Mısır zindanlarındaki Mazlumlara mektup gönderdiler

Mısır zindanlarındaki Mazlumlara mektup gönderdiler
11 Aralık 2019 Çarşamba Saat 10:09 0

​Mardin'de üniversiteli öğrenciler tarafından “Dünya İnsan Hakları Günü” kapsamında Mısır zindanlardaki Müslümanlara mektup gönderildi.

Mardin'de Genç İHH öncülüğünde bir araya gelen öğrenciler, “Dünya İnsan Hakları Günü” kapsamında, Mısır zindanlardaki Müslümanların durumuna dikkat çekmek amacıyla zindandaki Müslümanlara mektup gönderdi.

PTT Şubesine giden gönüllüler, Mısır'da cezaevlerinde bulunan Müslümanlara Türkçe ve Arapça mesajlar içeren mektuplar gönderdi.

Yapılan etkinlik ile ilgili açıklama yapan Genç İHH Mardin Temsilcisi Hamdullah Aşar, Batı’nın Müslümanlara yapılan zulümlere sessiz kaldığını belirterek, “71 yıl önce İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi yayımlanmış olmasına rağmen maalesef dünyanın çeşitli yerlerinde, özellikle İslam coğrafyasında, zulüm had safhada ve Batı bunu göremiyor ya da görmek istemiyor. Doğu Türkistan, Suriye, Mısır, Irak ve Filistin zalimlerin zulmü altında inim inim inliyor. Mısır zindanlarında binlerce Müslüman kardeşimizin olduğunu biliyoruz. Bunların bir kısmının zindanda şehid olduğuna şahit olduk. Mısır’daki Müslümanlar çok kötü şartlardaki zindanlarda kalıyorlar. Biz bu kardeşlerimizin yaşadığı bu zulme dikkat çekmek amacıyla, belki bir nebze olsun o kardeşlerimizin moralini yüksek tutmak adına böyle bir proje geliştirdik. Katılım sağlayan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun.” şeklinde konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

1 gün önce...

Dilipak’ı Mahkemeye veren Kadınlara tepki

Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, gazet [...]

19 saat önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

1 gün önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

1 gün önce...

AK Partili Kadınlardan 'Dilipak' Hakkında suç duyurusu!

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam'ı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN