MHP adaylarını belirleyecek adres

MHP adaylarını belirleyecek adres
04 Nisan 2011 Pazartesi Saat 15:41 0

AK Parti tüm illerde tamayül yoklaması, CHP 29 ilde ön seçim yaparken MHP ise 12 Haziran Genel Seçimi için milletvekili adaylarını sanal ortamda belirliyor.

MHP'ye milletvekili aday adayı olarak başvuranların adaylarıkları www.mhpbilgi.com adresinden geçiyor. MHP, AK Parti ve CHP'nin aksine temayül yoklaması ve ön seçim yapmazken daha az maliyetli olan bir seçim sistemiyle adaylarını belirleme yolunu seçti.

Partili iki bilgisayar mühendisi tarafından kurulan sistem, parti üyelerine özel şifre veriyor. MHP üyelerinin TC kimlik numarası ve cep telefonu numarası girmesi karşılığında SMS'le gelen şifreyle girilen sayfada parti üyeleri kendi illerindeki aday adaylarına oy vermeye başladı. Şu ana kadar 30 binden fazla MHP üyesinin oy kullandığı sistemin ana sayfasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuya ilişkin bir de açıklaması yer alıyor.

Mesajında, 12 Haziran seçimlerinde tek başına iktidat olmayı hedeflediklerinin altını çizen Bahçeli oylamın adayların belirlemesinde çok etkili olacağına dikkat çekiyor: "İlinizden Milliyetçi Hareket Partisi'ne milletvekili aday adayı olarak başvuran değerli şahsiyetlerle ilgili kanaatleriniz, yapacağımız değerlendirmelerde büyük önem arz etmektedir. İlgilerinizi rica ederim."

MHP üyelerine sistemde yöneltilen sorularise şöyle: "Aşağıda adı verilen milletvekili aday adaylarının partimizden milletvekili adayı olmalarını nasıl karşılarsınız? Sizce, ilinizde partimizin aday sıralaması nasıl olmalıdır?"
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Şehrin en işlek caddesinde sigara içmek yasaklandı

Elazığ'da yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsam [...]

1 gün önce...

Türkiye ve dünyada yaşanan gıda israfına dikkat çektiler

Dünya genelinde yıllık gıda israfının 1,3 milyar t [...]

1 gün önce...

Çok tartışılacak iddialar! Türkiye'de vaka sayıları açıklanandan 5 kat fazla

Artan koronavirüs vaka sayılarına bağlı olarak gün [...]

1 gün önce...

Ruslar Ermenistan'ı altın yüzünden destekliyormuş

Ermenistan ile girdiği çatışmalarda sahada büyük ü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN