Midyat’taki aşure etkinliğine turistler de ilgi gösterdi

Midyat’taki aşure etkinliğine turistler de ilgi gösterdi
15 Eylül 2019 Pazar Saat 15:13 0

Midyat’ta TÜGVA Midyat Temsilciliği tarafından geleneksel olarak düzenlenen aşure programına turistler büyük ilgi gösterdi.

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) tarafından Devlet Konuk Evinde düzenlenen aşure etkinliğine yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi. Programda Kaymakam Tekin Dündar’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Veysi Şahin, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Akın, Seyitler Derneği Başkanı M. Selim Yıldız, TÜGVA Temsilcisi M. Zeki Çiçek ve vakıf koordinatörleri hazır bulundu.

Turistler aşure ikramlarını Kaymakam Tekin Dündar, Belediye Başkanı Veysi Şahin ve Tügva gönüllülerinin elinden aldı.

Programın sonunda kısa bir açıklama yapan Kaymakam Dündar “Bu ayın öneminin idrakine yönelik olarak aşure günü etkinliği düzenlendi. Biz de arkadaşlarımıza katılarak burada dışarıdan güzel, kadim Midyat’ımıza gezmeye gelen vatandaşlarımıza ikram ettik bu aşure aşını. Aşure biliyorsunuz farklı ümmetlerin bir ara ortak tada katkı sunduğu güzel bir nimet ve Kerbela olayının akabinde yaşanan elim Kerbela olayından sonra bu aşure aşını yüzyıllardan beri ikram ediyoruz, Müslüman kardeşlerimize, vatandaşlarımıza. Bugün Tügva’da bu geleneği devam ettirme adına güzel bir etkinlik yaptı. Biz kendilerine, temsilci arkadaşımıza ve katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”dedi.

Yapılan etkinliğe vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Midyat TÜGVA temsilcisi Zeki Çiçek’’Her yıl düzenlenen onuncu muharrem ayına aşure günü programı düzenliyoruz. Şuan dışarıdan gelen yabancı konuklara da aşure dağıttık, çok memnun kaldık kendilerine teşekkür ederiz. Burada bulunan TÜGVA Midyat temsilcisi olarak basta koordinatörlere arkadaşların emekleri için teşekkür ediyorum. Herke memnun kaldı, hayırlı uğurlu olsun. Allah kabul etsin.’’ dedi.

Dağıtılan aşurelerin ardından birlikte hatıra fotoğrafları çekildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybin'de hasar tespit çalışmalarına başlandı

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'de Cumhuriyet Bayramı satranç turnuvası

Kızıltepe ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü [...]

1 gün önce...

Vergi uygulamalarında yeni dönem

E-Belge ve e-Defter zorunluluğu için öngörülen cir [...]

1 gün önce...

İmam Hatipliler, Mezunlarla Buluştu

Mardin Önder İmam Hatipliler Derneği, her yıl gel [...]

1 gün önce...

Ömerli'de ana güzergahta çalışmalar sürüyor

Ömerli Belediyesi ilçenin daha yaşanılır, daha mod [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar