MÜSİAD'tan Gazetemize ziyaret

MÜSİAD'tan Gazetemize ziyaret
21 Ocak 2020 Salı Saat 18:47 0

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet İleri, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Mardin Life Gazetesi'ni ziyaret etti.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Mardin Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Aydın Baran, Bülent Tekin, Nezir Bayverdi ile Tacettin Yertüm Mardin Life Gazetesine nezaket ziyaretinde bulundu.

MÜSİAD'ta göreve geldikten sonra gerek il dışında gerekse de Mardin'de birçok toplantı ve programa katıldıklarını, yoğun çalışmaların akabinde son günlerde kentte hizmet veren kurum ve STK ziyaretlerine ağırlık verdiklerini kaydeden Başkan İleri, MÜSİAD üyelerinin ortaklaşma hukuku içerisinde Mardin'in yerel ürünlerini üretip, pazarlama ve markalaştırma projesini hayata geçirmek için de gün saydıklarını söyledi.

Çok kültürlülüğünü, farklı din, dil, farklı etnik yapılarını ve bütün bu farklılıkları zenginlik gören 7 bin yıllık tarihi geçmişi bulunan kadim şehir Mardin'de MÜSİAD'a mensup iş adamlarıyla birlikte özelde Mardin'in genelde ise bölgenin ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak için çalıştıklarına vurgu yapan İleri, Mardin'in yerel ürünlerinin işlenerek, paketlenerek ve markalaştırarak, yurt içi ve yurt dışına pazarlama çalışması üzerine yoğunlaştıklarını söyledi.

MÜSİAD Mardin Şubesi olarak; üretime dayalı ortaklık kültürünün geliştirilmesinden hareketle Mardin'de ve yakış çevre yerleşim yerlerine ait olan yerel ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması üzerine yeni bir alanda olmak üzere faaliyetlerde bulunduklarını bu konuda önemli aşamaları katettiklerini belirten Başkan İleri, "Üyelerimizle birlikte Mardin'in bulgurundan, mercimeğine, Midyat'ın turşusundan, Kızıltepe'nin incirine, Derik'in zeytinine, pestiline varana kadar, yerel ürünlerin işlenip, paketlenip pazarlanarak markalaştırılacağı bir alan üzerine çalışıyoruz. Bu çalışmalarda çok önemli aşamayı geride bıraktık. İnşallah çok yakında faaliyete geçerek, hem üretime hem de istihdam ekonomisine katkıda bulunmuş olacağız" dedi.

Kırsalın, yerel ile yerelin ise merkezleşmesi hatta ulusala buluşmasını sağlamakla birlikte yerel ürünlerin iade-i itibarını sağlayacaklarını kaydeden İleri, üzerinde çalışılan projenin birçok yeni ortaklaşmalara da ilham kaynağı olabileceği gibi benzer ortaklıklara da model olabileceğine inandığını söyledi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gazeteci Velit Aok’un acı günü

Gazetemiz internet editörü Velit Aok’un bir süredi [...]

1 gün önce...

Araçtan hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı

Kızıltepe ilçesinde park halindeki hafif ticari ar [...]

9 saat önce...

Urfa yolunda otomobil devrildi: 5 yaralı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobil [...]

9 saat önce...

Kaçak yollarla Mardin'e gelen PYD'li 5 terörist tutuklandı

SURİYE'den kaçak yollarla geldikleri Mardin'in Kız [...]

9 saat önce...

Nusaybin'in tek yerel gazetesi satışa çıkarıldı

Nusaybin'de yayın yapan tek haftalık yerel gazetes [...]

9 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN