Milli Voleybolcu Ebrar Karakurt kimdir? Ebrar Karakurt nereli, kaç yaşında? Ebrar Karakurt hangi takımda oynuyor?

Milletler Ligi'nde dünya 3’üncüsü olarak bronz madalya kazanan Milli Voleybolcu Ebrar Karakurt Kimdir, nerelidir? Ünlü Sporcu Ebrar Karakurt boyu kaç, Kaç yaşında? Ebrar Karakurt'un sevgilisi kim?

BİYOGRAFİ

Milletler Ligi'nde dünya 3’üncüsü olarak bronz madalya kazanarak Dünya'nın dikkatini çeken A Milli Voleybol Takımı’nın sporcuları sporseverler tarafından merak ediliyor. A Milli Voleybolcu Ebrar Karakurt kimdir? Filenin Sultanları Ebrar Karakurt kaç yaşında nereli? İşte bu soruların yanıtları ve Ebrar Karakurt biyografisi. İşte Ebrar Karakurt’un pasör çaprazı olarak görev aldığı ünlü Türk spor kulüpleriyle alakalı en önemli detaylar!

EBRAR KARAKURT KİMDİR?

Babası İsmail Karakurt olan Ebrar Karakurt, 17 Ocak 2000 tarihinde istanbulda dünyaya gelmiştir.Kendisinden yaşça küçük olan bir erkek kardeşe sahiptir. Oldukça genç bir yaşta olmasına rağmen hem Vakıfbank Spor Kulübü A Takımı’na hem de A Milli Takım’a seçilmeyi başaran voleybolcu, baba tarafından aslen Balıkesirlidir. Doğa Koleji’nde lise eğitimi gören Ebrar Karakurt sevgilisi ise henüz bilinmemektedir.

17 Ocak 2000 tarihinde dünyaya gelen Ebrar Karakurt’un voleybola ilk kez 12 yaşındayken başladığı söylenebilir. Vakıfbank Spor Kulübü’nün altyapısında voleybol branşına ilk adımlarını atan Karakurt, Vakıfbank formasını giyerken üst üste iki yıl şampiyonluk yaşamıştır. Gençler ve yıldızlar kategorilerinde kendini gösteren ve yıldızını bir hayli parlatmayı başaran ünlü voleybolcumuz, daha sonraki zaman içerisinde bayan voleybol A Milli Takımı ile birlikte antrenmanlara çıkmaya başlamış ve bir dönemde A Milli Takım’da forma giymiştir. U18 Milli Takımı ile mücadele edilen Dünya Şampiyonası’nda En İyi Smaçör unvanını kazanan ve özel bir ödül ile ödüllendirilen Ebrar Karakurt, bu andan itibaren hem Türkiye’de hem de dünyada fazlası ile tanınan bir sporcu haline gelmiştir.

Bayan voleybol A milli takımı ile birlikte yıldızını parlatan Karakurt, boyu 1.94, oğlak burcudur.

Ebrar Karakurt Kariyeri

Karakurt  ilk olarak Vakıfbank Spor Kulübü’nün altyapısında oynamaya başladığı ve oradan da Türk Hava Yolları Spor Kulübü’ne transfer oldu.

Karakurt, Vakıfbank formasını giyerken üst üste iki yıl şampiyonluk yaşamıştır. Gençler ve yıldızlar kategorilerinde kendini gösteren ve yıldızını bir hayli parlatmayı başaran ünlü voleybolcumuz, daha sonraki zaman içerisinde bayan voleybol A Milli Takımı ile birlikte antrenmanlara çıkmaya başlamış ve bir dönemde A Milli Takım’da forma giymiştir. U18 Milli Takımı ile mücadele edilen Dünya Şampiyonası’nda En İyi Smaçör unvanını kazanan ve özel bir ödül ile ödüllendirilen Ebrar Karakurt, bu andan itibaren hem Türkiye’de hem de dünyada fazlası ile tanınan bir sporcu haline gelmiştir.

Ebrar Karakurt’un hem gençler hem de yıldızlar kadrolarında boy gösterdiği Vakıfbank Spor Kulübüdür. İlk kez 1988 yılında Rutospor ile hem ortaklık hem de sponsorluk anlaşması imzalamış ve yine aynı yıl içerisinde Vakıfbank-Rutospor olarak faaliyetlerine başlamıştır.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle