Murat Konan kimdir?

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne İl Müdürü V. olarak görevlendirilen Murat Konan kimdir? Aslen nerelidir? Daha önce çalıştığı iller ve birimler...

BİYOGRAFİ

Murat Konan kimdir?

1966 yılında Malatya’da doğdu. ilk ve orta öğrenimini Malatya da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksek Okulunu kazarak 1991 yılında Sosyal Hizmet Uzmanı olarak mezun oldu. Ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim dalında Yüksek Programına başvurarak burada Yüksek Lisans yaparak Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Yüksek Lisansını bitirdikten sonra 1996-2005 yılları arasında İstanbul Darülaceze Müessese Müdürlüğünde Sosyal Çalışmacı kadrosunda Basın ve Halkla İlişkiler sorumlusu olarak yaklaşık 10 yıl görev yaptı.

Çalışma hayatında birçok 3 Teşekkür Belgesi, 7 Başarı Belgesi ve 2 Üstün Başarı Belgesi alan Murat Konan sırasıyla; 2005 Eylül ayında (Mülga) Elazığ Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Vali Osman Aydın Çocuk ve Gençlik Merkezine Sosyal Çalışmacı olarak atandı. Burada 4 ay görev yaptıktan sonra 2006 Ocak ayında (Mülga) Malatya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atandı.

2012 yılında (Mülga) Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne İl Müdürü V. olarak görevlendirildi. 2013 yılında (Mülga) Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Araştırmacı olarak atandı. Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Soma Maden Kazası sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Soma Maden Kazası Psikososyal Destek Koordinatörlüğü yapan Murat Konan, 25 Temmuz 2014 tarihinden itibaren asaleten İl Müdürlüğü görevine atandı. Daha sonra 2020 yılında resmi gazete kararı ile görevden alınarak bakanlıkta görevlendirildi.

Birçok eğitim ve proje çalışması yapan Murat Konanson olarak 2016-2018 tarihleri arasında aile içi şiddetin önlenmesine yönelik hazırlanan Avrupa Birliği, Ulusal Ajans desteği ile kabul edilen “Mutlu Aile Mutlu Toplum” erasmus+projesini yürütmüştür. Proje 2017 yılı içerisinde Almanya, İspanya, Hollanda’da uygulanmış olup uygulamalara katılım sağlamıştır.

Murat Konan, evli olup 2 çocuğu vardır.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle