Miroğlu: Türkler en sancılı dönemde Kürtlerin yanında oldu

Miroğlu: Türkler en sancılı dönemde Kürtlerin yanında oldu
21 Ekim 2019 Pazartesi Saat 15:36 0

25 ve 26. Dönem Mardin Milletvekili AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Türkiye’nin dostluğunu isteyen herkesin, bugün yapacakları tek şeyin, PKK’dan silah bırakmasını ve Türkiye’ye karşı kırk yıldır devam eden şiddet ve terör stratejileriyle yürütülen ‘mücadeleye’ son vermesini talep etmek olduğunu söyledi.

"Ahmet Türk’e cevap olsun diye söylemiyorum" diyerek şahsi sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan AK Parti Mardin eski milletvekili Gazeteci Yazar Orhan Miroğlu, Türklerle - Kürtlerin arasındaki siyasi ilişkilerde zaman zaman sancılı dönemlerin olduğunu hatırlatarak ancak Türk halkının en zor zamanda dahi Kürt halkının yanında olduğunu tarihte yaşanan olaylarla örnekledi. 

Miroğlu, Halepçe'de, Kobani'de ve Sincar'da yaşanan zulümde Türkiye'nin Kürt kardeşlerinin yanında olduğuna vurgu yaptı.

Milletvekili Miroğlu Sosyal medya hesabındaki paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Ahmet Türk’e cevap olsun diye söylemiyorum. Türkler ve Kürtler arasındaki siyasi ilişkilerde sancılı dönemler oldu elbette. Ama Türk halkı en zor zamanda Kürt halkının yanındaydı. Halepçe, Kobani ve Sincar zulmünde Türkiye Kürt kardeşlerinin yanındaydı.

Sayın Türk’e ceza evinden sağlık koşulları nedeniyle yardım elini uzatan da Türk milliyetçilerinin lideri Bahçeli oldu. Ortadoğu’da Kürtler’in yüzü Türkiye’ye dönük olmayacak da nereye dönük olacak? Bu gerçeği hatırlattıkları için Kürt aydınları hain ilan edildi ve susturulmadı mı?

Ahmet Türk dahil, Türkiye’nin dostluğunu isteyen herkesin, bugün yapacağı tek şey, PKK’dan silah bırakması ve Türkiye’ye karşı kırk yıldır şiddet ve terör stratejileriyle yürüttüğü ‘mücadeleye’ son vermesini talep etmektir.

Bugün yeniden diyalog talep eden Kürt siyasi aktörleri, diyaloğun, önce silahları ebediyen susturmaktan geçtiğini, ve eğer demokratik siyaset yapmak istiyorlarsa, PKK’nın fikirlerine değil, kendi fikirlerine güvenmeleri gerektiğini bilmeleri gerekir."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Safitürk, mezarı başında anıldı

Derik ilçesindeki terör saldırısında görevi başınd [...]

1 gün önce...

Akıllara durgunluk veren olay! 7 kadınla birden evlendi

İstanbul'da 41 yaşındaki Ömer S., imam nikahlı ola [...]

1 gün önce...

Safitürk için Derik'te anma töreni

Mardin'in Derik ilçesindeki terör saldırısında gör [...]

1 gün önce...

Bomba yüklü 3 araç patladı: 3 ölü, 5 yaralı

Suriye'nin Kamışlı kentinde bomba yüklü 3 aracın i [...]

1 gün önce...

Minik Vefanur’un organları 4 çocuğa umut oldu

Mardin'de geçirdiği kalp krizi sonucu beyin ölümü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Misak-ı Milli

2
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz

3
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Yargı Reformu Stratejisi

7