Mikrofinans'ın 97. Şubesi Midyat'ta açıldı

Mikrofinans'ın 97. Şubesi Midyat'ta açıldı
06 Eylül 2019 Cuma Saat 23:47 0

Mikrofinans şubesi açılışına Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Aksu, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, kamu kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Aksu, 97 şubenin çoğu il özel idareleri, belediyeler ve hayırsever vatandaşların yaptığı yardımlarla açıldığını söyledi. 

Aksu, "Burada amaç şudur mikrokredide insanımıza bir defa balık vermek değil balık tutmayı öğretmektir. Bilhassa kadınımızı kızlarımızı iş hayatına dahil etmektir. Aile ekonomisine katkılarını sağlayacak, bunun için gayret gösteriyoruz. ve bu küçük küçük mini sermayelerle o kadınlarımızın ne harika işler yaptığını gördük, gittiğimiz illerde görüyoruz. Bu hakikaten memnuniyet verici bir olay" dedi.

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül de, Türkiye'nin 97. mikrofinans şubesini Midyat'ta açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Prof. Dr. Akgül, "Türkiye'nin aynı zamanda en modern, en güzel, en gösterişli mikrokredi şubesi. 17 yıldır 185 bin kadına 880 milyon lira kredi verdik. Bunun oluşmasının gerçekleşmesinin öncüsü çok değerli Bakanıma çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Konuşmaların ardından mikrafinans şubesinin açılışı gerçekleştirildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç avukatların ilk cübbe heyecanı

Mardin'de 5 genç avukat cübbe giyme ve yemin tören [...]

1 gün önce...

TÜRKONFED 'İşimi Yönetebiliyorum Projesi'nin Eğitim Programı Mardin'de Başladı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONF [...]

1 gün önce...

Zanlı, "Kıskançlık tartışması çıktı, bayıldı" dedi

Mardin'de ağır yaralı halde bulunduktan sonra kald [...]

1 gün önce...

Ünlü Ressam Yedikardeş'ten 'Medeniyetler Kapısı Mardin' Sergisi

Mardinli Ünlü Ressam ve Heykeltıraş Sanatçısı İsme [...]

1 gün önce...

Kar yağışında kapanan yollar açıldı

Artuklu ilçesine bağlı kırsal mahallelerinde bekle [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN