Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar
04 Temmuz 2020 Cumartesi Saat 14:01 12

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mustafa Yaman’ın isminin verildiği Spor Merkezi, okul binası ve cadde isimlerinin değiştirilmesi için bir grup vatandaş tarafından Mardin Valiliğine dilekçe verdiler.

Kararnamede merkeze alındıktan sonra tabelaları asılan İstasyon Spor Merkezi, Abdulkadir Tutaşı İlkokulunun yanında öğrencisi olmayan okul binası ve Hükümet Caddesine ismi verilen Vali Mustafa Yaman’ın isminin değiştirilmesini isteyen vatandaşlar bunun yerine Mardin’de şehit olan Özel Harekât müdürü Tufan Kansuva, Mardinli profesör Murat Dilmener ya da binlerce hastayı tedavisini ücretsiz yapıp şifa dağıtarak Mardinlilerin gönlüne taht kurmuş olan Dr. Vahap Dizdaroğlu’nun isminin verilmesini istediler.

Aralarında 22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, mahalle muhtarları, ismi değiştirilen caddenin sakinlerinin de bulunduğu grup adına verilen dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“Kadim şehrimiz Mardin’imize burada ismini sayamadığımız birçok vali görev yapmış, sayısız hizmetleri ve birbirinden değerli projelerle kentimize değer katma anlamında çalışmaları olmuştur. Ancak şimdiye kadar görevdeyken bir caddeye, bir sokağa veya herhangi bir yere isimlerini vermemişlerdir. Bu durum bu topraklar uğruna canlarını bir gül bahçesine girercesine gözünü hiç kırpmadan seve seve canını veren şehitlerimiz varken, Mardin halkı olarak daha önce başka bir örneği görülmemiş bir şekilde, görevdeyken merkeze alınmış bir valinin isminin bir caddeye, okula ve spor merkezine verilmesinden son derece rahatsızlık duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Yukarda bahsi geçen gerekçeler ışığında; hiçbir ücret almadan binlerce hastayı tedavisini yapıp şifa dağıtarak hemşerilerimizin gönlüne taht kurmuş olan Merhum Dr. Vahap Dizdaroğlu’nun, Cerrahpaşa Tıp Fakültesinin uzun süre hekim ve akademisyen olarak çalışmış olan, yine birçok maddi sıkıntı çeken hastaya yardımınız esirgemeyen, yakın zamanda covid-19’dan kaybettiğimiz medarı iftiharımız hemşerimiz Prof. Dr. Murat Dilmener’in geçen yıl eylül ayında terörle mücadelede sayısız operasyonda ön cephede yer alarak, gözünü kırpmadan canı pahasına aziz vatan toprağı uğruna hain terör örgütü mensuplarına karşı mücadelede şehit verdiğimiz Şehit Özel Harekât müdürümüz Tufan Kansuva’yı yüreğimizin en müstesna köşesinde yaşatarak, gelecek nesillerinde örnek almasını ve her daim hafızalarda yer etmesi saikiyle, aziz hatıralarınıebediyen yaşatmak ve ruhunu şad etmek gayesiyle isimlerinin ilimizde bir caddeye veya bir okula verilmesini arzu etmekteyiz. Yakın zamanda merkeze alınan Vali Mustafa Yaman’ ın isminin verildiği şehrimizin ana geçiş güzergâhlarından biri olan caddenin yukarda adı geçen müstesna isimlerden biri ile değiştirilmesini talep etmekteyiz.”YORUMLAR :::

 1. Ğursi
  05 Temmuz 2020 Pazar Saat 10:44 CEVAPLA
  Vali ve benzeri makam sahiplerinin görevi gereği yapmak zorunda oldukları işleri yaptıkları için isimlerinin kendilerince bir yerlere verilmesi kadar saçma, başka daha ne olabilir ki!
 2. Asalet
  05 Temmuz 2020 Pazar Saat 09:27 CEVAPLA
  Vali buradayken konuşmamış olanlar şimdi sussun. Pek inandırıcı değiller maalesef.
 3. mehmet
  05 Temmuz 2020 Pazar Saat 09:00 CEVAPLA
  asil mardin halkı vatandaşı. giden devlet temsilcisinin arkasında konuşmaz.görevdeyken konuşur.iki yüzlülük mardinlilere yakışmaz.
 4. Cengiz Bıçakçı
  04 Temmuz 2020 Cumartesi Saat 17:32 CEVAPLA
  Yerinde bir karar olur..hırsızın adı ne işi var mardinde
  • Mehmet
   04 Temmuz 2020 Cumartesi Saat 20:46 CEVAPLA
   Yalancısın buradayken konuşsaydın
  • Mehmet
   04 Temmuz 2020 Cumartesi Saat 20:40 CEVAPLA
   Lütfen Mardinli yakışmaz adamın arkasında konuşmak,
 5. Ali
  04 Temmuz 2020 Cumartesi Saat 17:02 CEVAPLA
  Isabetli bir girişim olmuş
 6. Ali
  04 Temmuz 2020 Cumartesi Saat 16:45 CEVAPLA
  Bir an evvel değişmesini istiyorum
 7. Kerem kerem
  04 Temmuz 2020 Cumartesi Saat 15:34 CEVAPLA
  Yaman olduğu zaman bu yorumları yayımlamazdınız.sizde suyun akışına gidiyorsunuz.yamanı savunmuyorum ama sizde ikili oynamayın.
 8. Emre Acar
  04 Temmuz 2020 Cumartesi Saat 15:13 CEVAPLA
  Öküz öldü ortaklık bozuldu
  • salih
   04 Temmuz 2020 Cumartesi Saat 21:16 CEVAPLA
   süpersin anca böyle özetlenir

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ğurs Vadisi incirleri çarşı pazarda

Kızıltepe ilçesinde bulunan Ğurs Vadisi, şelale, p [...]

1 gün önce...

Kısıtlamalar geri mi geliyor? Bilim Kurulu yanıt verdi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Türkiye' [...]

1 gün önce...

Tarihin en kötü turizm sezonu yaşanıyor

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) yaz tatilinin başl [...]

1 gün önce...

20 yıldır 'mırra' yapıyor

Derik ilçesinde, 'Mırracı Heno' olarak bilinen 6 ç [...]

1 gün önce...

Dostluk, hoşgörü ve barış kenti MARDİN

''Biz Mardinliyiz. Her gelene bir MERHABAMIZ, her [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN