Motiur Rahman Nizami'nin şehit edilmesine tepki

Motiur Rahman Nizami'nin şehit edilmesine tepki
14 Mayıs 2016 Cumartesi Saat 11:36 1

Dost-Der, Bangladeş'de idam edilen Cemaati İslami lideri Motiur Rahman Nizami için basın açıklaması düzenleyerek hem kendisini idam edenleri, hem de idamına sessiz kalan Müslüman ülkeleri kınadı.

Dost-Der yetkilisi Muhammed Arasan, yaptığı basın açıklamasına idam edilen Rahman Nizami hakkında bilgiler vererek başladı.
Arasan, 1971'de Bangladeş'in Pakistan'dan ayrılma sürecinde işlediği iddia edilen, hukuki hiçbir geçerliliği bulunmayan ve tamamen uyduruk gerekçelerle idama mahkûm edilen Cemaati İslami lideri Mevlana Motiur Rahman Nizami'nin milyar nüfuslu İslam ümmetinin gözleri önünde şehadete yürümesine dikkat çekti.

Daha önce de 13 Aralık 2015 tarihinde Cemaati İslami liderlerinden Abdulkadir Molla, kısa bir süre sonra 11 Nisan 2015'te Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Kamaruzzaman ve 21 Kasım 2015'te de Genel Sekreter Yardımcısı Ali İhsan Mücahid zalim Hasina yönetimi tarafından benzer gerekçelerle şehid edildikleri bilgisini veren Arasan, “Yine Bangladeş'teki uyduruk mahkemelerin 90 yıl hapse mahkûm ettiği Gulam Azzam'da hapishanede hakkın rahmetine kavuşmuştu. Bütün bu yapılanlara rağmen hiçbir şiddet olayına başvurmadan Müslüman'ca tavır sergileyen Cemaat-i İslami bu süreçte barış ve adaletten yana gösterdiği duruşu ile Bangladeş'te huzur ortamını sağlamaya çalışmış ve baskılara boyun eğmemiştir. Tüm dünya zalimleri şunu bilmeli ki Allah'tan başkasına itaat etmeyen, dini yalnızca ona has kılan öncü şahsiyetlerimizin hayatı mücadele tarihimizde birer onur vesikası olarak karşımızdadır. Şeyh Said Efendi, Hasan Elbenna, Seyyid Kutup, Şeyh Ahmed Yasin, Abdulkadir Molla ve Motiur Rahman Nizami gibi öncü şahsiyetler sadece bir düsturu kendilerine hayat felsefesi edindiler. Zalim ve dikta yönetimlerce, özelde İslam ümmetine genelde ise bütün insanlığa karşı işlenen cürümlerde, İslam ümmetinin vahdetten uzak ve darmadağın bir halde bulunmasının payı elbette büyüktür. ” dedi.
Bu dağınıklığı fırsat bilen Laik Hasina yönetimi, ümmetin İslami hareketlerine dört bir koldan saldırmakta olduğunu dile getiren Arasan, “Onları zorbaca, hukuksuzca yok etmenin gayretini vermektedirler. Bangladeş Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi gibi sözde mahkemeler kurarak siyasi cinayetlerine her gün bir yenisini daha eklemekte, İslami hareketlerin değerli emirlerine karşı insanlık suçu işlemektedirler.”şeklinde konuştu.

İslam ümmetine karşı işlenen bu suçların, gerçekleştirilen bütün bu katliamların ancak ve ancak ümmetin birliği ve vahdeti ile engellenebileceğini ifade eden Arasan, son olarak “Bu vesile ile küresel küfrü, Kahhar olanın azabıyla müjdeliyor, şehadet şerbetini içen aziz şehidimiz Mevlana Motiur Rahman Nizami'nin şehadetini tebrik ediyoruz.” dedi.


YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    15 Mayıs 2016 Pazar Saat 09:14 CEVAPLA
    Dünya ülkeleriyle dostane ilişkiler yürütecek bir liderimiz yok. Herkesle kavgalı. Mazlumlar için hiç bir girişimimiz olamaz. İdamlar arkasından bol bol gösteri yapar, AK Partiye destek nutukları atarız. İdamları eleştirir, kınarız. Sonra dağılıp koltuk ve para hesapları yaparız. Biz bu muyduk? Böyle mi olmalıydık?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bölünmez Çankırı, Kadınların Sevincine Ortak Oldu

Dünyaca ünlü şef Ebru Baybara Demir tarafından, Ma [...]

1 gün önce...

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

19 saat önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

17 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar