Mezarlıklar Bayrama Hazırlanıyor

Mezarlıklar Bayrama Hazırlanıyor
23 Ağustos 2011 Salı Saat 14:01 0

Mardin Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde bulunan 14 asri mezarlıkta bayram temizliğine başladı.

                                

  

Mardin Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde bulunan 14  asri mezarlıkta bayram temizliğine başladı. Mezarlıklara atılan çöp ve katı atıkları toplayan 6 kişilik ekip yabani ot ve çalıları da kesti. Çalışma kapsamında mezarlıklarda ki ot ve çalılar temizlenirken, mezarlıklara atılan çöp ve katı atıklar da toplanmaya başlandı. Mezarlıklara giden yollar açılıp, su depolarının bakım ve onarımları da yapıldı.

                  

Asri Mezarlıkların temizlenmesi kapsamında şu ana kadar Mardin’de ki; Şeyh Salih, Veydi Sımak, Beden Altı, Kırgız, Kale Altı, Şeyh Lıbben, Toparlı, Fatma Hakimiye Zırrar, Şehtene ,Hamit Hamidi, Kamor, Şeyh Şıran ve Mungan aile mezarlıklarının genel temizliği yapıldı.

             

 Mezarlıkların rutin bakımlarını her zaman yaptıklarını söyleyen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Ayanoğlu, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi çalışmaları sıklaştırdıklarını söyleyerek; “Vatandaşlarımızın Bayram sabahı mezarlık ziyaretlerini rahatlıkla yerine getirmeleri için çalışmalarımızı sıklaştırdık. Ekiplerimiz Mardin’de bulunan asri mezarlıkların tamamında çalışmalarını sürdürüyor. Otlar biçiliyor, çöp ve katı atıklar toplanıyor. Mezarlıklarda ki su depolarının bakım ve onarımları yapılıyor. Halkımızın huzur içince bir bayram geçirmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

7 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

17 saat önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

17 saat önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

17 saat önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

14 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN