Midyat’ta ilk ders zili çaldı

Midyat’ta ilk ders zili çaldı
17 Eylül 2018 Pazartesi Saat 18:10 0

Midyat’ta 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı açılışı Mustafa Kemal İlkokulunda düzenlenen törenle gerçekleşti. Öğrenciler, ilk ders zili ile ders başı yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene öğretmenler, öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösterdi. Yeni eğitim yılında okul yönetimi velilere ve öğrencilere seslendi. Yapılan konuşmalarda öğrencilerin en iyi şekilde yetiştirilmesi için her türlü planlanmanın yapıldığı ifade edilirken, öğrencilere çok çalışmaları yönünde öğütler verildi. Öğrenciler yapılan törenin ardından ilk ders için sınıflarına girdiler.

Yeni eğitim ve öğretim yılına hazır olduklarını belirten Mustafa Kemal İlkokulu müdürü Murat Atasever ‘’Geçen seneden daha başarılı bir yıl temennisiyle başladık yeni eğitim ve öğretime. Sınıflarımız, kitaplarımız öğrencilerimiz hazır. Eksik öğretmen kadromuzu tamamladık, eğitim ve öğretime tam olarak başladık. Zaten biz birinci ve anaokulu sınıflarına giden öğrenciler için okula alışmaları yönünden bir hafta erken başladık ama bugün görüyoruz ki hala o yoğunluk devam ediyor. Ayrıca kampın taşınmasından sonra şehre yerleşen sığınmacılardan yoğun bir şekilde öğrenci kabul ediyoruz. O öğrenciler, Suriyeli Çocukların Türk eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi kapsamında bir eğitime tabi tutuluyor. Her şeyi eğitim için yapıyoruz, herkes okusun, bilgilensin. Yeni eğitim ve öğretimin hayırlı olmasını diliyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Öte yandan LGS (Liseye geçiş sınavı) sonuçlarına göre Midyat’ın tamamı tek bir mahalle olarak belirlenmesi ile mahallede ikamet eden öğrencilere öncelik tanınması sonucu başarılı olan öğrencilerin okula yerleşemediği ve yeni sistemle okullara yoğun talep olduğu belirtildi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cumhuriyetin 97. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü kaps [...]

1 gün önce...

Mardin esnafından örnek davranış

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde evleri yangında küle [...]

1 gün önce...

Midyatlı kadınlardan muhtaç ailelere yardım

Midyat Girişimci Kadınlar Derneği (MİGKAD) Başkanı [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü Nusa [...]

1 gün önce...

Mevlid Kandili dua ve salâvatlarla idrak edildi

​Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN