MTDF’de ‘Sıfır hata sıfır kaza’ yarışması birincilerini altınla ödüllendirdi

MTDF’de ‘Sıfır hata sıfır kaza’ yarışması birincilerini altınla ödüllendirdi
20 Aralık 2018 Perşembe Saat 15:30 0

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) tarafından yaptırılan ‘Sıfır hata sıfır kaza’ konulu kompozisyon yarışmasında derece giren 8. Sınıf öğrencileri altın ile ödüllendirildi. MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter, gençlerin trafik kuralları hakanında bilinçlenmesi için böyle bir yarışmayı düzenlediklerini söyledi.

Kızıltepe'de MTDF ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa ilçe orta okulların da eğitim gören öğrencilere yönelik ‘Sıfır hata sıfır kaza’ konulu bir kompozisyon yarışması düzenlendi. Öğrencilere trafik kurallarını öğretmek, önemini kavratmak ve yaşamlarına uygulatmak amacıyla hazırlanan kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi için bir Akkol kolej de bir program düzenlendi. Programa; İlçe Mille Eğitim Şube Müdürü Muhsin Cesur, İlçe Halk Eğitim merkezi Müdürü Abdulkadir Gümüş, MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter, federasyon yöneticileri ve birleşenleri ile okul idarecileri, öğretmen, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Törende dereceye giren öğrenciler Akkol Ortaokulu öğrencisi, Falil Ferhat Erakuman, Yol-İş Sendikası Ortaokulu öğrencisi Havin Badıllı ve 24 Kasım Ortaokulu Narin Abiç’e ödülleri olan birer çeyrek altın, İlçe Mille Eğitim Şube Müdürü Muhsin Cesur, İlçe Halk Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş ve MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter tarafından takdim edildi.

Programda bir konuşmaya MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter, “Öncelikle geleceğimiz olan çocuklarımızın yaşanılan trafik kazalarına karşı duyarlılıklarını artırmak istiyoruz. Son birkaç yıldır ilçemizde yolların yetersiz olması ve kuralların ihlal edilmesi, kazalar sonucu Hayatlarını kaybeden insanların içerisinde kıyamadığımız yavrularımız da var içerisinde. Biz bu yünden gençlerimizi kazalara karşı bilinçlendirmek istedik. Trafik kurallarını öğrensinler ve o kuralları ile biz büyüklere örnek oldun. Bende öğrenci babasıyım. Çocuklar okulda öğrendiği bir şeyi gelip evde anlattığı zaman bizi çok etkiliyorlar. Onun için çocukların bu yaşta bu kuralları kavramasını biz federasyon olarak benimsedik. Ve böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu yarımayı okullarında uygulayan okullarımıza teşekkür ederim. Çocuklarımıza da teşekkür etmek istiyoruz. Önümüzde yapılacak yarışmalarda çocuklarımıza bu bir teşvik olacak. Gençlerimiz önce kendilerine güvenecek. Kendinize güvendiğiniz zaman başaramayacağınız hiçbir şey olmaz.” açıklamasını yaptı.

Ödül töreninden sonra programa ev sahipliği yapan okul yöneticileri tarafından MTDF Başkan Mehmet Şerif Öter ile İlçe Mille Eğitim Şube Müdürü Muhsin Cesur'e katkılarından dolayı çiçek takdim edildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

19 saat önce...

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

11 saat önce...

Korona ihlallerine polis anında müdahale ediyor

Polis ve zabıta ekipleri, şehir merkezinde gezerek [...]

1 gün önce...

Soylu'dan sokağa çıkma yasağı sorusuna yanıt: OHAL'e gerek yok demem

Son dakika: İçişler Bakanı Süleyman Soylu, "Sokağa [...]

1 gün önce...

Ulaştırma Bakanı Cahit Turan görevden alındı

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan'ın yerine Adil [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN