MİSİAD'tan Engellilere kutlama ziyareti

Kısa adı (MİSİAD) olan Memleketçi ve Sanayici İşadamları Derneği Kızıltepe Şube Başkanı Cesur Bahadıroğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Mardin Sakatlar Derneği Başkanı Hasan Anuk ile Kızıltepe Engelliler Derneği Başkanı Turkan Yılmaz'ı ziyaret ederek engelliler gününü tebrik etti.

MİSİAD Kızıltepe Başkanı Cesur Bahadıroğlu, Engelli bireylerin, yaşadığımız toplumun değerli birer ferdi ve vazgeçilmez bir parçası olduğunu kaydetti.

Hamdullah Aslan ile Abdurrahim Aslan ile birlikte ziyaretlerini gerçekleştiren Başkan Bahaduroğlu, "Hayatın her alanında karşılaştıkları çeşitli sorunlara rağmen, gösterdikleri üstün gayret, çaba ve azimle büyük işlere imza atan engelli kardeşlerimiz en büyük takdiri ve hürmeti hak etmektedir. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız, engelli olarak doğmak veya sonradan engelli olmak kişilerin kendi seçimi ve isteği değildir! Ama şu an bedensel engeli olmayan herkes her an için bir engelli adayıdır. Bu nedenle engelleri ortadan kaldırmak, bu yönde çaba sarf etmek ve hayatı engelliler adına daha yaşanabilir kılmak duyarlı tüm toplumların ortak sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimiz ve onları hayatlarının hiçbir anında yalnız bırakmayan kıymetli ailelerinin '3 Aralık Dünya Engelliler Gününü' kutluyorum"

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle