Miroğlu: Bakın dimdik ayaktayım!..

Miroğlu: Bakın dimdik ayaktayım!..
29 Mayıs 2019 Çarşamba Saat 19:20 1

25 ve 26. dönem Mardin Milletvekili - AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı paylaşım üzerinden yaşanan tartışma ve yapılan yorumlarla ilgili açıklamada bulundu.

AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu yaptığı yazılı açıklama ile ''Bugün sosyal medya hesabımdan yaptığım ve Sayın Neçirvan Barzani’yi yeniden başbakan olması vesilesiyle kutladığım paylaşım nedeniyle, bir takım haksız eleştirilerin, jurnallemelerin olduğunu gördüm''diyerek konuya açıklık getirdi..

Orhan Miroğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında;

''Bugün sosyal medya hesabımdan yaptığım ve Sayın Neçirvan Barzani’yi yeniden başbakan olması vesilesiyle kutladığım paylaşım nedeniyle, bir takım haksız eleştirlerin, jurnallemelerin olduğunu gördüm. Amacım polemik yapmak değil. Bazı kavramlara ve çözüm süreci denilen sürece ilişkin gerçek durumu ve anlayışımı kamuoyuyla paylaşmaktır.

Öncelikle söylemek isterim, mesele bu kavram değil. Dertleri benimle. Burası Irak anayasına göre federal bir bölge. Birileri Kuzey Irak diyebilir. Ben de son yazdığım bin sayfalık kitapta da yer yer Kuzey Irak yer yer Kürdistan diyorum bu coğrafya için. Kuzey Irak, coğrafyayı çağrıştırır. Ama Neçirvan Barzani bir coğrafyanın değil, bir statünün başbakanıdır ve bu statü Arap, Türkmen, Süryani ve Kürt halkının oylarıyla anayasal olarak garantiye alınmıştır. İsmi Kürdistan Bölgesel-federal da deniyor-Hükümetidir.

Cumhurbaşkanımız da, ve bu fotoğrafın çekildiği tarihte Bağdat ve Erbil’i birlikte ziyaret ettiğimiz Başbakan Binali Yıldırım da bu kavramı defalarca kullanmıştır. Bizzat Cumhurbaşkanımız, Sezai Temelli’nin yaptığı açıklamaya cevap verirken, ‘Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge yok, ama Kuzey Irak’ta Kürdistan var, beğenmeyen oraya gider demiştir. Bunları yazıp hatırlatmak bile bana zul, ama biliyorum ki, bu itirazlarla yorum yapan bir kaç kişi, uzun zamandır, bana karşı sosyal medyada bir itibarsızlaştırma kampanyası yürütüyorlar. Beş belediye başkanımızla 24 saat inde on bakanlığı ziyaret ederken de yapıyorlar bunu, eşimle cumhurbaşkanımızı Mardin’de dinlemeye gittiğimiz anın fotoğrafına da yapıyorlar. Yasal haklarımı kullanabilirim ama bu bile ciddiye aldığımı gösterir. PKK, HDP ve kayyumları alır almaz işçi kıyımına başlayan belediye başkanlarına karşı tek sözleri yok, tercih meselesi tabi bir şey diyemem.Orhan Miroğlu’na gece gündüz ateş etmek serbest, ama başka şeylere gerçek cesaret ister. Yine de bu arkadaşlara hiç takmıyorum. Bu mesaj, kamuoyunu çok ilgilendiren, çözüm süreci, Kürdistan gibi kavramlar olduğu için yazıldı. Doğru bilgilenmek gerekir. Yoksa Cevap verme gereği bile duymuyorum, çünkü ben ‘düşmanlarımın’ bunlar olamayacağını bilecek durumdayım Allaha çok şükür. Mardin’de bile Kürtler’in yaşadığını inkar edip, güçleri yetse bize ‘tu çavayi’demeyi bile yasaklayacak insanlarla işimiz de zamanımız da yok bizim.

Bir takipçimin güzel yorumu bunları yazma fırsatı verdi, bu takipçimin söylediklerini yıllardır savunuyorum ve savunmaya da devam edeceğim. Bu arada merak edenler için söylüyorum, çünkü bu ‘kişilik cellatları’ beni çözüm süreci üzerinden de akıllarınca vurmaya gayret ediyorlar. Orhan Miroğlu gibi düşünenlerin siyasi misyonu, bilmiyorlar ki bu yüzyılın getirdiği belalar , ülkemizin içinde bulunduğu bu zalim kuşatmalar, devam ettikçe, devam edecek ve sürecek. Parası başına bela olmuş ‘siyaset baronlarının ‘gücü yetmeyecek bizi durdurmaya. Geride kalan çözüm süreci için ne düşündüğümü herkes biliyor. İyi yanlarını övdüm, ama iyi olmayan yanlarını da eleştirdim. Bu eleştirel tutumum nedeniyle ‘akil insanlar’grubuna da alınmadım. Ama tabi ki çözümden yanayım. Benim anladığım çözüm ne HDP ne PKK’yla hak ve özgürlükler bağlamında bir pazarlığı kapsıyor. PKK’nın kayıtsız şartsız silah bırakmasını savunuyorum. Kürt vatandaşlarımızın varsa sorunlarını biz çözeriz ama bunun yolu da PKK veya HDP yi muhatap kabul etmekten geçmiyor. İşte vatandaş iste biz, ne yapacaksak beraber yapabiliriz. Benim anladığım çözüm bu. Dolayısıyla beni MHP’ye ve partime jurnalleyecek kadar zıvanadan çıkmış, kod adıyla yaşayan bir takım adamlara söyleyecek sözüm yok. Türk milliyetçileri ve ülkücüleri Arap, Türk, Kürt, Süryani, Ermeni, Ezidi, Çerkez, Laz velhasıl herkes, Orhan Miroğlu’nu bu adamlardan öğrenecekse vay Türkiye’nin haline.

Böyle bir tartışmayı/itirazı durup dururken bilgi tahrifatıyla yapanlara ve önümüzde İstanbul seçimleri varken, oklarını bana yöneltenlere şunu söylemek lazım, bunu yapmayın, Cumhurbaşkanımızın 50 kişilik MKYK’sında siyasi çalışmalarını yapan bir siyasetçiyi itibarsızlaştırmaya çalışmak ve sadece bunu yapmak, AK Partililik değildir. Orhan Miroğlu’nu iki dönem vekil yapan, sonra da MKYK’ya alan Cumhurbaşkanımızın tercihlerine saygısızlık yapmayın. ‘Karekter cellatlığı’ yapmak PKK’nın bile işine yaramadı, bakın dimdik ayaktayım, hele size hiç yaramaz. Miroğlu konuşmaya ve düşündüklerini söylemeye devam edecek. İstanbul seçimleri gibi hayati bir seçim önümüzde dururken, Cumhurbaşkanımızın siyasi mesai arkadaşı olan birini sosyal medyada itibarsızlaştırmaya çalışmanın takdirini kamuoyuna bırakıyorum.'' ifadelerine yer verdi.
YORUMLAR :::

  1. mizgin
    30 Mayıs 2019 Perşembe Saat 00:43 CEVAPLA
    eywallah sayın vekilim

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

9 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar