Midyat'ta dezenfektanlı suyla cadde ve sokaklar yıkandı

Midyat'ta dezenfektanlı suyla cadde ve sokaklar yıkandı
20 Kasım 2020 Cuma Saat 16:03 0

Midyat Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı başlattığı topyekûn seferberliği hız kesmeden sürdürüyor.

Belediye bir yandan ilçeyi baştan aşağı dezenfekte ederken, diğer yandan da cadde ve sokakları temizleyerek, dezenfektanlı su Koronavirüs ile mücadelesini sürdürüyor.

Midyat Belediyesi, dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı seferberliği tüm yönleriyle sürdürüyor.

Mart Ayında Başlamıştı

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin'in talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, Koronavirüs salgını tehdidinin Türkiye'de ilk görüldüğü günlerde başlattığı dezenfekte teyakkuzuna hız kesmeden devam ediyor. Ekipler bu kapsamda, tarihi ilçeyi tepeden tırnağa dezenfekte ediyor. Ekipler, çalışmalarını sokak sokak, cadde cadde ve mahalle mahalle sürdürüyor. Yollar, duraklar, çöp konteynerleri, pazar alanı, bankalar, kurumlar, ATM’ler, otobüs, servis, dolmuş ve taksiler başta olmak üzere tüm ortak kullanım alanları sürekli olarak dezenfekte ediliyor.

Dezenfekte çalışmalarında sabunlu su ve insan sağlığına zararsız dezenfektan solüsyonları kullanıldığını kaydeden Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Ekiplerimiz bu kapsamda, pandemi süresi boyunca cadde ve sokakları arazözler ve tankerler aracılığıyla dezenfektanlı su kullanarak yıkadıklarını, Ayrıca ilçede kurulan mobil araç dezenfekte istasyonunda talep eden vatandaşlarımızın ve ilgili kurum binalarının dezenfekte edildiğini kaydetti.

"Halkımızın sağlığı önceliğimizdir"

Başkan Şahin, Koronavirüs tehdidi Türkiye’de henüz yeni görülmemişken dezenfekte çalışmalarına başladıklarının altını çizerek, belediye olarak koronavirüse karşı açtıkları savaşı tüm hızıyla sürdürdüklerini söyledi. 7/24 esasına göre aralıksız olarak görev başında olduklarını anlatan Şahin, “Ekiplerimiz fedakârlıkları ve özverili çalışmalarıyla Midyatımızı tepeden tırnağa dezenfekte ediyor. Hemşehrilerimizin sağlığı ve huzuru en önemli önceliğimiz. Bu konuda çok hassasız. Ekiplerimiz bu anlamda adeta seferber olmuş durumda. Dezenfeksiyon ve temizlik çalışmalarımızı düzenli olarak sürdürmeye devam edeceğiz. Bu zorlu süreç sona erene kadar, belediyemizin tüm imkânlarını hizmetkârı olduğumuz hemşehrilerimiz için sonuna kadar kullanacağız. Tüm hemşehrilerimizden maske, mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen uymalarını rica ediyorum” diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de 4 mahallede sokağa çıkma yasağı!

Mardin'in Midyat ve Dargeçit ilçeleri kırsalında t [...]

1 gün önce...

Kısıtlamaya uymayan 9 bin 583 kişiye ceza

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, k [...]

1 gün önce...

Mardin'de Lezzetin Yeni Adresi: NUCAN Restaurant

Mardin’de Restaurant sektöründe faaliyet gösteren [...]

1 gün önce...

Dicle Kalkınma Ajansına personel alınacak

İstihdam edilmek üzere Dicle Kalkınma Ajansına (D [...]

1 gün önce...

Mardin'de okul kültürü yeniden inşa edilecek

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), “Tüm Bireylerin [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Bulmuşken

2
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Derik’te Var “Ölmez Ağacı”

3
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

İnsülin direncine dikkat!

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Erdemli Yaşamak

7