Mustafa Aydın, aday adaylığı için AK Parti'ye başvurusunu yaptı

Önceki gün Memur-Sen İl Başkanlığından istifa eden Mustafa Aydın, AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığına dosyasını verdi.

            İl Başkanı Lokman Sinanoğlu’na dosyasını veren Mustafa Aydın, sivil toplum kuruluşlarında görev yaptığını hatırlatarak tecrübesini, bilgisi ve birikimini halkına, bölgesine ve ülkesine Meclis'ten katkı sunmaya karar verdiğini belirtti.

Güneydoğu'ya ve Mardin’e hizmet etme talebiyle bu işe talip olduğunu anlatan Aydın, "Hayırlısı ise ve böyle bir şey olursa bu hizmetleri başka kulvarlarda da devam edeceğiz. Kürt sorunu bölgemizin en önemli sorunlarından biridir. Bu sorunun demokratik ve barışçıl yollardan çözümü noktasında, yarın siyasette de olsak bu konudaki girişimlerimiz, çözüme dayalı taleplerimiz artarak devam edecek. Bugüne kadar sürdürdüğüm hizmeti, bundan sonra ulusal kanallar ve imkanlar aracılığıyla sürdürmek istiyorum. Siyasetle her zaman ilişkili oldum. Farklı kanallar aracılığıyla, kaliteli bir siyasetin, adaletli bir temsilin, şehrimize ve ülkemize uygun bir siyasal faaliyetin yürütülmesi için çaba gösterdim. Bugün verdiğim kararla, aynı misyonu, elimi taşın altına koyarak yapma yolculuğuna çıkmış bulunuyorum. "diye konuştu.

Bölgedeki sorunlara vakıf olduğunu ve Türkiye'nin yanı sıra Güneydoğu'nun da önemli sorunlarından bir olan demokratikleşme sorununa vurgu yapan Aydın, "Bir sendikacı olarak bu sorunu öncelikli olarak ele alıp, yeni anayasanın hazırlanmasında bu konunun özellikle göz önünde bulundurulması için çalışacağım. Eğitim ve sağlık konularında da bölge için bir ayrımcılık söz konusu talep ederek, eğitimin fiziki altyapısını gidererek daha kaliteli olması için gayret göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Selman Aslanaçier

YORUMLAR

 • akpye zaten oy vermeyceğim ...

  Mustafa kardeşimize yeni yolculuğunda başarılar Allahtan muvaffakiyetler dilerim.Yakışır inşallah olur.

  ARKADAŞLAR BEN FARKLI BİR SENDİKADAN OLMAMA RAĞMEN MUSTAFA BEYİN TOPLUMSAL KONULARA DUYARLILIĞINI İNKAR EDEMEM.KENDİS İLE AYNI STKDA GÖREV ALMAMAMA RAĞMEN KENDİSİNDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM.İNŞALLAH ADAY OLUR DA RAHAT RAHAT OY VEREBİLECEĞİMİZ BİR SİYASETÇİ GÖRÜRÜZ.YOLUN AÇIK ÖNÜN AK OLSUN.

  Sayın Başkanım, Adaylığınızın Memleketimize hayırlı uğurlu olması dilek ve temenisyle, selametle kalın.

  hayırlı uğurlu olsun allah muvafak etsin

  UMARIM AK PARTİ HALKIN TALEBİNE DİKKATE ALARAK MUSTAFA AYDIN KADEŞİMİZİ BİRİNCİ SIRADAN ADAY GÖSTERİR. BİZ ŞENKÖYLÜLER DERNEĞİ OLARAK MUSTAFA AYDINI DESTEKLİYORUZ.

  NİHAYET MARDİNİMİZE HİZMET EDECEK KALİTELİ BİRİKMİ OLAN VE HALKTAN GELEN BİR ADAYA KAVUŞTU. MARDİNİMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN.

  MUSTAFA AYDINI KUTLARIM.SON 7 SENEDİR AK PARTİ İLK DEFA MARDİNDE DOĞRU BİR İŞE İMZA ATSIN VE MUSTAFA AYDIN GİBİ KİŞİLİĞİ, DÜRÜSTLÜĞÜ VE SAMİMİYETİ İLE MARDİNE MAL OLMUŞ BİR BEY EFENDİYE İNŞALLAH SEÇİLEBİLECEK BİR YERDEN ADAYLIK VERİR.

  SAYIN HOCAM YENİ İ.H.L YAPIMINDA BÜYÜK KATKINIZ OLDU .SİZİN SAĞLAM VE DİK DURUŞUNUZ BİZİ MEMNUN ETMİŞTİR .MUSTAFA HOCA YAPTIĞINIZ BU ÇALIŞMALARIN DEVAMINI MECLİSTE GÖRMEK İSTERİZ

  her zaman sizinleyiz oyum size

  kasımiye medresesi için gösterdiğiniz duyarlılık inanıyorum ki mardinimizin bütün sorunları ile de aynı hassasiyeti göstereceğinize inanıyorum mustafa hocam size başarılar dilerim.allah sizi ve sizin gibileri korusun

  sayım mustafa hocam kararınız bizi sevindirmiştir.allah yardımcınız olsun saygılar.

  MUSTAFA AĞABEYİMİZİN BİLGE, AHLAKİ VE NAZİK DURUŞU YILLARDIR BÜTÜN İNANANLARI MUTLU ETMİŞTİR. TAM AK PARTİYE YAKIŞAN BİR ADAY. İTHAL VE BİZİ TEMSİL ETMEYEN BÜTÜN VEKİLLERDEN ÇOK DAHA İYİ BİZİ TEMSİL EDECEKTİR İNŞALLAH. YOLUN AÇIK OLSUN.

  Soğuk bürokrasiye sıcak candan bir adam olarak Mustafa AYDIN\'ın girmesi sevindirici bir durum. Yerinde bir karar... Hayırlı olsun

  SAYIN MUSTAFA AYDIN, BİLGİ BİRİKİMİ, CANA YAKINLIĞI, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE OLAN BAĞLILIĞI İLE BÜTÜN TOPLUMU KUCAKLAYAN BİR İSİMDİR. TEBRİK EDİYORUM. YILLARDIR MARDİNİ VE AK PARTİYİ TEMSİL EDEMEYEN KİŞİLER TARAFINDAN YÖNETİLİYORDUK. UMARIM MUSTAFA AYDIN SEÇİLİR VE BÜTÜN İNANAN İNSANLAR MUTLU OLUR.

  Soğuk bürokrasinin soğuk adamı ile ancak bu kadar tam.Sen aday olursan yeminle sana oy vermem.Bu halinle senle konuşulmuyor vekil olursan ne olur?Allah muhafaza

  özü sözü bir olan mustafa hocamın mardin için önemli bir şans olduğuna inanıyorum..sadece mardin için değil güneydoğunun bütün sorunlara vakıf olan böyle şahsiyetli insanların siyasette olması insanların devlete olan güveninide tazeleyecektir...Allah yar ve yardımcınız olsun hocam....

  mustafa beyin aday adaylığı bugünlerde aldığımız en güzel haberlerden biri oldu. Allah yar ve yardımcısı olsun.

  Hayırlı uğurlu olsun mustafa hocam.allah utandırmasın.
  Mardinlife gazetesi size gelince sizi de en sert şekilde kınıyorum.perşembe günü istifa eden değerli hocam ile ilgili haberi ancak bugün veriyorsun.Oysa hocam tüm basın mensupları onünse istife etmiştiç

  HAYIRLI OLSUN TABİ DE DİĞER ADAY ADAYLARINA BAZI SORULARIMIZ OLDUĞU GİBİ MUSTAFA BEYE DE BİR SORU SORABİLİR MİYİM? YAKLAŞIK 4 YILDIR MEMURSEN BAŞKANLIĞI YAPIYORSUNUZ. KAÇ İLÇEDE MEMURSEN TEŞKİLATI KURDUNUZ? NE ÜRETTİNİZ SIK SIK BASIN AÇIKLAMASI YAPMAKTAN BAŞKA. ...

  "Aynası iştir kişinin" Tebrikler Mustafa Başkan, Yaptıkların yapacaklarının teminatı olduğuna eminiz, hakkınızda hayırlısı temenni ederiz. Mardin ve memleket için hayırlıysa Allah vekilliği sizlere nasip etsin.... Allah yar ve yardımcınız olsun.

  HAYIRLI UĞURLU OLSUN MUSTAFA HOCAM

Yorum Ekle