Mezopotamya İncisi Mardin...

29 Ağustos 2019 Perşembe Saat 20:44

 

Mezopotamya’nın İncisi Mardin ve Mustafa Yaman…

 

Ortadoğunun gözde şehirlerinden biri olan Mardin, hem Turizm açısından hem tarihsel açıdan gerçek manada tarih kokan şehirler arasına girmeyi her geçen gün bir basamak daha yükseklere çıkmayı hak etmektedir.

 

Bu şehir öyle aziz ve özel bir şehirdir ki, insanlar dil din ırk demeden herkesin kardeşçe yaşadığı çok özel bir şehirdir.

 

Sokakların caddelerin mahallelerin terörden silindiği, var olan tüm sokaklar, caddeler ve mahallerlerde genciyle, yaşlısıyla, çoluğuyla, çocuğuyla, öğretmeniyle, öğrencisiyle, askeriyle, doktoruyla, polisiyle ve modern insanıyla dolup taşmaktadır.

 

Mardin kültürün, turizm’in, tarihin ve kardeşliğin memleketidir.

 

Mardin’i güzelleştiren, her noktaya ismini duyuran, terörden kurtaran, her cadde ve sokağını modern bir sanat haline getiren, dünyanın her noktasından insanları bu şehre yönlendiren bir insan var ki, o da Mardin Valimiz / Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman ve ekibidir.

 

Mardin Valimiz / Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman geldiği günden beri şehrin her noktasına muhteşem dokunuşlar yapan, tarihin her noktasını gün yüzüne çıkaran, Mardin şehrine kendi evinden daha çok sahip çıkan, çoluk çocuk genç yaşlı demeden herkesi kucaklayan, belediyenin kaynaklarını her zaman Mardinliler için harcayan ve her zaman daha da muhteşem işler yapan ve de terörü asla hoş görmeyen muhteşem bir devlet adamıdır. Sizlerde bilirsiniz ki, Mardin şehrimiz geçmiş yıllarda ve yakın dönem içerisinde Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarını boşa harcayan bir sürü kişi(ler) gördü. Bu sebeple de Büyükşehir Belediyesine gelen kaynaklarına sahip çıkan yalnızca bir kişi oldu. O kişi de Sayın Mustafa Yaman’dır.

 

İnsanlar yaptıkları şeylerle anılırlar.

 

Mardin Valimiz / Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman, geldiği günden şuana kadar yaptığı çalışmalarla ortaya koyduğu eserlerle Mardin Halkının gönlünde yer edinmiştir. Dikkat edersiniz ki, Mardine hizmet eden, Mardin Büyükşehir Belediyesinin hiçbir kaynağını çarçur etmeyen ve her kuruşunu Mardin için harcayan ve de gün geçtikçe daha çok hizmet eden bir insan görüyorsunuz. O kişi de Sayın Yaman’dır.

 

Sizler de bilirsiniz ki, kötü düşünceli insanlar tarafından meyve veren ağaçlar her zaman taşlanır.

 

Mardin Valimiz / Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman’ın üzerine çeşitli iftiralar ve çamur atanlar olmuştur. İşte o kişiler bugüne kadar kendileri bu şehrin hiçbir noktasına tek bir çivi bile vurmayan kişilerdir. O kişiler ve yandaşlarının bu muhteşem şehrin hiçbir noktasına tek bir ağaç bile dikmedikleri gibi var olan diğer tüm güzellikleri bitirmek için bütün hilelerini ve tüm şeytanlıklarını kullanmışlardır.

 

Düşünün ki, birileri çıkıp para yok, kaynak yok, elektrik parasını ödeyecek paramız yok desin sonra da Mardin Büyükşehir Belediyesinin tüm kaynaklarını ve paralarını keyiflerine göre harcasın, gelen Milletvekillerine muhteşem sofralar düzenlesin, uçuk yemek faturaları, kahve ve çay paraları ortaya çıksın. Bu kaynaklar  ve paralar milletindir. Bu kaynaklar ve paralar millete hizmet edilsin diye belediyelere gönderilmektedir. Ne yazıktır ki, çarçur edilmekten başka hiçbir iş yapılmamıştır.

 

İşte!

 

Mardin Valimiz & Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman, vazifeperver (vazifesini seven) biridir. Eğitim başta olmak üzere birçok alan ve dalda gençlere el uzatan, fakir ailelere yardım eden, evde sağlık hizmetlerine, camilerin temizlenmesine, fakir insanların durumlarına el atmasına, gençler için gençlik merkezlerinin kurulmasında ve daha birçok noktada Sayın Yaman’ın imzası vardır.

 

Vazifeperver (vazifesini seven) insan Sayın Yaman, Mardin halkı için gerçekten de çok fedakarlık yapmıştır, yapıyor ve eminiz ki daha da fazlasıyla da yapmaya çalışacaktır.

 

Her zaman derim bu memleketi güzelleştiren, turizme katkı yapan, gençlerin okumasına yardımcı olan, yaşlılara ve diğer tüm insanlara yardım eli uzatan, Mardin’in her bir sokağına inen ve insanların dertleriyle dertlenen, Mardin Büyükşehir Belediyesinin hiçbir kaynağını boşa harcamayan, hizmet aşkıyla yol alan Mardin Valimiz / Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman’dır.

 

Bu vesileyle Mardin için canla başla çalışan, mücadele eden, gecesini gündüzünü bir yapıp kaynakları boşa savurmayan, Mardin’i hem tarihi açıdan, hem turizm açısından hem de diğer tüm yönlerden dünyaya duyuran hizmet aşkıyla yol alan bütün insanlara selam olsun.

 

Unutmayın!

 

Mardin Yaman’la güzelleşmeye devam edecektir.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz 17 Ekim 2019 Perşembe Saat 10:44
2. İpek Yolu=Cinayet Yolu! 03 Ekim 2019 Perşembe Saat 19:39
3. Kendinizi Terbiye Edin Yeter! 16 Eylül 2019 Pazartesi Saat 14:20
4. Toplumun Tedavisi Olmayan Hastalığı: Her Şeyi Küçümsemek 03 Haziran 2019 Pazartesi Saat 13:10
5. Ne ara bu kadar değişti İnsanlık? 12 Mart 2019 Salı Saat 18:55
6. Topyekün Poz Veren Şehir Mardin ve Mustafa Yaman 16 Ocak 2019 Çarşamba Saat 17:49
7.  Dâr-ı Fâni (Geçici Dünya) Ve Cenâb-ı Hâlık (Allah) 21 Kasım 2018 Çarşamba Saat 21:31
8. Mühim Şehir “Mardin” ve Vâli Mustafa Yaman 21 Ekim 2018 Pazar Saat 12:57
9. Hediye-i Rahmet: İlim 29 Eylül 2018 Cumartesi Saat 12:42
10. Çılgın Arayışlar İçinde Olan Müslüman Gençlik 12 Eylül 2018 Çarşamba Saat 11:31

YORUMLANANLAR :::

Nusaybin'de hasar tespit çalışmalarına başlandı

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'de Cumhuriyet Bayramı satranç turnuvası

Kızıltepe ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü [...]

1 gün önce...

Vergi uygulamalarında yeni dönem

E-Belge ve e-Defter zorunluluğu için öngörülen cir [...]

1 gün önce...

İmam Hatipliler, Mezunlarla Buluştu

Mardin Önder İmam Hatipliler Derneği, her yıl gel [...]

1 gün önce...

Ömerli'de ana güzergahta çalışmalar sürüyor

Ömerli Belediyesi ilçenin daha yaşanılır, daha mod [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar