Muhtarlardan Anıtkabir ziyareti

Muhtarlardan Anıtkabir ziyareti
21 Ekim 2016 Cuma Saat 22:34 0

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu üyeleri, 19 Ekim Dünya Muhtarlar Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Muhtarlar adına Atatürk anıtına çelengi, Kızıltepe Ersoylu Mahalle Muhtarı da olan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkanı Hatip Şeran koydu.

Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran son olarak 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama törenleri kapsamında Türkiye genelinden Ankara’ya gelen Muhtarlardan oluşan bir heyet ile tüm muhtarları temsilen Anıtkabir’i ziyaret ederek, Atatürk’ün mozolesine çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Mardin Kızıltepe ilçesinde 18 yıl önce başladığı Ersoylu Mahalle Muhtarlığı görevi süresince yaptığı başarılı çalışmalar ile her kesimin takdirini kazanan Hatip Şeran başarısını Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkanı olarak sürdürüyor.

18 yıl önce seçildiği Kızıltepe Ersoylu Mahalle Muhtarlığı görevlerinin ilk yıllarında ilçe genelindeki muhtar arkadaşları ile başlattığı dernekleşme çalışmaları ile kurdukları Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanlığına getirilen Hatip Şeran, 16 yıldır Dernek başkanlığını çalışmalarını büyük bir başarı ile sürdürerek kuruluş çalışmaları içinde yer aldığı Güneydoğu Muhtarlar Federasyonunu başkanlığı görevini de 4 yıldır sürdüren Şeran son olarak Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkanlığı görevlerine seçilerek büyük bir başarı elde etti.

Kızıltepe ve Mardin’de ki muhtarlar olsun bölge muhtarları olsun bütün muhtarların desteği ile bu görevleri onların adına en iyi şekilde icra etmeye çalıştığını belirten Şeran, muhtarlık müessesesinin kıymetinin bilinmesini istedi.

Resmi olarak geçen yıl kabul edilen 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla bu yıl yapılan kutlamalar çerçevesinde, Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ile 7 Bölge Federasyon başkanı ile Güneydoğu Muhtarlar Federasyonunu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkanı olarak Ankara’da düzenlenen kutlamalara katılan Hatip Şeran, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu adına Konfederasyon üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek, Atatürk’ün mozolesine çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Cumhurbaşkanlığı Külleyisinde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine hitap ettiği törene de katılan Şeran Konfederasyon olarak Başbakan yardımcısı Numan Kurtuluş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından makamlarında kabul edildiler. Heyet ayrıca HDP grup başkan sözcüsü İdris Baluken’i de ziyaret ederek görüşmelerde bulundu.

Kızıltepe Muhtarlar Derneği, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonunu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkanlığı görevlerini başarı ile yürüten Hatip Şeran Konfederasyonu olarak yaptıkları ziyaret ve temaslar ile ilgili olarak şunları söyledi, “19 Ekim muhtarlar günü dolayısıyla konfederasyonumuz adına arkadaşlarımızla Anıtkabir’e çelenk sunma görevini bana verdikleri için başta genel başkanımız Sayın Hüseyin Akdeniz ve tüm muhtar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
19 Ekim muhtarlar gününde konfederasyon yönetim kurulumuzu makamında kabul eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, başbakan yardımcısı Sayın Numan Kurtuluş’a, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’ya, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, HDP grup başkan sözcüsü Sayın İdris Baluke’e, Ankara yeni mahalle ve Çankaya Belediye başkanlarına, Türkiye muhtarlar konfederasyonu adına tesekür ederiz.”
İfadelerini kullanan Şeran, Türkiye Muhtarlar Konfedarsyonu olarak Ankara’da hatıra ormanına 19 Ekim Muhtar günümüz nedeniyle ağaç diktiklerini ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gazı Magosa muhtarlar derneğinin kongresine de katıldıklarını sözlerine ekledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sulama tankerine çarpan kurye vefat etti

Kızıltepe refüjdeki ağaçları sulayan belediye araz [...]

21 saat önce...

DEDAŞ Hakkında hakkında suç duyurusunda bulundu

Nusaybin ilçesinde, "Kaçak elektrik" kullandığı ge [...]

1 gün önce...

Amelelikten otel sahipliğine ulaşan başarı hikayesi

Mardin'in susuz, elektriksiz, okulsuz bir mezrası [...]

1 gün önce...

Miroğlu: Bakanlar kurulu'ndan müjdeli haberi bekleyeceğiz!

Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanl [...]

15 saat önce...

Mahkeme maske cezasını iptal etti: Devletin günde 3 maske vermesi lazım

Maske takmadığı için ceza yazılan kişinin cezası m [...]

13 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN