Midyat’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği Düzenlendi

Midyat’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Kaymakam Tekin Dündar “Bir gün değil her gün engelli vatandaşlarımızın yanındayız.” dedi.

Bahçelievler Mahallesi, Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları çerçevesinde düzenlenen etkinliğe Kaymakam Tekin Dündar, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu, Emniyet Müdürü Bolkar Bostancı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sertaç Çelebi, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, Kızılay Midyat Şube Başkanı Murat Aykat, Muhtarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Nas, Kurum Yetkilileri Sabahattin Çelebi, Mehmet Ata Çelebi, Öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

Öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler okunurken, daha sonra Kaymakam Tekin Dündar ve Kızılay Şube Başkanı Murat Aykat tarafından kurum öğrencilerine çeşitli hediyeler verildi.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününe ilişkin kısa bir açıklama yapan Kaymakam Dündar “Bir gün değil, her gün engeli vatandaşlarımızın yanındayız.”dedi.

Etkinlik hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle