Mustafa Aydın, aday adaylığı için AK Parti'ye başvurusunu yaptı

Mustafa Aydın, aday adaylığı için AK Parti'ye başvurusunu yaptı
12 Mart 2011 Cumartesi Saat 16:56 22

Önceki gün Memur-Sen İl Başkanlığından istifa eden Mustafa Aydın, AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığına dosyasını verdi.

            İl Başkanı Lokman Sinanoğlu’na dosyasını veren Mustafa Aydın, sivil toplum kuruluşlarında görev yaptığını hatırlatarak tecrübesini, bilgisi ve birikimini halkına, bölgesine ve ülkesine Meclis'ten katkı sunmaya karar verdiğini belirtti.

Güneydoğu'ya ve Mardin’e hizmet etme talebiyle bu işe talip olduğunu anlatan Aydın, "Hayırlısı ise ve böyle bir şey olursa bu hizmetleri başka kulvarlarda da devam edeceğiz. Kürt sorunu bölgemizin en önemli sorunlarından biridir. Bu sorunun demokratik ve barışçıl yollardan çözümü noktasında, yarın siyasette de olsak bu konudaki girişimlerimiz, çözüme dayalı taleplerimiz artarak devam edecek. Bugüne kadar sürdürdüğüm hizmeti, bundan sonra ulusal kanallar ve imkanlar aracılığıyla sürdürmek istiyorum. Siyasetle her zaman ilişkili oldum. Farklı kanallar aracılığıyla, kaliteli bir siyasetin, adaletli bir temsilin, şehrimize ve ülkemize uygun bir siyasal faaliyetin yürütülmesi için çaba gösterdim. Bugün verdiğim kararla, aynı misyonu, elimi taşın altına koyarak yapma yolculuğuna çıkmış bulunuyorum. "diye konuştu.

Bölgedeki sorunlara vakıf olduğunu ve Türkiye'nin yanı sıra Güneydoğu'nun da önemli sorunlarından bir olan demokratikleşme sorununa vurgu yapan Aydın, "Bir sendikacı olarak bu sorunu öncelikli olarak ele alıp, yeni anayasanın hazırlanmasında bu konunun özellikle göz önünde bulundurulması için çalışacağım. Eğitim ve sağlık konularında da bölge için bir ayrımcılık söz konusu talep ederek, eğitimin fiziki altyapısını gidererek daha kaliteli olması için gayret göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

 


KAYNAK: Selman Aslanaçier


YORUMLAR :::

 1. bdullah tanrıkulu
  06 Nisan 2011 Çarşamba Saat 23:36 CEVAPLA
  akpye zaten oy vermeyceğim ...
 2. Vahit AKGÜL
  25 Mart 2011 Cuma Saat 08:51 CEVAPLA
  Mustafa kardeşimize yeni yolculuğunda başarılar Allahtan muvaffakiyetler dilerim.Yakışır inşallah olur.
 3. sivil toplum
  14 Mart 2011 Pazartesi Saat 21:40 CEVAPLA
  ARKADAŞLAR BEN FARKLI BİR SENDİKADAN OLMAMA RAĞMEN MUSTAFA BEYİN TOPLUMSAL KONULARA DUYARLILIĞINI İNKAR EDEMEM.KENDİS İLE AYNI STKDA GÖREV ALMAMAMA RAĞMEN KENDİSİNDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM.İNŞALLAH ADAY OLUR DA RAHAT RAHAT OY VEREBİLECEĞİMİZ BİR SİYASETÇİ GÖRÜRÜZ.YOLUN AÇIK ÖNÜN AK OLSUN.
 4. Furkan ÖZGÜR
  14 Mart 2011 Pazartesi Saat 14:08 CEVAPLA
  Sayın Başkanım, Adaylığınızın Memleketimize hayırlı uğurlu olması dilek ve temenisyle, selametle kalın.
 5. izzeddin
  14 Mart 2011 Pazartesi Saat 09:18 CEVAPLA
  hayırlı uğurlu olsun allah muvafak etsin
 6. EPŞLİLER
  14 Mart 2011 Pazartesi Saat 07:28 CEVAPLA
  UMARIM AK PARTİ HALKIN TALEBİNE DİKKATE ALARAK MUSTAFA AYDIN KADEŞİMİZİ BİRİNCİ SIRADAN ADAY GÖSTERİR. BİZ ŞENKÖYLÜLER DERNEĞİ OLARAK MUSTAFA AYDINI DESTEKLİYORUZ.
 7. YILMAZ ESEN
  14 Mart 2011 Pazartesi Saat 07:24 CEVAPLA
  NİHAYET MARDİNİMİZE HİZMET EDECEK KALİTELİ BİRİKMİ OLAN VE HALKTAN GELEN BİR ADAYA KAVUŞTU. MARDİNİMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN.
 8. NİHAYET AK PARTİ
  13 Mart 2011 Pazar Saat 18:58 CEVAPLA
  MUSTAFA AYDINI KUTLARIM.SON 7 SENEDİR AK PARTİ İLK DEFA MARDİNDE DOĞRU BİR İŞE İMZA ATSIN VE MUSTAFA AYDIN GİBİ KİŞİLİĞİ, DÜRÜSTLÜĞÜ VE SAMİMİYETİ İLE MARDİNE MAL OLMUŞ BİR BEY EFENDİYE İNŞALLAH SEÇİLEBİLECEK BİR YERDEN ADAYLIK VERİR.
 9. İSA SİSLİ
  13 Mart 2011 Pazar Saat 18:49 CEVAPLA
  SAYIN HOCAM YENİ İ.H.L YAPIMINDA BÜYÜK KATKINIZ OLDU .SİZİN SAĞLAM VE DİK DURUŞUNUZ BİZİ MEMNUN ETMİŞTİR .MUSTAFA HOCA YAPTIĞINIZ BU ÇALIŞMALARIN DEVAMINI MECLİSTE GÖRMEK İSTERİZ
 10. SAİT TORİ
  13 Mart 2011 Pazar Saat 18:29 CEVAPLA
  her zaman sizinleyiz oyum size
 11. MEHMET ESEN MAZIDAĞ
  13 Mart 2011 Pazar Saat 18:27 CEVAPLA
  kasımiye medresesi için gösterdiğiniz duyarlılık inanıyorum ki mardinimizin bütün sorunları ile de aynı hassasiyeti göstereceğinize inanıyorum mustafa hocam size başarılar dilerim.allah sizi ve sizin gibileri korusun
 12. ercan eski
  13 Mart 2011 Pazar Saat 17:35 CEVAPLA
  sayım mustafa hocam kararınız bizi sevindirmiştir.allah yardımcınız olsun saygılar.
 13. CANAN
  13 Mart 2011 Pazar Saat 14:23 CEVAPLA
  MUSTAFA AĞABEYİMİZİN BİLGE, AHLAKİ VE NAZİK DURUŞU YILLARDIR BÜTÜN İNANANLARI MUTLU ETMİŞTİR. TAM AK PARTİYE YAKIŞAN BİR ADAY. İTHAL VE BİZİ TEMSİL ETMEYEN BÜTÜN VEKİLLERDEN ÇOK DAHA İYİ BİZİ TEMSİL EDECEKTİR İNŞALLAH. YOLUN AÇIK OLSUN.
 14. Ayşe Mardinli
  13 Mart 2011 Pazar Saat 13:45 CEVAPLA
  Soğuk bürokrasiye sıcak candan bir adam olarak Mustafa AYDIN\'ın girmesi sevindirici bir durum. Yerinde bir karar... Hayırlı olsun
 15. ÖĞRETMEN
  13 Mart 2011 Pazar Saat 13:31 CEVAPLA
  SAYIN MUSTAFA AYDIN, BİLGİ BİRİKİMİ, CANA YAKINLIĞI, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE OLAN BAĞLILIĞI İLE BÜTÜN TOPLUMU KUCAKLAYAN BİR İSİMDİR. TEBRİK EDİYORUM. YILLARDIR MARDİNİ VE AK PARTİYİ TEMSİL EDEMEYEN KİŞİLER TARAFINDAN YÖNETİLİYORDUK. UMARIM MUSTAFA AYDIN SEÇİLİR VE BÜTÜN İNANAN İNSANLAR MUTLU OLUR.
 16. neme lazım
  13 Mart 2011 Pazar Saat 10:43 CEVAPLA
  Soğuk bürokrasinin soğuk adamı ile ancak bu kadar tam.Sen aday olursan yeminle sana oy vermem.Bu halinle senle konuşulmuyor vekil olursan ne olur?Allah muhafaza
 17. mehmet yalgettekin
  13 Mart 2011 Pazar Saat 01:34 CEVAPLA
  özü sözü bir olan mustafa hocamın mardin için önemli bir şans olduğuna inanıyorum..sadece mardin için değil güneydoğunun bütün sorunlara vakıf olan böyle şahsiyetli insanların siyasette olması insanların devlete olan güveninide tazeleyecektir...Allah yar ve yardımcınız olsun hocam....
 18. aişe
  13 Mart 2011 Pazar Saat 01:29 CEVAPLA
  mustafa beyin aday adaylığı bugünlerde aldığımız en güzel haberlerden biri oldu. Allah yar ve yardımcısı olsun.
 19. öğrenci
  12 Mart 2011 Cumartesi Saat 22:09 CEVAPLA
  Hayırlı uğurlu olsun mustafa hocam.allah utandırmasın.
  Mardinlife gazetesi size gelince sizi de en sert şekilde kınıyorum.perşembe günü istifa eden değerli hocam ile ilgili haberi ancak bugün veriyorsun.Oysa hocam tüm basın mensupları onünse istife etmiştiç
 20. ahmet arslan
  12 Mart 2011 Cumartesi Saat 21:26 CEVAPLA
  HAYIRLI OLSUN TABİ DE DİĞER ADAY ADAYLARINA BAZI SORULARIMIZ OLDUĞU GİBİ MUSTAFA BEYE DE BİR SORU SORABİLİR MİYİM? YAKLAŞIK 4 YILDIR MEMURSEN BAŞKANLIĞI YAPIYORSUNUZ. KAÇ İLÇEDE MEMURSEN TEŞKİLATI KURDUNUZ? NE ÜRETTİNİZ SIK SIK BASIN AÇIKLAMASI YAPMAKTAN BAŞKA. ...
 21. Midyat
  12 Mart 2011 Cumartesi Saat 18:02 CEVAPLA
  "Aynası iştir kişinin" Tebrikler Mustafa Başkan, Yaptıkların yapacaklarının teminatı olduğuna eminiz, hakkınızda hayırlısı temenni ederiz. Mardin ve memleket için hayırlıysa Allah vekilliği sizlere nasip etsin.... Allah yar ve yardımcınız olsun.
 22. NURİ ERBEK
  12 Mart 2011 Cumartesi Saat 17:38 CEVAPLA
  HAYIRLI UĞURLU OLSUN MUSTAFA HOCAM

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cumhuriyetin 97. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü kaps [...]

1 gün önce...

Mardin esnafından örnek davranış

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde evleri yangında küle [...]

1 gün önce...

Midyatlı kadınlardan muhtaç ailelere yardım

Midyat Girişimci Kadınlar Derneği (MİGKAD) Başkanı [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü Nusa [...]

1 gün önce...

Mevlid Kandili dua ve salâvatlarla idrak edildi

​Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN