Midyat'ta öğrenciler yurt dışına gönderilecek

Midyat'ta öğrenciler yurt dışına gönderilecek
14 Aralık 2018 Cuma Saat 15:27 0

Midyat'ta 21 öğrenci, öğretmenlerinin eşliğinde yurt dışına gidecek.

Nene Hatun Mesleki Kız Teknik Lisesi, Erasmus Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında hazırladığı Avrupa'da Yaşlı Bakımı Stajı Projesi kabul edildi.

Proje kapsamında Avrupa'ya gidecek olan öğretmen ve öğrenciler Kaymakam Hüseyin Tekin'i makamında ziyaret ederek, projeleri hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Hüseyin Tekin, bu projeler ile öğrencilerin ufkunun açılacağını, yeni ülkeler göreceklerini ve Avrupa'da sağlık alanındaki uygulamaları yakından ve yerinde görme imkanı bulacaklarını belirterek, projede emeği olanları tebrik etti.

Proje koordinatörü Mesut Akgül ise proje sayesinde İtalya, Hollanda ve Çekya'da üç haftalık bir planlama ile staj yapılacağını söyledi.

Katılımcıların, yaşlı bakımında stajın yanında farklı kültürleri tanımalarının sağlanacağını dile getiren Akgül, şöyle konuştu:

"Türkiye'de ve uluslararası alanda oluşan genç işsizlik sorunun aşılmasında ve öğrencilerimizin sağlık sektöründe istihdam edilmelerinde olumlu bir etki oluşturacak. AB 2020 Stratejisi ve 10. Kalkınma Planımızda hedeflenen noktalara ulaşılmasında projemiz etki oluşturacaktır. Aynı zamanda ülkemizde ve yurt dışında git gide artan yaşlı nüfusa ulaştırılması gereken sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde projemiz artı yönde etki oluşturacaktır. Yapacağımız yaygınlaştırma faaliyetleri ile oluşturulacak ve projemizin sürdürebilirliği sağlanacaktır."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN