Midyat'ı Festival Heyecanı Sardı

Midyat'ı Festival Heyecanı Sardı
03 Eylül 2019 Salı Saat 17:31 0

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin yaptığı açıklamada, Midyat'ın yemek, el sanatı, tarihi mekanları, gümüş ve taş işçiliğinin tanıtılması amacıyla düzenledikleri fuara yurt dışından da katılım olacağını söyledi.

Dizi ve film dünyasının vazgeçemediği tarihi mimarisi ve kültürel renkliliğiyle inanç turizmi bağlamında en fazla dikkat çeken ilçelerin başında gelen Midyat, "2. Uluslararası Midyat Kültür ve Sanat Festivali'ne hazırlanıyor. Tepeden tırnağa hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü ilçede haftasonu uluslararası festivale katılmak üzere gelecek misafirlerin ağırlanması heyecanı şimdiden başladı. Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yapılan çalışmaları yerinde inceliyor, hazırlıklarla ilgili çalışmalarda her ayrıntının üzerinde duruyor.

"MİDYAT'IN MARKA DEĞERİNE BÜYÜK KATKISI OLACAK"

Festivalin 6 Eylül'de Gümüşçüler Çarşısı'ndan organizasyonun yapılacağı alana düzenlenecek yürüyüş ile başlayacağını kaydeden Şahin, " İnanç turizmi bağlamında bölgenin en fazla dikkat çeken ilçelerinin başında gelen Midyat'ın uluslararası alanda marka değerini arttırmak, turizimde markasını yüceltme noktasında düzenlenecek olan festivali çok önemsiyoruz. Yurt dışından ve yurt içinden çok fazla misafir beklediğimiz bu organizasyonun şehrimizin geleceği açısından çok önemli bir aktiviteler dizisi olarak yorumluyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz bu festivalin her geçen gün dizi sektörünün vazgeçilmez açık ve doğal bir film flatosu olan inançlar ve kültürler mozaiği ilçemize çok büyük kalkılarının olacağına inanıyoruz. Festivalimiz haftasonu başlıyor. Festivalde el emeği göz nuru olan telkarimizden, taş atölyelerimize varana kadar çok geniş bir yelpazede görücüye çıkıyoruz. İlçemizde sosyal aktivitelerle de güzel bir zaman dilimi yaşayacağımız festivalimize davet ettiğimiz tanınmış sanatçılarımız, Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice türküler seslendirilecek. Gümüş telkari, taş atölyelerinin yaptığı çalışmalar sergilenecek. Yöresel yemek kültürü ve damak tadı davetlilere sunulacak Herkesi festivalimize davet ediyoruz." dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vali Yaman'dan Şehit yakınlarına bayram ziyareti

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mus [...]

1 gün önce...

Evde kalan çocuklara bayram şekeri

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yeni tip koro [...]

12 saat önce...

Süleyman Bölünmez’den Bayram Mesajı

22. Dönem Mardin Milletvekili ve hayırsever işadam [...]

1 gün önce...

Asırlardır bayramı kına yakarak karşılıyorlar

DOĞU ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bazı kent [...]

1 gün önce...

Gez ceylan bu dağlarda!

Nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN