Miniklerden gazetecilere 10 Ocak ziyareti

Miniklerden gazetecilere 10 Ocak ziyareti
10 Ocak 2020 Cuma Saat 16:27 0

Mardin'de eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Özel Amerikan Kültürü Kids Anaokulu Mucitler Sınıfı'nın minik öğrencileri, okul idarecileri ve öğretmenleriyle birlikte Mardin Life Gazetesi'ni ziyaret ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladılar.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazeteciler gününü kutlamak, muhabirlik ve gazete hazırlık aşamaları hakkında bilgi edinmek, gazete baskısının nasıl yapıldığını yerinde görmek üzere Mardin Life Gazetsi'ni ziyaret eden minik öğrencileri Mardin Life Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş ile Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü birlikte karşıladı.

Minikler, ellerinde getirdikleri çiçekleri gazetecilere vererek, günlerini kutladılar. Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü'den Gazetecilik - muhabirlik ve haber hazırlanışı hakkında bilgi alan minikler, gazetenin dizgi-grafik bölümünü gezerek, gazete dizgisi ve basımı konusunda Velit Aok'tan bilgi aldılar.

Gazetenin baskı matbaa bölümünde yapılan basım çalışmalarını bir süre öğretmenleriyle birlikte izleyen minik öğrenciler, dizgi, grafik ve basım çalışmaları anlatılırken, sordukları ilginç sorularla gazete çalışanlarına renkli anlar yaşattı.

Minik öğrenciler daha sonra Mardin Life Yayın Grubu bünyesinde İnternet televizyonu olarak yayımını sürdüren Mardin Life Televizyonu Stüdyolarına geçerek, gazetecilerle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler, kendilerine ikram edilen çikolataları afiyetle yediler.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doç. Dr. Oktay: "Batılıların derdi mezhep savaşlarıdır"

Mardin Artuklu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı [...]

1 gün önce...

Katil zanlısının ifadesine ulaşıldı

Bitlis'te geçen gün şehit edilen ve Bakan Soylu'nu [...]

1 gün önce...

19 Yaşındaki Şefika’dan 10 gündür haber yok

Kızıltepe'de bakkala gidiyorum diye evden çıkan 19 [...]

1 gün önce...

"İkiyüzlü batı, Kürtleri hep dengeleyici bir unsur olarak kullanıyor"

İran’da 74 yıl önce kurulan Mehabad Kürd Cumhuriye [...]

1 gün önce...

İpekyolu’nda çelik rulo yüklü TIR devrildi: 2 yaralı

Nusaybin Kızıltepe Karayolu'nda (İpekyolu) üzerind [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN