Mısır zindanlarındaki Mazlumlara mektup gönderdiler

Mısır zindanlarındaki Mazlumlara mektup gönderdiler
11 Aralık 2019 Çarşamba Saat 10:09 0

​Mardin'de üniversiteli öğrenciler tarafından “Dünya İnsan Hakları Günü” kapsamında Mısır zindanlardaki Müslümanlara mektup gönderildi.

Mardin'de Genç İHH öncülüğünde bir araya gelen öğrenciler, “Dünya İnsan Hakları Günü” kapsamında, Mısır zindanlardaki Müslümanların durumuna dikkat çekmek amacıyla zindandaki Müslümanlara mektup gönderdi.

PTT Şubesine giden gönüllüler, Mısır'da cezaevlerinde bulunan Müslümanlara Türkçe ve Arapça mesajlar içeren mektuplar gönderdi.

Yapılan etkinlik ile ilgili açıklama yapan Genç İHH Mardin Temsilcisi Hamdullah Aşar, Batı’nın Müslümanlara yapılan zulümlere sessiz kaldığını belirterek, “71 yıl önce İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi yayımlanmış olmasına rağmen maalesef dünyanın çeşitli yerlerinde, özellikle İslam coğrafyasında, zulüm had safhada ve Batı bunu göremiyor ya da görmek istemiyor. Doğu Türkistan, Suriye, Mısır, Irak ve Filistin zalimlerin zulmü altında inim inim inliyor. Mısır zindanlarında binlerce Müslüman kardeşimizin olduğunu biliyoruz. Bunların bir kısmının zindanda şehid olduğuna şahit olduk. Mısır’daki Müslümanlar çok kötü şartlardaki zindanlarda kalıyorlar. Biz bu kardeşlerimizin yaşadığı bu zulme dikkat çekmek amacıyla, belki bir nebze olsun o kardeşlerimizin moralini yüksek tutmak adına böyle bir proje geliştirdik. Katılım sağlayan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun.” şeklinde konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç avukatların ilk cübbe heyecanı

Mardin'de 5 genç avukat cübbe giyme ve yemin tören [...]

1 gün önce...

Mardin'de 250 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Mardin'de eğitim öğretim yılının ilk döneminin son [...]

1 gün önce...

Karne heyecanına bıçaklı kavga gölgesi

Mardin'in Artuklu ilçesinde kız öğrenciler arasınd [...]

1 gün önce...

Öğrencilerine, karnedeki kare kod uygulamasıyla seslendi

Mardin'de yaklaşık 250 bin öğrencinin yarıyıl karn [...]

1 gün önce...

TÜRKONFED 'İşimi Yönetebiliyorum Projesi'nin Eğitim Programı Mardin'de Başladı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONF [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN