Meydandaki havuz yeniden düzenlendi

Mardin Kızıltepe ilçesi Cumhuriyet meydanında bulunan havuzda başlatılan yenileme ve düzenleme çalışmaları tamamlandı.

Havuzda bulunan fıskiyeler Müzik ritmine göre hareket ederken, akşamları renkten renge giren havuz vatandaşların büyük ilgisini gördü.

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet meydanında bulunan mevcut havuzda yeniden başlatılan düzenlemeler sonrasında tamamlanan havuz bugün faaliyete sokuldu. Kapatılan gömme havuz yerine zeminde yapılan çalışmalarda 43 fıskiyeden yükselecek tasdikli su, meydanda yayılacak müzik eşliğinde hareket edecek. Sürekli değişen renkli ışıklar ve 5 Şarkıdan oluşan Müzik eşliğinde dans edecek olan havuzdaki hareketli su fıskiyeleri meydanı renk cümbüşüne çevirdi. Meydanda bulunan Kızıltepelilerin odak noktası haline gelen yeni havuz büyük ilgi ve beğeni topladı.

Yaklaşık 10 yıl önce yolun trafiğe kapatılmasının ardında meydanda yapılan düzenlemeler ile birlikte Özgürlük meydanının göbeğinde renkli ışıklı gömme havuz yapılmıştı. Arızalar nedeniyle son dönemlerde su ile doldurulmayan havuz uzun zamandır faal değildi. Bir ara Mardin’in simgesi olarak kabul edilen Şahmeran heykelinin de monte edilip söküldüğü havuzda yeni yapılan düzenleme ile meydan yeni bir görünüm kazandı.


YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle