Michael Jackson anıtı yıkıldı

Michael Jackson anıtı yıkıldı
03 Ağustos 2012 Cuma Saat 09:48 0

Midyat İlçesi'nde Mıhallemi Medeniyetler Arası Diyalog Derneği'nin ABD'li ünlü pop yıldızı Michael Jackson'un ölümü ardından yaptırdığı 3 metrelik anıtı, dün çıkan şiddetli fırtınada devrilip 3 parçaya ayrıldı. Dernek başkanı Mehmet Ali Aslan, anıtı yeniden yaptırıp dikeceklerini söyledi.

Midyat İlçesi’ne bağlı Mercimekli Köyü’nde daha önce ölümünün ardından Michael Jackson için gıyabi cenaze namazı kılıp helvasını dağıtan Mıhallemi Medeniyetler Arası Diyalog Derneği üyeleri, iki ay önce 6 aylık çalışma ile pop yıldızının anıtını dikti. Michael Jackson ’un meşhur ’Ay yürüyüşü’ figüründen esinlenerek hazırlanan anıtın kaide kısmı ve çevresi Midyat’ın ünlü nahit taşından yapılıp, her dini ve her rengi temsil eden figürler işlendi.

Mercimekli Köyü’nde dün gece etkili olan fırtına nedeniyle Michael Jackson ’un dernek binası önündeki 3 metre uzunluğundaki anıt devrilip üç parçaya ayrıldı. Mıhallemi Medeniyetler Arası Diyalog Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, ’Mıhallemiler’in damadı’ olarak nitelendirdiği Michael Jackson ’un için yaptırdıkları anıtın devrilip parçalandığını ilk duyduğunda çok üzüldüğünü söyledi. Fırtına, sel, deprem ve diğer doğa olaylarına karşı anıtı sağlamlaştırmak için çeşitli önemler alacaklarını belirten Aslan, şöyle dedi:
"Amerikalı ünlü pop şarkıcısının anıtını medeniyetin ve insanlığın beşiği ve merkezi konumundaki Midyat’a dikmekle aslında kentimizdeki çok renklilik, çok dinlilik, çok dillilik ve insaniyetle ilgili dünyaya halklarına evrensel bir mesaj vermek istedik. Bu amaçla anıtı dikmemiz insanların ilgi ve alakasını celp etmişti. Bugün itibariyle anıtın bir doğa felaketi sonucu devrilip parçalanması bizi yeni arayışlara itmiştir. Anıtı tamir edip tekrar yerine koyacağız. Hem doğal felaketlerle mücadele etmek, hem çevreye ve tabiata pozitif bir katkı sunmak için hem de amel defterinin kapanmaması için Midyat Belediye Başkanımız Şehmus Nasıroğlu’nun da destekleriyle Michael Jackson anısına da ayrıca hatıra ormanı oluşturacağız."

Aslan, Michael Jackson ’un Mıhellemiler için ayrıca bir öneme sahipolduğunu belirtirken, "Çünkü kendisi aslen Mardin’in Savur İlçesi Kıllıs Köyü Mıhellemileri’nden olan efsane rock yıldızı Elvis Presley’in kızı Lisa Marie ile evliydi. Dolayısıyla Jackson biz Mıhellemiler’in damadı olduğu için onu seviyor ve önemsiyoruz" dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Su kuyuların elektriği kesildi, hayvanlar telef olmak üzere

Nusaybin'e bağlı kırsal Doğuş Mahallesinde su kuyu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Köylülerin feryadı: Bir damla suya hasret kaldık

Mardin’de borç iddiasıyla kırsal mahallelerin elek [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

15 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN