Migros'a Boykot Çağrısı

İsrail'in Gazze'deki operasyonunu protesto eden Filistin İçin İsrail'e Karşı Boykot Girişimi adlı grup, akşam saatlerinde iftardan hemen sonra Migros önünde bir boykot eylemi düzenledi.

Toplanan grup “Katil İsrail Ortadoğu’dan defol, “Direnişe devam Hamas’a selam”, “Her yer Filistin Hepimiz Filistinliyiz” sloganları attı.
Grup adına açıklamayı yapan Veysi Baysal, “Filistin halkına karşı saldırganlığın durması, Gazze ablukasının kaldırılması için, İsrail ırkçılığını durdurmak için, Filistinli mültecilerin yurtlarına geri dönmesi için, Batı Şeria ve Gazze’nin işgaline son vermek için, İsrail vatandaşı Filistinlilere uygulanan ırk ayrımcılığına son vermek için, Filistin ulusunun kendi kaderini tayini için İsrail ile tüm askeri, ticari, diplomatik, akademik, kültürel ilişkilere son verilsin.”dedi.
Toplanma amaçlarının “Mavi Marmara gemisi, Hz. Musa’nın asası ile denizi yardı ve Gazze’ye yardım götürdü. Biz de Hz. İbrahim’in karıncası olup su taşıyarak Filistinli kardeşlerimizin yanında İsrail’in karşısında olduğumuzu göstermek için buradayız ”diyen Baysal bütün şuurlu Mardinli Müslümanları Migros’a boykot etmeye davet etti.
Eylem kapsamında Müslümanları samimi olmaya ve bilinçli olarak hareket etmeye davet eden Baysal, şunları söyledi:
“Bizler eylem planı kapsamında 1)İsrail mallarının BOYKOT etmek. Bu İsrail’i durdurmaya yetmez ise, 2)İsrail şirketlerini ve işyerlerini BOYKOT etmek veya işyerlerinin işleyişini engellemek olacak’ tır.
Bu da İsrail’i durdurmaz ise,3)Türkiye’de yaşayan Yahudileri halka İFŞA etmek olacaktır. Bizim eylem planımız budur. Biz BARIŞCIZ bir milletiz ve Yahudi düşmanı değiliz ama Siyonistler barış içinde yaşamak istemiyorlarsa istediklerini alacaklar Nil’den Fırat’a kanım Aksa’da Bebek Komandolarla savaşan; İsrail Siyonistlerinin! Biraz Allah’ları varsa derhal, bugün barışı sağlamalıdırlar. Barış tek taraflı şartları dayatmakla olmaz. Muhatabının da dediğini yapmalıdır.”
Yahudi milletinden de isteklerinin İsrail’i çok sert bir dille kınamaları olduğunu dikkat çeken Baysal, “Aksi taksirde katliamlara ortaktırlar. Yeryüzünde fesat çıkaran Siyonizm gerçek yüzünü gösteren CNN muhabiri işten atıldı. 2. Rachel Carrie vakası yaşandı. Rachel Carrie hatırasına halen Yahudilerden ümitliyiz. Bu kıyımı durdurun! İsrail’in Korkak askerleri, çocukları kendine spor ederken, İsrail medyası çocukların önünde siper olmuş asker fotoğrafları yayınlıyor. Ramazan Ayındayız. Biz iftarımızı evimizde açarken kardeşlerimiz bombalar ile iftarlarını açmaktalar. Çocuklar katlediliyor. Yaralılar imkân yetersizliğinden ölüme terk ediliyor. Doktorlar malzemesiz, Doktorlar çaresiz. Filistin yardım bekliyor. Dünya Müslümanları mehdiyi veya ebabilleri bekliyor. Yarın Çok Geç Olacak Kalk Müslüman Karesine Sahip Çık.Tek çare İslam birliği, ümmet kardeşliğidir.”diye konuştu.

Eylem, açıklamanın ardından bir süre daha slogan atıldıktan sonra sona erdi.


YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle