Miroğlu: 2020 Ortak değerlerimizin güçleneceği bir yıl olsun!

Miroğlu: 2020 Ortak değerlerimizin güçleneceği bir yıl olsun!
31 Aralık 2019 Salı Saat 18:09 0

AK Parti MKYK Üyesi - 25 ve 26 Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, yeni yıl vesilesiyle Mardinlilerin yeni yılını kutladı.

AK Parti 25 ve 26. Dönem Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu yeni yılda Ortak değerlerimizin güçlenmesi, anlamsız siyasal bölünmelerin yerini empatiye, karşılıklı hoşgörü ve helalleşmeye dayalı bir anlayışa yer bırakması dileğinde bulundu.

"Değerli Mardin halkına iyi ve umut dolu bir sene diliyorum" diyerek yeni yıl mesajına başlayan Miroğlu, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Çok kıymetli hemşehrilerim,

Daha adil ve onurlu bir yaşam için beraber mücadele yürüttüğümüz dostlarım, arkadaşlarım,

Mardin’i her geçen yıl kültür ve turizm alanında daha görünür hale getirmek için mücadele veren sivil toplum örgütlerimiz, vakıflarımız,Ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte, bekamızın devamı için görev yapan mülki ve askeri görevlilerimiz,teröre karşı engin bir yurtseverlik ve fedakarlıkla hayatı bahasına mücadele veren asker, polis ve korucularımız, yerel ve ulusal basından gazetecilerimiz, kanaat önderlerimiz, aydınlarımız, gençlerimiz, gençlerimize istihdam yaratmak için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan işadamlarımız, yeni yılınızı en içten duygularla kutluyorum.

Ülkemizin zor süreçlerden geçtiği bu dönemde, ulusal birlik ve ulusal aidiyet bağlarımızın, adalet, özgürlük ve demokrasi temelinde daha da güçlenmesini temenni ediyorum.

Ortak değerlerimizin güçlenmesi, anlamsız siyasal bölünmelerin yerini empatiye, karşılıklı hoşgörü ve helalleşmeye dayalı bir anlayışa bırakması, 2020 yılında da yegane dileğimizdir.

Klişe gibi olacak belki, ama başka bir Türkiye ve başka bir vatan olmadığının bilincindeyiz.

Alt kimliklerimizi-Kürt, Türk, Arap, Süryani, Ezidi- koruyacağız. Bu kimliklerin, tarihi zenginliğimizin ve bu topraklarda vücut bulan medeniyetlerimizin kıymetli bir sonucu ve değeri olduğunu kabul etmeye devam edeceğiz. Ama hepimizi yüzyıllar boyunca bir arada tutacak olan kimliğin Türkiyelilik olduğunu, vatan bilincini kaybetmenin en büyük felaket ve kayıp olduğunu hiç unutmayacağız.

Kıymetli hemşehrilerim; Bağdat’ta işgale ve adaletsizliğe karşı mücadelede hayatını feda eden Iraklı gençlerin her birinin alnında, “Vatanımızı İstiyoruz” sloganı yazılıdır.

Gerçek şu ki, Suriyeliler, Libyalılar ve Iraklılar, bugün vatanlarını yeniden kazanmanın mücadelesini veriyor.

Allah kimseye vatanını kaybettirmesin.

Çok iyi biliyoruz ki, geçen yüzyılda,mezheplere, etnik kimliklere göre halklara birer devlet bağışlayanlar, bu devletlerin başına kendi emirlerinde birer diktatör dikenler, bugün bu devletlerin herkesin vatanı haline gelmemesi için akıl almaz bir şiddet ve terör uyguluyorlar.

Türkiye’nin Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürüttüğü uluslararası mücadeleye,Türkiye’nin sınır ötesindeki varlığına bu açıdan bakmak gerekir.

Allah ülkemizi muvaffak etsin.

Yeni yıl, bütün dünya halkları, her inançtan ve dinden insanlar için daha yaşanılır, kimsenin onurunun kırılmadığı, şiddet görmediği bir yıl olsun.

Daha özgür ve daha adil, uluslararası alanda barış misyonunu yerine getirebilen bir ülkenin vatandaşları olmak 2020 yılı için de yegane dileğimizdir.

Bu dilekle, herkesin yeni yılı kutlu olsun diyor, yeni yılın dünyanın dört bir yanında yaşayan Mardinlilere ve Türkiye’ye umut, refah ve bereket getirmesini diliyorum."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Elektriği kesilen çiftçiler, yolu trafiğe kapattı

Mardin’de elektriği kesilen çiftçiler, Kızıltepe-C [...]

12 saat önce...

Kızıltepe'nin sevilen simasi hayatını kaybetti

Kızıltepe'nin sevilen simalarından ve 40 yıldır bö [...]

1 gün önce...

Nusaybin'in Yeni Kaymakamı Emrullah Temizkan kimdir?

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararna [...]

1 gün önce...

Kaymakamlar Kararnamesi Resmi Gazete'de

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazet [...]

1 gün önce...

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri At [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN