Namazlık Üzerinde eşini döven kocaya tutuklama

Namazlık Üzerinde eşini döven kocaya tutuklama
03 Eylül 2019 Salı Saat 17:54 0

Mardin’de ‘merdivenden düştü’ denilerek hastaneye kaldırılan Saime Akkurt’un kocası Medeni Akkurt tarafından öğle namazından sonra seccade üzerindeyken dövdüğü ve dövdükten sonra da 6 saat boyunca odaya hapis ettiği ortaya çıktı. Talihsiz kadın, 26 gündür tedavi görürken, koca ise gözaltına alındıktan sonra tutuklandığı öğrenildi.

Eşi Medeni Akkurt tarafından “Merdivenlerden düştü” diyerek hastaneye kaldırılan ve daha sonra doktorların yaptığı inceleme sonrasına dayak yediği tespit edilen Akkurt, Midyat Devlet Hastanesinin ardından Mardin ve Diyarbakır'daki hastanelerde verdiği yaşam mücadelesini 25 gün sonra kazanarak yeniden Midyat Devlet Hastanesi'ne getirildi. 26 gündür tedavi gören kadının farklı bir hastaneye sevk edildiği öğrenilirken eşinin ise savcılık kararı ile emniyet tarafından gözaltına alındığı bildirildi. Emniyetteki ifadesinden sonra mahkemeye çıkarılan Medeni Akkurt tutuklanarak Midyat Cezaevine gönderildi. Akkurt’un ifadesinde eşinin aklı dengesinin yerinde olmadığı ve eşini dövdüğü ve şiddet uyguladığı iddiaların gerçeği yansıtmadığını söylediği ortaya çıktı.

Tedavisi devam eden Saime Akkurt’un yakın akrabası olan E.E. 11 çocuk annesi kadının 20 yıldır eşinden şiddet gördüğünü ifade ederek "Şuan kadını kurtardığımız için tüm çevremiz, eşi ve akrabaları tarafından tehdit ediliyor. Severek evlendi eşi ile. 11 çocuğu var en büyüğü 18 yaşında en küçüğü 6 aylıktır. Kadın olay günü namazlık üstünde kocasına yalvarıyor. Kadını çocukları önünde dövüyor sonra çocukları dışarı çıkarıyor kafasına vura vura bırakıyor. Tek amacı onu öldürmek. Kadını odaya istiyor 5-6 saat odaya kilitliyor ve kadının kocası çocuklarına anneniz sizinle şakalaşıyor diyor. Kasten uyuyor şakası yapıyor diyor. Sonradan kadının komşuları kadını Midyat Devlet Hastanesine götürüyor. Kadın Mardin’e sev edildi 25 gün yoğun bakımda kaldı. Diyarbakır Tıp Fakültesine yönlendiriyor. Diyarbakır’da eşi doktorlara eşimin ailesi beni ve eşimi öldürecek diye ifade veriyor. Gizliden hastaneden çıkarıyor Midyat’a götürüyor. Kimsenin haberi yok. İkinci Emine Bulut olmasın dedim. Sağolsun amca çocukları ona sahip çıktı. Bizim uğraşımız boşa gidiyor adam dışarı da ve etrafı tehdit ediyor”dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybin'dan Elazığ için 40 Bin TL bağış

Türkiye, 6.8 büyüklüğündeki depremle sarsılan Elaz [...]

1 gün önce...

Mardin Memur-Sen'den Deprem Bölgesine ziyaret

Memur-Sen Konfederasyonu Mardin İl Başkanlığı, dep [...]

1 gün önce...

Erken müdahale olası faciayı önledi

Midyat ilçesinde, LPG'li bir otomobilde çıkan yan [...]

1 gün önce...

Zehir tacirlerine göz açtırılmıyor

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mü [...]

1 gün önce...

Milli eğitimde İnovasyon Dönemi

Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dicle Kalkınma Aj [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN