Midyat Devlet Hastanesi'nde otomasyon sorunu gideriliyor

Midyat Devlet Hastanesi'nde otomasyon sorunu gideriliyor
09 Mart 2011 Çarşamba Saat 13:44 0

Midyat Devlet Hastanesi’nde “Bilgi İşlem” bölümünde otomasyondan kaynaklana sorunun giderilmeye çalıştığı belirtildi. Sorunun kaynaklandığı iddia edilen Fonet Yazılım şirketi problemin kendilerinden kaynaklanmadığını ifade ediyorlar.

Midyat Devlet Hastanesi “Bilgi İşlem” bölümünde otomasyon şirketinin değişmesiyle hasta kayıt kabul, laboratuar ve acil serviste otomasyon sisteminin hizmet vermediği belirtilmişti. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan hastane müdürü Beyazıt Aslan “ Sistemi bir den bire bir gecede kesmesi bocalama sürecini yaşattı. Fonet Yazılım şirketi bize mühlet verebilirdi, 2 ya da 3 gün zaman tanıyabilirdi.” dedi. Aslan ayrıca meydana gelen aksaklıklarını sona erdiğini belirtirken, “ Yarın tam anlamıyla hizmet verecek” şeklinde konuştu.

Öte yandan Fonet Bilgisayar Yazılım Tic. Ve San. Ltd. Şti. Genel Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin konuyla ilgili açıklamada bulundu. Yetkin “Firmamız Mardin Midyat Devlet Hastanesi Otomasyon hizmetini vermekteydi, 28.02.2011 saat 23:59’dan sonra Hastane ile aramızda bulunan teknik şartname ve sözleşmeye uygun hareket edilerek Mardin Midyat Devlet Hastanesi idarecilerinin bilgisi dahilinde sistem kapatılmış ve datalar tutanak ile teslim edilmiştir. Bu uygulama olağan bir uygulama olup, Sağlık Bakanlığına bağlı tüm hastanelerde, otomasyon değişikliğine gidildiği taktirde uyulması gereken kurallar içerisinde yapılan bir devir-teslim işlemidir.”
 
“1 Mart tarihi itibariyle Mardin Midyat Devlet Hastanesindeki otomasyon sisteminden sorumlu olan firma Sağlık Net Firmasıdır.Bizimde basından üzülerek öğrendiğimiz, otomasyon sistemindeki aksaklığa bağlı olarak vatandaşların mağdur olması haberinin muhatabı, Devlet Hastanesi yetkilileri ve Sağlık Net firmasıdır.” Şeklinde kendilerini savundu.
 
Yetkin “ Bu vesileyle de 16.11.2009 tarihinden 28.02.2011 tarihine kadar yaklaşık 1,5 yıl, Fonet Yazılım olarak hem Mardin Midyat Devlet Hastanesine hem de Midyatlı vatandaşlarımıza başarıyla hizmet verdiğimizi de hatırlatmak isteriz.” diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

17 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar