Meraklı minikler, büyüklerini şu sorularla terletti

Meraklı minikler, büyüklerini şu sorularla terletti
14 Kasım 2019 Perşembe Saat 14:34 0

Minik öğrenciler, Dünya Çocuk Kitap Okuma Haftası Etkinlikleri Kapsamında Artuklu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda hem kitap okudular, hem de büyüklere kitap okuyup, okumadıklarını sordular.

Artuklu Altınkoza Anaokulu Minik Eller Sınıfı Öğretmeni Suzan Yılmaz İlhan, Minik öğrencilerini Dünya Çocuk Kitap Okuma Haftası Etkinlikleri münasebetiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'na çıkararak güzel bir etkinliğe imza attı.

Çocuk Kitap okuma Haftası'nda meraklı minikler önce kitap okudu daha sonra da parkta bulunan büyüklerine "kitap okuyormusunuz" diye sordular. Eğlenceli anlar yaşayan minik öğrenciler, parkta güzel vakit geçirirken, ellerinde kitap okumayı özendiren dövizler taşıdı. Büyüklerin ilgisiyle karşılaşan meraklı minikler, büyüklerinin en son hangi kitabı okudukları konusundaki ısrarlı sorularla büyüklerini terletmeleri dikkat çekti.

Minik öğrencileriyle birlikte örnek bir etkinliğe imza atan Artuklu Altınkoza Anaokulu Minik Eller Sınıfı Öğretmeni Suzan Yılmaz İlhan, Dünya Çocuk Kitap Okuma Haftasını meraklı öğrencileriyle birlikte bir farkındalık etkinliğine dönüştürdüklerini kaydederek, amaçlarının hem okumak, hem de okumaya teşvik edip özendirmek olduğunu söyledi.

Suzan Yılmaz İlhan, Minik öğrencilerimizi bu yaşlarda kitap okutmaya başlıyoruz. Okumadaki amaç, bilgi kazanmak, okumaktan zevk almak, hayatı tanımaktır. Çocuklarımız bu amaçla yazılan kitapları tanımalı, bulmalı, okumalı ki, amaçlarına gelecekte ulaşmış olsunlar. Küçük yaşta başlayan okuma zevki, büyüdükçe kökleşir ve gelişir. Biz bugün miniklerimizle birlikte kitap okuma etkinliği düzenlerken, diğer yandan da büyüklerimize kitap okuyup okumadıklarını, okuyan büyüklerimizden de en son hangi kitabı okuduklarını sormuş olduk" diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bakan elektrik meselesi için Mardin’e geliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, böl [...]

1 gün önce...

Üniversiteden Boncuklutepe’yi Tanıtma Atağı

Ilısu Barajı Kazılarında ortaya çıkarılan Boncukte [...]

1 gün önce...

Hafif ticari araç devrildi: 5 yaralı

Kızıltepe-Viranşehir karayolunda hafif ticari arac [...]

1 gün önce...

Yangın ve tahliye tatbikatı gerçeği aratmadı

Kızıltepe ilçesinde devlet hastanesi binasında ya [...]

1 gün önce...

Aile Boyu Fanatik Fenerbahçeli aile

Fanatik Fenerbahçeliliği ile bilinen Abdurrahim Ça [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN