Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve 22. Dönem Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye’de bulunan 30 büyükşehir içerisinde tıp fakültesi bulunmayan tek ilin Mardin olduğu farkındalığıyla, Mardin halkından STK temsilcilerine, akademisyeninden öğrencisine her kesimin sosyal medya araçları ile paylaşım yaptığı “Mardin Tıp Fakültesi İstiyor” kampanyasına verilen desteklerin çığ gibi büyüdüğünü söyleyen Çankırı, kendisinin de bu harekete tam destek verdiğini bildirdi.

TÜGVA tarafından twitter üzerinden başlatılan #MardinTıpFakültsiİstiyor hashtang’i ile Türkiye'nin gündemine taşınan konuya, Mardin’e gönül vermiş siyasilerden olan 22. Dönem Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez ve İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, MAÜ Rektörü Özcoşar’ın makamına düzenledikleri ziyarette, Mardin’in gelişimine katkı sunan çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Özcoşar, bölge halkının sıklıkla dile getirdiği tıp fakültesi ve Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Ziraat Fakültesi talepleri için üniversitenin belli bir akademik alt yapısının var olduğuna işaret ederek, kamuoyun çağrılarına kulak veren Süleyman Bölünmez ve Ceyda Bölünmez Çankırı başta olmak üzere tüm kesimlere şükranlarını sunduğunu belirtti.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle