Midyat Devlet Hastanesi'nde Diyaliz Ünitesi yeninden hizmete girdi

Midyat Devlet Hastanesi'nde Diyaliz Ünitesi yeninden hizmete girdi
29 Ekim 2020 Perşembe Saat 16:51 0

Midyat Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Diyaliz Ünitesi yapılan bakım onarım çalışmasının ardından yeninden hizmete girdi.

Hasta sayılarının artmasıyla yeni diyaliz cihazları ve yataklara ihtiyaç bulunmasından dolayı büyütülme amaçlı revizyon alındı.

Hastaların konforlu ve ferah bir ortamda hizmet alması için çalışmalar bittiği ve hizmete hazır hale geldiği açıklandı.

Diyaliz Ünitemiz yeni hali ile 14+1 ( 14 negatif / 1 Hepatit Pozitif ) diyaliz cihazıyla hizmet verecek.

Diyaliz ünitesiyle ilgili açıklamalarda bunan Başhekim Uzm. Dr. Mehmet Çelik “Hedefimiz göreve geldiğimiz gün devraldığımız görev bayrağını hep ileriye taşıyarak milletimize hizmet etmektir. Midyat ilçemize ve çevre ilçelere de hizmet veren diyaliz ünitemizin makine sayısının ve tedavi ortamın artık ihtiyaca cevap verememesinden dolayı ünitemizi tadilata almaya karar verdik. Yeni diyaliz ünitemiz 14+1 üniteli olup, hastalarımıza daha yeterli hizmet verecektir. Ünitemizde 1 uzman hekim, 5 hemşire, 3 diyaliz teknikeri, 4 temizlik personeli ve 1 şoför görev yapmaktadır. Hastalarımız servis araçlarımızla evlerinden alınıp tedavi sonrası yine evlerine bırakılmaktadır. Tedavi sırasında hastalarımıza kahvaltı, yemek hizmetlerinin verildiği diyaliz ünitemiz modern bir görünüme kavuşturularak hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız. Ünitemiz yenilenerek daha modern ve günümüz koşullarına uygun, hijyenik koşullar sağlanarak, kaliteli hizmet düzeyine sahip hale getirebilmek için her türlü tıbbi cihazlar yenilerek sayısı artırılmıştır. Ünitemiz Bakanlık onaylı son model teknolojik donanımlı cihazlar ile çalışmaktadır. Yeni yüzüyle konforlu bir şekilde, kalite kriterleri dikkate alınarak yeniden oluşturulan ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulan ünitemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Diyaliz Ünitemizin, ünite sayısı, hizmet verilecek hasta kapasitesinin arttırılması ve tedavi ortamının modern bir görünüme kavuşmasında emeği geçen Başta Sağlık Bakanlığı Yetkililerine, İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr Saffet Yavuz'a, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığımıza ve hastane yönetimimize teşekkür ederiz."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de kısıtlamanın kalkmasının ardından yoğunluk başladı

Mardin'de sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiy [...]

1 gün önce...

Mardin’de 434 aileye ayni ve nakdi yardım ulaştırdı

İnsani yardım çalışmalarına devam eden Mardin Umut [...]

1 gün önce...

Mardin Ovası’nda tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçilecek

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mezopotamya Ovası’n [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrenci yetenek yarışmasında Türkiye birincisi oldu

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 10. sınıf öğrencisi [...]

1 gün önce...

Mardin'de vatandaşlar yeni kısıtlamalardan memnun

Mardin’de yaşayan vatandaşlar, korona virüs nedeni [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar