Miroğlu: Türkiye, emperyal kuşatmayı yaracak güçtedir!

Miroğlu: Türkiye, emperyal kuşatmayı yaracak güçtedir!
21 Ağustos 2018 Salı Saat 15:33 1

AK Parti MKYK üyesi 25-26 Dönem Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Kurban bayramı vesilesiyle yayımladığı kutlama mesajında; Emperyalist güçler tarafından Türkiye ve mazlum halklar üzerinde sürdürülen vekalet savaşlarına boyun eğmeyip asla teslim olunmayacağının altını çizdi. 25-26 Dönem Mardin Milletvekili

AK Parti 6. Büyük Kongeresi'nde MKYK üyesi olarak görevlendirilen Miroğlu, bölgede görev yapan basın mensupları başta olmak üzere bütün hemşehrilerinin bayramını kutlayarak başladığı kutlama mesajında; "Değerli basın mensubu arkadaşlarım, bayramınızı içtenlikle kutluyor, çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum. 25 ve 26 Dönemde, yani ülkemize karşı sürdürülen operasyonların, hendek/çukur ve 15 Temmuz gibi vahim olay ve ihanetlerin vuku bulduğu tarihi bir dönemeçte Milletvekilliği yapmış ve şimdi de, Cumhurbaşkanım ve Genel Başkanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın takdir ve teveccühüyle MKYK'da görev almış biri olarak, bu bayram günü için, naçizane duygu ve düşüncelerim şu değerlendirmelerden ibarettir, halkımıza duyurmanız beni fazlasıyla memnun edecektir. Öncelikle, mübarek kurban bayramının İslam alemine ve bütün mazlum milletlere huzur, refah ve barış getirmesini diliyorum."dedi.

Bölgemizde kan akmaya, emperyal güçlerin himayesinde sürdürülen vekalet savaşlarının devam ettiğine işaret eden AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Mezhep ve inanç farklılıkları, etnik aidiyetler, emperyalist çıkarlar doğrultusunda bölgenin yeniden dizayn edilmeye çalışıldığını bununla birlikte bölge insanının çeşitli istismara maruz kaldığına işaret etti.

Terör örgütleri, çaresiz bırakılmış halkların başına bela edildiğine burgu yapan Miroğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: "Çeşitli milletlere mensup genç kuşakların, kendi ülkelerine ve hakikatlerine yabancılaştırılması ve birer lejyonere dönüşmesi için karanlık operasyonlar yapılıyor. Milli ve yerli kimliğe habire ateş ediliyor. Yurtsever duyguların ve ortak aidiyetlerin zayıflaması ve çökmesi için, Batı medyasında korkunç kampanyalar düzenleniyor, en prestijli gazetelerde ülkemiz ve liderimiz Erdoğan için gerçek dışı yazılar yazılıyor. Ama öte yandan, Türkiye ve mazlum dünya halkları yeni bir emperyal kuşatmaya karşı direniyor ve mücadele ediyor. Bu mücadelede Türkiye yalnız değil. Bilhassa Ortadoğu'nun sınırlarını yeniden çizmek isteyen emperyal güçlerle mücadelede Türkiye liderliği vazgeçilmezdir ve hayatidir. Bu tarihi süreçte, başta ABD olmak üzere karşılarında eski, zayıf ve teslim olmuş bir Türkiye görmek isteyenlerin, bu coğrafyaya ve bu coğrafyanın halklarına vaat edecekleri, hayra yorulacak hiç bir şey kalmamıştır. Yeni yüzyılda, dünyanın emperyal zorbalarına karşı mücadelenin tadını aldık, keyfini yaşadık ve yaşamaya da devam edeceğiz."

Türkiye'nin teslim olmayacağını, Mazlum halklar teslim olamayacağını kaydeden Miroğlu, "Her türlü silahı deneyecekler, farkındayız, Ekonomik dengeleri sarsmak için kurla oynamayı sürdürecekler, biliyoruz. Ama bir şey daha da biliyoruz:

Türkiye'nin milli çıkarlarıyla, ABD'nin emperyal çıkarları artık birbiriyle örtüşmüyor. Stratejik ortaklık, efendi- köle ilişkisi demek değildir, böyle bir ortak ve sözüm ona stratejik müttefikliği Türkiye ve bütün mazlumların umudu haline gelmiş Sayın Cumhurbaşkanımız asla kabul etmeyecektir. Milli çıkarlarımıza, Türkiye'nin üniter birliğine saygı duyan herkese , her devlete barış elimizi uzatmaya hazırız. Ülkemizin etnik çeşitliliğini istismar eden güçlerle mücadele etmeyi sürdüreceğiz

Ülkemizin, daha fazla demokrasi, refah, hak ve hukuk ülkesine sahip bir ülke haline gelmesi için Partimizin bütün imlanlarını seferber edecek ve halkımızla beraber mücadele etmeye devam edeceğiz. Etnik kimliği, inancı, dili, kültürü farklı olsa da, yüreği tek ve bir olan bir millet olduğumuzun farkındayız. Terörün ve şiddete dayalı hiç bir stratejinin hayatımıza yeniden egemen olmasına halkımızla beraber mücadele ederek, izin vermeyeceğiz. Yerel yönetimlerin, yaşadığımız o acımasız ve zulümle geçen dönemini geride bırakarak, yaklaşmakta olan Mart seçimlerinde yeniden demokrasiyle buluşmasını sağlayacak ve yurttaşlarımızı yepyeni bir yerel yönetimler dönemine davet edeceğiz."ifadelerini kullandı.

Mesajının son bölümünde; Bütün emperyal güçlerin oyunlarının boşa çıkacağını ve Türkiye'nin tıpkı geçmişinde olduğu gibi bu mücadeleden galip çıkacağının altını çizen Miroğlu, mesajını şu ifadelerle tamamladı: Türkiye başaracak!

Türkiye tarihte hep olduğu gibi bu emperyal kuşatmayı da yaracak güçtedir! Bayram sonrasında daha iyi sabahlara ve zamanlara uyanmak umuduyla herkesin bayramını kutluyor, daha adil, demokratik ve insanca bir dünya için, milletlerin kendi geleceklerinin efendisi olması için, dünyanın zorbalarına karşı mücadele eden, bu uğurda hayatını kaybeden, şehit olan insanları hürmetle selamlıyor ve hürmetle yad ediyorum." dedi.YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    22 Ağustos 2018 Çarşamba Saat 19:08 CEVAPLA
    Kimler bu emperyal güçler! 16 yıldır çöküş devam ediyor. Kötü yönetime bari adam gibi mazeret uydurun.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hastalar artık gökyüzünü izleyerek tedavi olacaklar

Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, THY Genel Mü [...]

1 gün önce...

Vali Erin, tebdili kıyafetle hastaneleri denetledi

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, tebdili kıyafetle [...]

12 saat önce...

MARSU'dan Su'ya Zam Yapılmamış Açıklaması!

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Ge [...]

11 saat önce...

Ormanlık alanda yangın

Mardin'de ormanlık alanda yangın[Fotoğraf: AA]ABON [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Amine'nin talebini yerine getirdi

Mardin'de yetiştirme yurdunda kalan 18 yaşındaki g [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN