Miniklerden gazetecilere 10 Ocak ziyareti

Miniklerden gazetecilere 10 Ocak ziyareti
10 Ocak 2020 Cuma Saat 16:27 0

Mardin'de eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Özel Amerikan Kültürü Kids Anaokulu Mucitler Sınıfı'nın minik öğrencileri, okul idarecileri ve öğretmenleriyle birlikte Mardin Life Gazetesi'ni ziyaret ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladılar.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazeteciler gününü kutlamak, muhabirlik ve gazete hazırlık aşamaları hakkında bilgi edinmek, gazete baskısının nasıl yapıldığını yerinde görmek üzere Mardin Life Gazetsi'ni ziyaret eden minik öğrencileri Mardin Life Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş ile Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü birlikte karşıladı.

Minikler, ellerinde getirdikleri çiçekleri gazetecilere vererek, günlerini kutladılar. Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü'den Gazetecilik - muhabirlik ve haber hazırlanışı hakkında bilgi alan minikler, gazetenin dizgi-grafik bölümünü gezerek, gazete dizgisi ve basımı konusunda Velit Aok'tan bilgi aldılar.

Gazetenin baskı matbaa bölümünde yapılan basım çalışmalarını bir süre öğretmenleriyle birlikte izleyen minik öğrenciler, dizgi, grafik ve basım çalışmaları anlatılırken, sordukları ilginç sorularla gazete çalışanlarına renkli anlar yaşattı.

Minik öğrenciler daha sonra Mardin Life Yayın Grubu bünyesinde İnternet televizyonu olarak yayımını sürdüren Mardin Life Televizyonu Stüdyolarına geçerek, gazetecilerle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler, kendilerine ikram edilen çikolataları afiyetle yediler.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evinde ölü bulundu

Kızıltepe'de cumhuriyet mahallesinde ikamet eden M [...]

1 gün önce...

iki aile arasında taşlı sopalı kavga: 5 yaralı

Kızıltepe ilçesinde akraba iki aile arasında arazi [...]

22 saat önce...

Silahla oynayan çocuk hayatını kaybetti

Mazıdağı ilçesinde bir çocuk, oynadığı silahın pat [...]

22 saat önce...

Valisi Demirtaş, Mazıdağı ile Derik'te incelemelerde bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili [...]

1 gün önce...

Şimdi ne olacak? Evcil hayvanlarda ilk kez Covid-19 görüldü!

Sahiplerine yeni tip corona virüs (Covid-19) tanıs [...]

12 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN