Milli İrade için nöbet sürüyor

Milli İrade için nöbet sürüyor
22 Temmuz 2016 Cuma Saat 20:47 5

Mardin'de, bulunan siyasi Parti teşkilatları, bazı sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıda vatandaş, Türk bayraklarıyla AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanarak darbe girişimine tepki gösterdi.

Demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlara sırasıyla AK parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet İletmiş, Cihannuma Mardin Temsilcisi Murat Durgan, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Abdulkadir Üründü ile Kadim Akademi Derneği yöneticilerinden Doç. Dr. Ahmet Ceylan hitap etti.

Meydanı dolduran kalabalığa hitap eden konuşmacıların konuşmaları, “Darbeler tutmaz, ezanlar susmaz", "Recep Tayyip Erdoğan", "Mardin burada, FETÖ nerede", "İdam isteriz", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atılarak, tekbirler getirdi.

Mardin Valisi Mustafa Yaman da alana gelerek, vatandaşları selamladı.

Gruba hitap eden AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, darbe girişiminden sonra TBMM tarafından kabul edilen olağanüstü halin (OHAL), halkı güvence altına alacak bir tedbir olduğunu belirtti.

Dündar, bu tedbir doğrultusunda halka karşı suça bulaşmış ya da bulaşmaya başlamış bütün unsurların bertaraf edileceğine değinerek, "OHAL ilan edildiği için günlük yaşamınızda bir değişiklik olmayacaktır. Normal yaşamınıza ve işinize devam edin. OHAL'den korkacak tek bir kesim vardır, onlar da vatan hainleridir." diye konuştu.

Mardinlilerin 6 günden beri Demokrasi nöbetinde bulunan ve Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan vatandaşlara ve sivil toplum örgütleri temsilcilerini kutlayan Dündar, “Değerli Mardinliler, siz 6 gündür biran olsun bu meydanları boş bırakmadan milli iradeye sahip çıktınız, çıkmaya da devam ediyorsunuz. Haçlıların bin yıl önce bugün Kutsal Kudüs'ü işgal etmiştir. İşte günümüzün haçlıları da kutsal topraklarımızı işgal etmeye kalkıştılar. Ama Recep Tayyip Erdoğan'ı ve halkı hesap edemediler. Onların vahşi saldırıları hiçbir ahlakla uyuşmuyor. İşte sizlerin sabahlara kadar sokaklarda oluşunuz o ahlaksızlık saldırılarını bertaraf etmiştir. Kendi paramızla, sizin ödediğiniz vergilerle bu ülkenin düşman kuvvetlerine karşı kullanacağı silahları örgüt mensubu üniformalılar sizlere karşı kullandılar. Bunlar milletimizin, birliğimizin ve dinimizin düşmanlarıdırlar. FETÖ’de talimat alanlar bu düşmanların ta kendileridir. Emperyal güçler Ülkemizin ileriye bakış açısını hazmedemiyorlar. Ama sizlerin kardeşliği, birliği Türkiye'yi şahlandıracaktır. Sizlerin dik duruşu sayesinde çocuklarımızın geleceği kurtulmuştur. Onlar Recep Tayyip Erdoğan'ı ve halkı devireceklerini zannettiler. Ama bütün hesapları sizlerin dirayetli duruşu ve dualarıyla son bulmuştur.

Sizler kendinizi tankların altına attınız. Darbecilerin silahlarını çıplak ellerinizle aldınız. Sevgili Mardinliler ne bugün nede yarın darbelere artık yer yoktur. Çünkü sizler bu güzel memleketimizin yegane koruyucuları ve tek sahiplerisiniz. 15 Temmuz tarihe kara harflere yazıldı. Sizler aydınlık yarınların yegane kurucuları olacaksınız. Herkesi bir arada görmenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. STK larımızla, partilerimizle, halkımızla tek parça, tek yürek olarak bu meydanda bir aradayız. Çünkü mesele Türkiye'dir, Mardin'dir." şeklinde konuştu

Milli İrade nöbetinde bulunan vatandaşlara Mardin’deki STK Platformuna üye olan dernekler arasında bulunan ve etkinliğe konuşmacı olarak davet edilen Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Abdulkadir Üründü, Türkiye’nin bugüne kadar, sayısız ihanet girişimiyle karşı karşıya kaldığını kaydetti. Üründü, Roboski'de uçaklarla açılan ateş sonucu öldürülen vatandaşlarla ilgili verilen yanlış koordinatların kaynaklarıyla ilgili muamma ortada dururken yapılan bütün ihanetlerin milletin feraseti ve dik duruşuyla boşa çıkarıldığını anlattı.

TANKLAR YÜRÜDÜ MEYDANLAR BOŞALMADI”
Milletin hür iradesiyle iktidara gelen hükümetlerin, kimi zaman darbelerle, kimi zaman E-muhtıralarla, kimi zaman da dönemin hükumetlerinin istifalara zorlanarak hizaya getirilerek ülkenin siyaset arenası ve demokrasisinin dizayn edildiğini kaydeden Üründü, “Demokrasiye ket vurmak isteyen bir takım mihtrak ve oluşumların ülkemizle olan hesabı hiç bitmedi, bitmeyecek. Yurt içindeki piyonlarıyla işbirliği içerisinde olan o mihraklar; bir büyük alçaklığı, bir büyük deliliği, bir büyük ihaneti daha sahneye koydu. Silahlı kuvvetlerimizin içine de sızmış olan bu büyük ihanet şebekesinin piyonları, size ait olan ve sizlerin ödediği vergilerle alınan silahları sizlere karşı kullandılar. İhanete kalkışan bu gafillerin hesaba katmadığı şeyler de vardı mutlaka! Hani birileri hep diyordu ya; “iki tank yürüsün görün bakın ne oluyor, kimse kalır mı ortalıkta” diye!. Evet sadece iki tank yürümedi, hem de bütün acımasızlığıyla kaç yüz tank yürüdü, onlarca savaş uçağı ve helikopteri ölüm yağdırdı gecenin karanlığında.-Bu gafillerin hesaba katmadıkları bir önemli konu vardı, o da bu milletin vakur duruşu ve feraseti idi.” dedi.

28 Şubat sürecinde de tankların Sincan’da yürüyerek o dönemin siyasi iktidarını istifaya zorlayarak siyaseti dizayn ettiğini benzer bir kalkışma ancak bu defa ölüm ve kusan bir acımasızlıkla bir denemeye giriştiğini vurgulayan Üründü, Bu işin tankların yürümesiyle değişmeyeceğini hala idrak edemeyen gafillerin olduğunu, ihanet kalkışmalarının karşısında bedenini tank paletlerinin altında ezdirecek, sıkılan kurşunlara bedenini siper edebilecek kadar inançlı bir neslin olduğunu ifade etti. 

“SİPER ETTİLER BEDENLERİNİ DURDURDULAR HAYASIZCA AKINI”

Konuşmasında Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un istiklal Marşındaki “Siper et gövdeni dinsin bu hayasızca akın” dizelerine vurgu yapan Üründü, “Evet, Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde olduğu gibi; bu ülkenin demokrasisine inanan gençleri, kadınları, yaşlıları ve dolaysıyla da milli iradeye inanan milleti, Siper etti gövdesini ve durdurdu O hayasızca akını. İşte kimi bedenini siper etti, kimi ümmetin ortak umudu olan ülkemizin güzel ve aydınlık yarınları için feda etti en değerlisi olan yaşamını. İşte o günden beri sizlerde meydanlarda tuttuğu “Milli İrade ve demokrasiye sahip çıkma nöbetini” tutarak, milletin iradesinin üzerinde bir iradenin olmayacağını bütün dünyaya adeta haykırıyorsunuz. İşte sizler o geceden beri sizler de en az Bed’rin aslanları kadar şanlı ve yüreklisiniz.”diye konuştu. 

Darbe girişiminde bedenlerini tankların paletleri altında ezdirenler, uçaklardan, helikopterlerden atılan bombalarla, sıkılan silahlarla sonsuzluğa uğurlanan 242 şehidin olduğunu hatırlatan Üründü, Meydanda bulunan vatandaşlara şehit olup sonsuzluğa uğurlanan 242 şehidin şehadetine şahitlik ediyor musunuz? diye sordu.

Midyat ve Derik’ten iki şehidin de aralarında olduğu 242 şehidin milletin iradesine zarar gelmemesi için kendilerini feda ettiğini anlatan Üründü, “Şehit olan 242 kardeşlerimiz ve yaralananlar sizin için, bizim için hepimiz için, bu milletin ortak geleceği için, çocuklarımızın güzel yarınları için şehit oldular. Peki şimdi sizlere soruyorum; şehadet şerbetini içip, peygamber efendimize komşu olan aziz şehitlerimize ve bu ihaneti püskürtmeyi başaran isimleri yüreklerimize kazılan kahraman şehitlerimizin aziz hatıralarını hep birlikte yüceltecek miyiz, dualarımızda onları her zaman yad edip, rahmetlerle, anacak mıyız, Bu gibi; dahili ve harici ihanet şebekelerine bitmeyen feraset ve engin ufkumuzla sekteye uğratma devam edecek miyiz, Bu şanlı zaferde dualarıyla destek olan Gazzeli, Mısırlı, Bosna Hersekli, Iraklı ve Suriyeli ve ümmet coğrafyasında Türkiye’yi kendilerine umut olarak gören kardeşlerimize de aynı muvaffakiyet için dua edeceğiz.” diye konuştu

Yapılan konuşmaların ardından alanda bulunan imamlar tarafından dua okundu. Milli İrade ve Demokrasi nöbeti verilen ilahi konseri ile devam etti.YORUMLAR :::

 1. Seçmen
  24 Temmuz 2016 Pazar Saat 11:28 CEVAPLA
  Feto avcısı güzel yazmış vaşiliğin kapusını aşındıranlar ihale alanlar ben iflas etim deyip borc erteleyen hazine arazilerine konanlar dükan yapıp trilyona satanlar toki konutlarını paylaşanlar atak kolejine her ay milyar yardım edip boy gösterenler sesi neden çıkmaz duyun be
 2. Fethullahçı Avcısı
  23 Temmuz 2016 Cumartesi Saat 22:29 CEVAPLA
  ilginçtir benim tandığım bütün kripto fethullaçılar bu demokrasi nöbetlerinde halkın arasına karışmış ulan düne kadar erdoğana ana avrat küfür eden siz darbe için bütün hazırlıkları yapan kurumlarındaki bütün saf masum insanları p.ç abiciklerine fişleyen haklarında notlar tutarak fetttuşçulara ihbar eden siz utanmadan gelip bekleyende siz üstünede resim çekip paylaşıyorsunuz yok arkadaş kalsın sizin olduğunuz yerden pislik eksik olmaz ilk gün istanbulda bizler gereğini yaptık sizler meydanlarda eğlenin resim çekin birbirinize gösterin ucuz kahramanlar sizi................ isim isimde yazıyım mı o meydandakileri hııı istermisiniz yok yok mardin küçük aileleriniz sizi bulur linç ederler siz kendinizi bilin yeter zaten er yada geç sıranız gelecek
 3. Taraftar
  23 Temmuz 2016 Cumartesi Saat 08:48 CEVAPLA
  Bu nöbeti karayoları parkına taşıyın ki herkes dahada rağbet etsin heryerde şehir meydanlarında oluyor

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

11 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

20 saat önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

20 saat önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

20 saat önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

18 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN