Midyat İlçe Halk Kütüphanesi Bina Yapımı Protokolü İmzalandı

Mardin Valiliği ve İş Adamı Mahsun Altunkaynak arasında Midyat İlçe Halk Kütüphanesi Bina Yapımı Protokolü İmzalandı.

Hayırsever İş Adamı Mahsun Altunkaynak’ın Midyat ilçesinde yaptıracağı halk kütüphanesi bina yapımı protokolü Valilik dara toplantı salonunda gerçekleşti.

Protokole Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Midyat Kaymakamı Tekin Dundar, Midyat Belediye Başkan Vekili ve İş Adamı Mahsun Altunkaynak hazır bulundu.

Yaklaşık bir yıl sürede bitirilmesi planlanan halk kütüphanesinin dış görünüşü geleneksel taş yapı, iç görüntüsü de modern ve kullanışlı bir şekilde tasarlanacak.

2861 m² alan üzerine kurulacak olan kütüphanenin içerisinde 2 adet konferans salonu, çok amaçlı salon, 5 ayrı bölümden oluşan kütüphane, engelli kütüphanesi, arşiv kitaplık, sinema salonu, el sanatları atölyesi ve çeşitli aktivitelerin yapılacağı etkinlik avlusu gibi bölümler yer alacak.

Kütüphanenin hizmete girmesi durumunda Midyat ve çevre mahallelerden birçok vatandaş faydalanabilecek.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, konu ile alakalı yapmış olduğu açıklamada; "Hayırseverimiz İş adamımız Mahsun Altunkaynak ile Midyat ilçemizde yapılması planlanan Halk Kütüphanesi yapımı için protokol imzaladık. İmzaladığımız protokolümüzün hayırlı olmasını temenni ediyor, Hayırseverimize teşekkür ediyorum "ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle