Midyat ve Savur'dan Afrin operasyonuna dualı destek

Midyat ve Savur'dan Afrin operasyonuna dualı destek
02 Şubat 2018 Cuma Saat 19:04 1

Midyat ve Savur'da cuma namazı çıkışı toplanan vatandaşlar, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe dua edip, Afrin'e gönüllü gitmek için dilekçe verdi.

Midyat ile Savur ilçelerinde cuma namazı sonrası vatandaşlar, ilçe meydanlarında toplanarak ellerindeki bayraklarla yürüyüşe geçerek Zeytin Dalı Harekatı'na desteklerini yaptıkları dualarla dile getirdi. Midyat'ta iki bin dilekçe doldurup gönüllü olarak Afrin operasyonuna katılmak isteyen vatandaşlar, dilekçelerini Midyat Askerlik Şubesine teslim etti.

Midyat Belediye Başkanlığı bahçesinde yapılan etkinlikte 75 metrelik dev Türk bayrağını sırtlayıp yürüyüş yapan vatandaşlar, büyük bir coşkuyla, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan etkinlikte, Fetih süresi okundu, bölücü terör örgütüne tepki için sloganlar atıldı.

Etkinliğe katılan Midyat Belediye Başkan Vekili Mehmet Tevfik Baysal, "Hepinizin malumları olduğu üzere 20 Ocak 2018'de Afrin'de Türk Silahlı Kuvvetleri Zeytin Dalı adıyla bir harekat başlatmıştır, halen devam etmektedir. Bu operasyonun başarılı geçmesini diliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum. Midyat Belediyesinin koordinesinde gerçekleştirdiğimiz bu güzel toplantının 2 tane amacı vardır. Birincisi bu meşru operasyona destek, ikincisi ise askere gönüllülük kampanyasını başlatarak onu hayata geçirmektir. Dolayısıyla bizler dün olduğu gibi bugün de, yarın da devletimizin bütünlüğü için devletimizin devamı için her zaman kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanında ve arkasındayız" dedi.

Savur'da ise çarşı merkezinde düzenlenen yürüyüşe yüzlerce vatandaş katıldı. Bayraklı yürüyüşe Artuklu 1071 Derneği yönetim ve üyeleri de bayraklarla destek verdi. Zeytin Dalı Harekatını değerlendiren vatandaşlardan Ahmet Çınar, "Türkiye'ye tehdit oluşturan ne kadar terörist varsa bunlara karşı mücadele edeceğiz. Ordumuz Suriye'de büyük bir mücadele veriyor. Askerlerimizin ailelerine sağ salim dönmesi için dua ediyoruz" dedi.

Vatandaşlar, yapılan yürüyüşün ardından ellerindeki bayraklarla sessiz bir şekilde dağıldı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Meclis toplantısı devam ediyor

Mardin Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi, ağustos a [...]

1 gün önce...

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünnet

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünne [...]

1 gün önce...

Eczacılardan Eczacıya şiddet açıklaması

Mardin’de bir süre önce bir eczacının darp edilmes [...]

1 gün önce...

Memur-Sen zam teklifine ilişkin basın açıklaması düzenledi

Hükûmetin zam teklifini kabul etmeyen Memur-Sen, k [...]

11 saat önce...

BİLSEM Sonuçları Açıklandı!

Mardin’de 2015 yılında kurulan ve Genel Yetenek/Zi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7