk Kitap okuma Haftası'nda meraklı minikler önce kitap okudu daha sonra da parkta bulunan büyüklerine "kitap okuyormusunuz" diye sordular. Eğlenceli anlar yaşayan minik öğrenciler, parkta güzel vakit geçirirken, ellerinde kitap okumayı özendiren dövizler taşıdı. Büyüklerin ilgisiyle karşılaşan meraklı minikler, büyüklerinin en son hangi kitabı okudukları konusundaki ısrarlı sorularla büyüklerini terletmeleri dikkat çekti.

Minik öğrencileriyle birlikte örnek bir etkinliğe imza atan Artuklu Altınkoza Anaokulu Minik Eller Sınıfı Öğretmeni Suzan Yılmaz İlhan, Dünya Çocuk Kitap Okuma Haftasını meraklı öğrencileriyle birlikte bir farkındalık etkinliğine dönüştürdüklerini kaydederek, amaçlarının hem okumak, hem de okumaya teşvik edip özendirmek olduğunu söyledi.

Suzan Yılmaz İlhan, Minik öğrencilerimizi bu yaşlarda kitap okutmaya başlıyoruz. Okumadaki amaç, bilgi kazanmak, okumaktan zevk almak, hayatı tanımaktır. Çocuklarımız bu amaçla yazılan kitapları tanımalı, bulmalı, okumalı ki, amaçlarına gelecekte ulaşmış olsunlar. Küçük yaşta başlayan okuma zevki, büyüdükçe kökleşir ve gelişir. Biz bugün miniklerimizle birlikte kitap okuma etkinliği düzenlerken, diğer yandan da büyüklerimize kitap okuyup okumadıklarını, okuyan büyüklerimizden de en son hangi kitabı okuduklarını sormuş olduk" diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doç. Dr. Oktay: "Batılıların derdi mezhep savaşlarıdır"

Mardin Artuklu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı [...]

1 gün önce...

Kan davası barışla sonuçlandı

Mazıdağı Balpınar köyünde Kaya ailesi fertleri ara [...]

1 gün önce...

Direğe çarptı yara almadan kurtuldu

Mardin’de virajı alamayarak tabela direğine çarpan [...]

1 gün önce...

Takla atarak ters durdu

Kızıltepe ilçesinde, kontrolden çıkıp takla atan o [...]

1 gün önce...

Yeşilay’da Başkan Günlüoğlu güven tazeledi

Yeşilay Mardin Şubesi'nin 3. Olağan Genel Kurulu'n [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN